Charita Vsetín


Děti, mládež, rodina

Rehabilitace pro Tea

Malý Teo se narodil a vyrůstal jako zdravý chlapec. Dnes ve svých osmi letech má ale za sebou bohužel, spoustu bolesti, resuscitaci i kóma. Teo byl do roku 2020 neurologicky zcela zdráv. Rád kreslil, modeloval, běhal, plaval, bruslil a chodil do školky se svými kamarády. V srpnu 2020 se dostal do nemocnice na doporučení zastupujícího pediatra pro horečku a zvracení. A tehdy nastal životní obrat. Teo prožil v nemocnicích řadu invazivních vyšetření, která jeho stav výrazně zhoršila a pro otřesnou nehodu na jednom z nemocničním oddělení musel být resuscitován. Domů se dostal ve stavu vigilního kómatu, tedy ve stavu hluboké poruchy vědomí, (viz. https://lekarske.slovniky.cz/pojem/vigilni-koma), které trvalo až do května 2022. Po částečném probuzení z kómatu jeho rodina doufala a věřila svému přesvědčení, že s nimi Teo i po tom všem utrpení stále „zůstal“, že se neztratil a je to stále on, jeho osobnost, jako dříve, věřili, že se vše opět v dobré obrátí.

vybíráme od 11.12.2022

Rehabilitace pro Tea

Společně to dáme! Umožníme malému Teodorovi vrátit se zpět do plnohodnotného života tak, aby zase mohl chodit na procházky se svými rodiči, blízkými a kamarády. Pomozme Teovi k uzdravení!
345 050 Kč

přispělo

309 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Rodina tedy s Teodorem začala intenzivně pracovat, učit ho znovu jíst a pít ústy, pohybovat se, komunikovat - znova se umět dívat na svět. Každé velké úsilí přináší ovoce, a tak od července letošního roku Teo zvládá s dopomocí chůzi po kolenou a dokáže polknout kašovitou stravu. Křeče celého těla, které byly na denním pořádku, jej trápí již méně, také lépe spí, je klidnější, pozornější, má stálejší pohled. 

Těmito pokroky Teo každým dnem beze slov ubezpečuje své okolí o tom, že se chce naučit znovu chodit a mluvit. Je to malý „velký bojovník“ a jeho rodina skálopevně věří, že šance na jeho uzdravení je veliká, přestože je ještě před nimi dlouhá, náročná cesta. 

K uzdravení Teovi pomáhají speciální terapeutické masáže a neurorehabilitace na Neurorehabilitační klinice Axon Zlín. Teo velmi touží po tom znova chodit, cvičí pravidelně a soustavně i doma, kde mu rodiče svépomocí nainstalovali stropní pojezd v kombinaci horolezeckého vybavení, vhodný pro nácvik chůze. Díky chodítku pro nácvik chůze venku bude moci cvičit i v přírodě, kde je výrazně klidnější a soustředěnější. 

Bohužel, jak už to bývá, dochází rodině finance. Na speciální cvičení, masáže a rehabilitační pobyty, které Teovi viditelně prospívají už rodina z běžného rozpočtu a jednoho příjmu, neuspoří. 

Pojďte se spolu s námi zapojit a podpořit malého Teodora. Umožnit mu vrátit se zpět do plnohodnotného života a třeba zase jednou chodit na procházky se svými rodiči a blízkými. Pomozte prosím Teovi k uzdravení.

 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Doufám že to pomůže,na cestě k lepsim zítřkum,přeji ti jen zdravý a ať je to den ode dne lepší a lepší ♡

Pavel Geržičák
1 000 Kč

Theodorkovi a jeho rodičům přeji hodně sil a trpělivosti! A připojuji drobnější dar.

Dárce
300 Kč

Milý Teodorku, držíme ti palce celá rodina, at se ti vrátí brzy úsměv na tváři a nemoc, bolest, která tě zasáhla, at odejde zase tak rychle jak přišla. Přejeme rodičům hodně síly.

Machcinikova Dagmar (2tahy s.r.o.)
5 000 Kč

Držím palce Teovi , jeho rodičům i prarodičům. Určitě to dokáže!!!

Ladislava Stradějová
1 000 Kč

Hlavu vzhůru a kupředu 🤍

Markéta Plšková
2 000 Kč

Ať se brzy vše v dobré obrátí. Držím pěsti.

Magda Juráňová

Přeji Teovi, ať je pro něj každý den lepší a lepší.❤️🍀

Leona Maršálková
1 000 Kč

Turistika v Beskydech pro Tea

Mia Alice Vitko
3 050 Kč

Pro Tea

František Dobšík
1 000 Kč

Daruji

Jana Mísařová
500 Kč