Junák-český skaut, z.s.


Děti, mládež, rodina

Aby mohli kluci a holky dál skautovat

Pomozte nám zachovat skauting dostupný pro všechny! Vytváříme program na podporu skautek a skautů z rodin, které se ocitly v náročné finanční situaci. Usilujeme o to, aby kluci a holky neztráceli kontakt se svými kamarády, nepřicházeli o společné zážitky a dobrodružství a mohli se všestranně rozvíjet ve skautu, kam jsou zvyklí chodit. Pomozte nám plnit pomyslnou kasičku, která umožní dětem zůstat u toho, čím žijí - u skautingu. A to i v době, kdy je vinou rostoucích cen pro některé rodiny náročné zaplatit víkendovou skautskou výpravu nebo koupit spacák. Děkujeme za každou podporu!

vybíráme od 28.11.2022

Aby mohli kluci a holky dál skautovat

Díky vašim darům budeme moci podpořit kluky a holky ze skautských rodin, které významně zasáhla ekonomická krize a skauting se pro ně stává těžko dostupný.
623 800 Kč

přispělo

454 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Skautský oddíl  znamená pro desetitisíce kluků a holek bezpečné místo a společenství dobrých kamarádů. Zažívají v něm hry, výpravy za dobrodružstvím, spoustu pohybu na čerstvém vzduchu i společné překonávání výzev. Získávají užitečné dovednosti, poznávají nová místa, posilují svou odolnost, učí se pomáhat druhým a být aktivní ve společnosti. Baví se, věří si, podporují se, těší se na sebe. Přejeme si, aby to tak zůstalo pro všechny. 

Na mnoho rodin dopadá současná ekonomická krize a musí se uskromňovat tam, kde to dosud nebylo potřeba. Vynechat pár výprav a ušetřit tak na to, co je zrovna nezbytně nutné, pro ně může být teď jediná volba. Nechceme, aby ji tátové a mámy museli dělat. A nechceme, aby se děti cítily vyčleněné a přicházely o čas se svými kamarády. 

Chceme, aby se všechny děti mohly i nadále účastnit naplno programu a nikdo nezůstal stát opodál.

Proto připravujeme způsoby, jak skautky a skauty z rodin v nepříznivé ekonomické situaci podpořit. Naší odpovědí je finanční program Dostupný skauting. Budeme moc rádi, pokud nám ho pomůžete vytvářet - za vaši podporu děkujeme! 

5 nejdůležitějších věcí o programu Dostupný skauting 
  • Finanční podpora bude určena pro skauty a skautky od 6 do 26 let věku.
  • Rozhodnutí o podpoře dětí i její správa bude na skautských vedoucích, kteří kluky a holky a situaci jejich rodin dobře znají. 
  • Prostředky může oddíl využít na úhradu nákladů spojených s oddílovou činností (např. účast na výpravách, potřebné vybavení, skautský kroj). 
  • Pro získání podpory nebudou muset rodiče vyplňovat stohy formulářů nebo plnit náročné podmínky.
  • Program je pilotní a plánujeme ho realizovat dva roky. 

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 15 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil o 75 procent, na současných více než 73 tisíc. Česká skautská organizace tak roste nejrychleji z celé Evropy!

Skauting umožňuje holkám a klukům po celém světě zažít dobrodružství, učit se novým dovednostem a najít kamarády. Pomáhá jim ve všestrannému rozvoji a vede je k odpovědnosti za sebe i druhé a k aktivnímu přístupu k životu i společnosti. 

P.S. Potvrzení o daru Vám zašleme v lednu 2023.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ze skautu si nesu do zivota krasne a nezapomenutelne zazitky, mnoholeta staletrvajici pratelstvi, lasku k horam a prirode, prakticke zkusenosti do zivota. Prala bych to kazdemu.
Diky za Vasi cinnost.

Beruška
2 000 Kč

Milá Beruško, děkujeme Ti za krásná slova a z Tvoji podporu!

Junák-český skaut, z.s.

Děkujeme za nadšení a odhodlání, s jakým to děláte.

Anna Kelemenová

Milá Anno, odhodlání - to my máme. Děkujeme za podporu!

Junák-český skaut, z.s.

Jen ať je skauting životní cestou pro další děti :-)

Zuzana Štorková

Milá Zuzano, děkujeme, že jste na té životní cestě s námi!

Junák-český skaut, z.s.

Ať se daří! ❤️

Liště
1 300 Kč

Milá Liště, děkujeme!

Junák-český skaut, z.s.

Fandim! :)

Vojtech Prikryl
1 300 Kč

Držím vám palce!

Carlosík

Děkujeme!

Junák-český skaut, z.s.

Oba dva mí synové ( 6 a 8 let) jsou že skauta nadšení. Přál bych všem dětem, aby mohly zažívat stejné radosti a dobrodružství. Děkuji za příležitost to alespoň někomu splnit.

Jiří Frint
1 300 Kč

Krásný projekt, snad se díky němu budou naši malí bratři a sestry účastnit mnoha akcí v roce 2023

Dárce

Jsem dcera oldskauta Jíry a maminka už dospělé skautky Sádry a skautské vedoucí Džohy. Těší mne, že můžu takhle prospět i jiným dětem a rodinám!

Magdaléna Kesl
500 Kč

Děkujeme celé Tvé skautské rodině!

Junák-český skaut, z.s.

Skauting pro všechny ❤️

Michaela Špačková
600 Kč

Milá Michaelo, přesně to si přejeme také, díky!

Junák-český skaut, z.s.