NADACE LEONTINKA


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomozme nevidomému plavci Davidovi na cestě za olympijským snem

Patnáctiletý David je všestranně talentovaný kluk, který to v životě neměl vůbec lehké. Agresivní nádor ho připravil o zrak, nevzal mu však chuť sportovat a radovat se z každého sportovního úspěchu. Jeho láskou je plavání, ve kterém pravidelně dosahuje na medailové pozice. Jeho velkým životním snem je závodit jednou na paraolympiádě. Účast zejména na mezinárodních závodech je ale pro rodiče, kteří ho všude doprovázejí, nesmírně finančně nákladná. Pomozme společně Davidovi na jeho cestě za olympijským snem!

vybíráme od 28.11.2022
20 910 Kč
vybráno 42 % z 50 000 Kč

přispělo

21 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Patnáctiletý David z Tachova přišel kvůli agresivnímu nádoru na mozku o zrak, přesto se nevzdal a našel si vášeň, která ho doslova drží nad vodou - plavání. Od prvních temp v osmi letech se proplaval až k medailovým pozicím a už v 11 letech držel prvenství mezi vidomými plavci znaku v Plzeňské kraji. Že je David velký talent se potvrdilo i v letech následujících a dnes není závod, odkud by se nevrátil ověšen sbírkou medailí. Je naším nejlepším nevidomým plavcem.

Jen za rok 2021 získal celkem 32 medailí. Tak třeba ze závodů IDM Berlín, kterého se zúčastnili plavci z 50 zemí, si přivezl celkem 19 cenných kovů z 20 startů. Na Mistrovství Evropy na portugalské Madeiře byl David nejmladším účastníkem a dosáhl tady mimo jiné na 4 limity nutné pro účast na paralympiádě v Tokiu. Přesto nakonec své místo přenechal jinému plavci, pro kterého to byla možná poslední šance se této největší sportovní události zúčastnit. I tak se David v minulém olympijském roce dostal mezi desítku nejlepších hendikepovaných sportovců - nejen jako nejmladší, ale také jako jediný sportovec, který nestartoval v Tokiu.

Na splnění svého olympijského snu tak David stále čeká. A jde za ním s velkým odhodláním a také s velkou oporou ze strany svých rodičů,  kteří s ním objíždějí všechny možné závody u nás i ve světě. To vše je pro Davidovu rodinu ovšem také velmi finančně náročné. Je třeba uhradit startovné na závodech, zaplatit za cesty do míst jejich konání, za pronájem dráhy v bazénu pro trénink, za možnost mít vlastního trenéra a také tapéra, bez kterého se žádný nevidomý plavec neobejde. Tapér Davidovi ťuknutím do hlavy určuje čas obrátky a cíl, aby nenarazil.

50 tisíc korun pomůže Davidovi odstartovat na jednom z důležitých závodů sezóny 2023 - na Mistrovství světa v Manchesteru, které se koná na přelomu července a srpna. Jakákoli částka navíc pak Davidovi umožní účast na dalších světových závodech v para plavání.

A jaké jsou Davidovy cíle pro následující sezónu?
Slovy jeho maminky: „Plán a cíl Dády je stále se zlepšovat, zabojovat na MS a připravovat se na boj o místo na paralympiádě. Neustále ale platí, že sportovat stále s chutí a radostí je prioritou pro celou naši rodinu. Moc děkujeme za pomoc. 🙏😊"
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Milý Davide,
přeji Ti, abys ve vodě zažíval lehkost bytí. Fandím ti.
Martina V.

Dárce
2 000 Kč

Ať se daří!

David Holý
300 Kč