Místní místním, z.ú.


Lidská práva Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořme lidi v nouzi během zimy

Chceme lidem bez domova a v nouzi pomoci lépe překonat náročné zimní období. Jak? Díky voucherům v solidárních podnicích po celé Praze. Předplacením solidárních voucherů MM umožníte i vy někomu v nouzi zahřát se u teplého čaje, zakousnout něco dobrého, ale také cítit podporu svého okolí.

vybíráme od 15.11.2022

Chci předplatit vouchery pro lidi v nouzi

...každý voucher znamená příležitost. Děkujeme!
17 495 Kč

přispělo

22 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Po celý rok můžete vouchery v solidárních podnicích koupit přímo "na baru". Během zimy jsme se již počtvrté rozhodli, umožnit je zavěsit online. Doba je těžká o to víc pro ty, kteří se pohybují na okraji naší společnosti. Pojďte nám pomoci měnit zimu v přívětivější. 

  • 2019 jsme společně s vámi předplatili 170 voucherů pro lidi v nouzi a bez domova 
  • 2020 byl rekord, 2255 zavěšených voucherů
  • 2021 bylo předplaceno a využito 1337 voucherů
Vouchery slouží převážně na horký čaj, kávu, polévku a jídlo, ale také na oblečení a lístek do divadla. Pomozte nám letos zajistit dostatek voucherů, aby solidární podniky v Praze mohly pomáhat lidem v nouzi celou zimu. 

Solidární síť Místní místním spojuje podniky otevřené lidem v nouzi. Aktuálně je to 17 pražských podniků v 7 městských částech Prahy. Pro podporu lidí v nouzi a bez domova spolupracujeme s většinou hlavních poskytovatelů sociálních služeb v Praze, jako je Naděje, Armáda Spásy, Fokus, Charita atd. Jsme součástí celosvětové platformy The Chime, v rámci niž jsme v kontaktu s projekty, jako jsme my, od Francie, Belgie, Španělska, přes Seattle nebo Vancouver.

Kromě voucherů nabízí Solidární síť Místní místním drobné služby zdarma nejen lidem bez domova, ale i komukoliv dalšímu v nouzi nebo prostě těm, kdo služby potřebují. Podpořte solidární podniky v nákladnějších službách, aby mohly dále pomáhat.Místní FB
Místní INSTA
www.mistnimistnim.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za vaší pomoc v těchto mrazivých dnech

Aneta Hejrovská
180 Kč

Držím palce

Adam Bílek
200 Kč

Thank you for this amazing job! :)

Karolina Gosciniak