Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Místo, kde žijeme: Chceme Kladno bez hazardu, podpořte referendum

Herny a kasina se na Kladně řeší už přes deset let. Proto jsme spustili petici za vyhlášení referenda o zákazu provozu heren a kasin v Kladně. Podařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů. Radnice referendum blokuje, a proto jsme podali na město žalobu. Pomozte nám zbavit Kladno heren a kasin a donutit radnici k vyhlášení referenda o prezidentské volby v lednu 2023!

vybíráme od 14.11.2022

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, nám NADACE VIA zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
46 100 Kč
vybráno 154 % z 30 000 Kč

přispělo

25 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Herny a kasina se na Kladně řeší už přes deset let. Podařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů pod petici, radnice ale referendum blokuje. Proto jsme podali na město žalobu. Pomozte nám zbavit Kladno heren a kasin a donutit radnici k vyhlášení referenda o prezidentské volby v lednu 2023!   

Proč nám herny a kasina vadí? Hráčství je návykové, stejně jako kterákoli jiná droga. Herny přitom nejvíce ohrožují ty nejzranitelnější – sociálně slabé skupiny obyvatel. Na Kladně je asi 1.000 těžce závislých hráčů a hráček. Každý z nich zásadně ovlivňuje své okolí – rodinu, přátele, sousedy a sousedky. 

Pomozte nám dostat mezi lidi informace o chystaném referendu! 
Herny zvyšují ve svém okolí míru kriminality, což je vidět ze stránek https://kriminalita.policie.cz/. Těžce závislí hráči a hráčky se při nedostatku peněz uchylují k zoufalým činům. Hazard provází často závislost na alkoholu, bezdomovectví a další problémy, jejichž řešení stojí města i stát hodně peněz. Město dostává ročně asi 70 milionů korun z daně z hazardu, ale škody na majetku, bezpečnosti a v rodinách jsou podle odborníků a odbornic mnohem vyšší. Kvalita života a bydlení v blízkosti heren jsou zásadně horší než jinde a všechny kladenské herny jsou na sídlištích, některé i v blízkosti škol. A to je špatně. 

Přispějte na naší informační kampaň! Aby Kladno bylo bez heren a kasin a stalo se skutečně městem pro moderní život. Řada obcí jako Brno, České Budějovice, Chomutov nebo Jablonec nad Nisou už herny a kasina úplně zakázala a potvrdila, že město může prosperovat a podporovat sport bez příjmů z hazardu
 
Podpořte nás penězi na informační kampaň, aby radnice vyhlásila referendum o prezidentských volbách v lednu 2023. 
 
Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Místo, kde žijeme. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jablonec fandí Kladnu!

Jablonec bez hazardu
8 700 Kč

Díky za vaši aktivitu a neúnavnost ;)

Daniela Voráčková

Ať se podaří.

Michal Škach
1 000 Kč

Věřím, že to klapne!

Petr Frolik
2 000 Kč

Moc držím palce

Radka Froňková
1 000 Kč