Oblastní charita Kutná Hora


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Dárek pro děti ze Sionu

Náš tým pomáhá rodinám dětí s autismem, poruchou pozornosti, vývojovou dysfázií a mnohými dalšími obtížemi. Pro naši práci s dětmi je důležité, abychom je dokázali zaujmout. Motivované dítě se totiž učí mnohem rychleji. Proto jsme se rozhodli pořídit pro ně interaktivní podlahu. Připojte se k nám a pomozte nám připravit tyto děti co nejlépe na běžný život.

Dárek pro děti ze Sionu. Interaktivní podlaha pro rozvoj dětí.

2% z daru tvoří poplatek portálu.
54 000 Kč
vybráno 77 % z 70 000 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Davídek je čtyřletý chlapeček, který bojuje s autismem. Nedávno začal docházet k nám do střediska. V herně se cítí nesvůj, je těžké najít hračku nebo úkol, který by ho zaujal. Vyžaduje podporu rodičů a na pracovnice si zvyká obtížně. Má rád čísla, písmena a světýlka. Rád se hýbe, hraje si s míčem a pobíhá.
Interaktivní podlaha mu pomůže. Jedná se o zařízení, které se skládá z počítače a dataprojektoru. Dataprojektor promítá obraz na vyhrazenou plochu (podlaha, stůl, stěna). Děti plní různé úkoly přímo na pracovní ploše, protože přístroj dokáže snímat pohyb dítěte a reagovat na něj v promítaném obraze. 
Když využijeme interaktivní podlahu, Davídka zaujmou různé světelné vjemy. Díky tomu se zlepší jeho zrakové vnímání, bude se lépe orientovat v prostoru a bude motivován k cílenému pohybu.
Do naší herny si chodí hrát a učit se mnoho dalších dětí, které interaktivní podlahu také využijí.   

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.