Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: Cesta k lidem

Bezpečně a pohodlně na kole nebo pěšky do sousední obce? Dříve zcela přirozené a běžné. Dnes na Podbořansku ojedinělé a z Očihova dokonce nemožné. Není nám to lhostejné, a proto se snažíme tento zanedbaný stav zvrátit. Podpořte s námi obnovu konkrétní cesty a pomozte tak prostupnější krajině! Obnova cesty může být motivací pro další podobné myšlenky nejen v našem regionu.

vybíráme od 7.11.2022

Zdvojnásobení částky!

Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
23 000 Kč
vybráno 192 % z 12 000 Kč

přispělo

35 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Společně s obyvateli Očihova a sousedních obcí již více než rok pracujeme na obnově zaniklé cesty, která kdysi spojovala Očihov s přilehlými obcemi. Touto cestou se lidé měli možnost dostat do Vroutku, Kryr nebo Podbořan. My cestu našli zaniklou a neprostupnou. V takto neutěšeném stavu se tu dnes nachází drtivá většina cest, které lidé po generace používali a pečovali o ně. 
Dnes je obnovena více jak polovina 5 km úseku, který se podařilo znovu osázet tradičními odrůdami hrušní, které jsou typické pro naši krásnou krajinu. Na cestě vznikl rovněž přístřešek s posezením, který slouží jako místo odpočinku před dalším putováním. Vybrané peníze bychom chtěli využít na pořízení směrovníku, zajímavé infotabule nebo lavičky. Pokud by se nám podařilo vybrat více než 12 000 Kč, tak bychom peníze rádi využili na průklest dalšího úseku nebo zpevnění již obnovených částí cesty. 
Je úžasné sledovat, jak cesta zažívá své obrození a je znovu využívaným prvkem v krajině. Prvkem, který nás umí tak jednoduše svázat s přírodou a buduje v nás tolik potřebné lokální patrioty se zájmem o své blízké okolí. Projekt byl podpořen v programu Dokážeme víc, který organizuje Česká spořitelna spolu s Nadací VIA. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Cesta k lidem je projekt spolku Společenstvo pro památky Podbořanska, který se dlouhodobě věnuje ochraně, obnově a propagaci kulturních, historických a přírodních památek.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Skvělá myšlenka, budeme se těšit na první procházku . Všem hezké Vánoce .
Milan Jedlička

Milan Jedlička
5 000 Kč

Držím palce, ať se stezka podaří obnovit.

Alena Čurdová
300 Kč

Přeji, ať se váš záměr podaří

Vladimíra Jandová
1 000 Kč

Krásná myšlenka! Jen tak dále.

Mrakomor