Svoboda zvířat


Zvířata Životní prostředí

Společně za Evropu bez kožešin

V České republice jsou kožešinové farmy už 3 roky minulostí. A to díky lidem, jako jste Vy. V jiných státech Evropské unie je však stále běžné držet norky, lišky, psíky mývalovité a další zvířata v klecích a stahovat je z kůže. Stejně tak se do ČR mohou kožešiny stále přivážet. Zvířata trpí celý život v malých klecích a na konci jejich krátkého života je čeká smrt elektrickým proudem nebo plynem. A to vše jen kvůli módě. Nyní nastal čas to s Vaší pomocí změnit. Bez Vás to ale nepůjde. DARUJTE, PROSÍM, JEŠTĚ DNES A STAŇTE SE SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ OBČANSKÉ INICIATIVY ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN!

vybíráme od 1.11.2022
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Postavte se ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN ještě dnes!

 

Je mnoho důvodů, proč je zapotřebí kožešinové farmy v Evropě zakázat. Tady máte 5 hlavních:
 
🦊 Kožešinové farmy jsou NEETICKÉ. Již dávno není potřeba zabíjet zvířata jen kvůli módě a lidské marnivosti. Zabíjení zvířat pro kožešinu je nesmyslný přežitek, který nemá v 21. století místo. Dnes je nejvíce kožešin používáno na tzv. trimy (lemování oděvů), bambule na čepicích či jiné “módní” ozdoby.

🦊 Kožešinové farmy jsou KRUTÉ. Zvířata zneužívána kvůli své kožešině patří mezi divoké druhy zvířat. Na kožešinových farmách nejsou naplňovány jejich přirozené potřeby. Celý život trpí v malých holých klecích bez pevné podlahy. Tlapky se jim zasekávají do drátěných ok a tento nevhodný povrch způsobuje bolest i nepohodlí. Prožijí život ve stresu a s četnými zraněními bez téměř žádné veterinární péče.

🦊 Kožešinové farmy jsou NEEKOLOGICKÉ. Kožešinový průmysl je pátým největším průmyslem znečišťujícím půdu! Dále znečišťuje vodu i ovzduší. Kožešina je zdrojem znečištění ve všech stádiích výroby. 

🦊 Kožešinové farmy jsou RIZIKEM PRO VEŘEJNÉ ZDRAVÍ. Z důvodu stísněných podmínek, špatné hygieny, stresu, zranění a nemocí, minimální veterinární péče a nedostatečné genetické diverzity mají viry na farmách ideální podmínky k šíření i k mutaci, přičemž dochází k tvorbě nových kmenů. Během pandemie COVID-19 byly koronavirem zasaženy stovky farem s norky. Virus se na zvířata přenesl z člověka, zde následně zmutoval a poté se nové varianty viru SARS-CoV-2 přenesly zpět na člověka.                          
🦊 Kožešinové farmy jsou RIZIKEM PRO MÍSTNÍ EKOSYSTÉMY. Kožešinové farmy mají významný negativní dopad na životní prostředí a představují vážnou hrozbu pro původní biologickou rozmanitost. Například norek americký v minulosti unikl z kožešinových farem a nyní ohrožuje původní druhy.

PODÍVEJTE SE NA TO JEJICH OČIMA:

Jediné, co znám, je klec a bolest.
“Včera se mi zdálo o lese. 
Jestli jsem tam byla? To ne. Povídala mi o něm divoká liška, která šla jednou kolem mojí klece. Prý tam všechno krásně voní, slunce hřeje a mech je ten nejlepší pelíšek. Znáte les taky? Já ne… 
Jediné, co znám, je moje malá klec. A taky bolest. 

Tlapky mám celé sedřené, protože se mi do nich zařezávají drátěná oka klece. Je nás tady hrozně moc a určitě to tady nevoní jako v lese. Všude cítím strach a smrt. 

Když jsem ještě byla u maminky, tak jsem se bála míň. Pak ale přišli lidi a vzali mě i moje sourozence pryč. Maminka je chtěla pokousat, ale nepomohlo to. Teď se krčíme v koutě, jako vždycky, když přijdou. Moc se jich bojíme.” 

Mám strach a rány na těle mě bolí
“Probudil jsem se a cítil se opravdu moc zle. Rány na těle mne bolely víc než kdy dřív. Jedna z nich je totiž hrozně hluboká. My norci v přírodě žijeme každý sám, ale tady nás nutí být spolu v jedné malé kleci, takže se často pereme. Je to i kvůli tomu, že jídlo nám hází nahoru na klec a to pak postupně propadává dolů, přímo na nás. Včera jeden kus spadl na mě a to přimělo ostatní, aby hlodali zbytky jídla rovnou z mého kožichu a přitom mě ošklivě poranili.
 
Hrozně jsem se bál. 

Bojím se i teď, protože přišli lidé, vytáhli mě z klece a vezou mě někam pryč. Povídají si o tom, že když přežiju plyn, tak dostanu tyčí. Nevím, co to znamená, ale snad se tam budu mít líp, než tady. V kleci jsem byl od narození až doteď, byl to jeden rok, ale připadalo mi to jako věčnost.”

Chci se bránit, ale nejde to...
“Už jsem si zvykl. 
Zvykl jsem si na to, že se můžu pohybovat jen na několika desítkách centimetrů. Na ten smrad. Na nepřetržitý křik ostatních psíků i na rachotivý zvuk drátěných klecí pod tisíci tlapek. Nikdo z nás nic neprovedl, ale stejně tu musíme trpět. Kamarád v sousední kleci si nezvykl. Zbláznil se z toho. Koukám na ten chybějící kus ocasu a přemýšlím, proč to udělal. 😿

Bolelo to.

Ale ještě víc bolí to, co nám psíkům dělají lidi. 
Vytáhli mě teď z klece kleštěmi a pak do mě něco nacpali. Do zadku a do tlamy. Hrozně jsem se lekl, bolí to, chci se bránit, ale nejde to…”

Proč přispět právě teď? Na co budou Vaše dary použity?


Právě teď se otevírá jedinečná příležitost, že kožešinové farmy v EU navždy skončí. Jen si to představte...

Žádný prodej pravých kožešin.
Žádný dovoz pravých kožešin.
Žádné kožešinové farmy nikde v EU.

Jsme součástí celoevropské občanské iniciativy, která má za cíl toto zlo jednou provždy ukončit. Potřebujeme nasbírat 1 mil. podpisů od lidí, jako jste Vy. A to je pořádná fuška. I u nás v ČR si ji musíme odpracovat - veřejná kampaň, sběrná místa, webová stránka, reklamy a mnoho dalšího.
Každý Váš dar tak zajistí, že se k iniciativě přidají další a další hlasy. 

Přidejte se ještě dnes! 
Váš dar se stane inspirací pro další a další zvířecí spojence. Jen společně můžeme dosáhnout skutečných změn. Bez Vás to ale nepůjde. ❤️

Vybrané finanční prostředky zajišťují chod webu, výrobu a tisk propagačních materiálů, ale také například to, že můžeme organizovat infostánky, setkávat se s lidmi osobně, sbírat podpisy a informovat veřejnost o této problematice a důvodech, proč věříme, že je zapotřebí přijmout plán na ukončení kožešinových farem. 
Také nám dávají možnost investovat do reklamních prostředků, ať už na sociálních sítích nebo na reklamních plochách.

Přidejte se prosím! 
Jděte příkladem a dodejte tak odvahu i ostatním. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme, že máte srdce a bojujete za něco tak důležitého a smysluplného.

Maria Kokešová

Kdy už tohle skončí? Na celém světě, nejen v Evropě. Díky za lidi, kteří se za ně perou i jménem nás, kteří je aspoň finančně podpoříme.
Jen nechápu, co je to za zvrácené osoby, kteří dokáží způsobit takové utrpení živým tvorům. Jakýmkoli a kdekoli. Netýká se to jen kožešinových zvířat.

Marcela

Držím palce!

Tereza Vacková
550 Kč

Děkuji srdečně za Vaše úsilí.

Karolina Bendová

Posílám alespoň malou částku na pomoc tzv. kožešinových zvířat

Pavel Charouz
200 Kč

Jsem velice zvědav, kdy se začnou lidé chovat podle toho, v jakém století žijeme. Zatím to na mnoha místech vypadá na středověk. Jedno z nich je nošení kožešin na oblečení. To může považovat za luxus opravdu pouze zoufalec.

Luboš Křivánek

Ráda přispějí kdykoliv budu moct ať skončí utrpení těch nebohých zvířat moc si to přeji

Silvia Zítková
550 Kč

.

Dárce

Bohužel největší lidské zhovadilosti jsou většině lidem ukryty. Kdyby kožešinová farma byla hned za kostelem tak by to bylo neuvěřitelné pohoršení, zneuctění půdy svaté a kdoví čeho ještě..naprosto mě fascinuje jak lidé mají větší účtu k něčemu co neexistuje.. 🛐✝️☪️✡️🕎🧕🧑‍🎄
..jo a taky ohrožení mravní výchovy dědí a mládeže. Napadá mě lepší název pro lidstvo: pokrytecké kurvstvo 😫
Copak se zastavil vývoj mozku - konkrétně části odpovědné za soucit a pochopení jiných druhů a toho všeho co se jim děje kolem nás???
A jsme pořád myšlením ti bezemocionální neandrtálci???
Všechna zvířata mají mít naší úctu a pochopení. Nevybrali si život v kožichu ani v peří stejně tak jako já jsem si nevybrala kde a komu se narodím. 💫🦠🦠💥💨🌋🌱🌲🏔️🪳🦖🐒🚶...A dál je to na nás 🙂
Přeji Vám krasný a klidný konec tohoto roku. A Hlavně: DĚKUJI ZA VAŠI PRÁCI

Jana
550 Kč

Ideálně by bylo společně za celý svět bez utrpení zvířat

Barbora Šramhauser Veselá
300 Kč