Tři ocásci sou družstvo. Sociální družstvo!


Kultura, umění a historie

Podpořte vydání knihy PŘEPISOVAT PRAVIDLA: ANTIPRŮVODCE LÁSKOU, SEXEM A VZTAHY!

Čtvrtá kniha družstevního nakladatelství Nevim kolektivu Tři Ocásci se tentokrát zaměřuje na vztahy, identity, lásku, konflikty a genderové role. Překlad nebinární terapeutky a spisovatele Meg-John Barker Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy se nesnaží zprostředkovat dogmatické návody “jak na to” po vzoru klasických vztahových příruček. Zdůrazňuje naopak, že neexistuje jedno správné řešení a přesná pravidla, která máme následovat, ale pestrost v přístupech. A nabízí cesty, jak porozumět svým potřebám a jak být otevřená a tolerantní k potřebám druhých.

vybíráme od 2.11.2022

Podpořte vydání knihy PŘEPISOVAT PRAVIDLA: ANTIPRŮVODCE LÁSKOU, SEXEM A VZTAHY!

Čtvrtá kniha družstevního nakladatelství Nevim kolektivu Tři Ocásci PŘEPISOVAT PRAVIDLA: ANTIPRŮVODCE LÁSKOU, SEXEM A VZTAHY! se tentokrát zaměřuje na vztahy, lásku, konflikty a genderové role a identity.
33 809 Kč
vybráno 68 % z 50 000 Kč

přispělo

70 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Podpořte vznik nové knihy družstevního nakladatelství Nevim Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy! Pokud přispějete 400 Kč a více, dostanete výtisk knihy jako dárek!

Čtvrtá kniha družstevního nakladatelství Nevim kolektivu Tři Ocásci se tentokrát zaměřuje na vztahy, identity, lásku, konflikty a genderové role. Překlad nebinární terapeutky a spisovatele Meg-John Barker Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy se nesnaží zprostředkovat dogmatické návody “jak na to” po vzoru klasických vztahových příruček. Zdůrazňuje naopak, že neexistuje jedno správné řešení a přesná pravidla, která máme následovat, ale pestrost v přístupech. A  nabízí cesty, jak porozumět svým potřebám a jak být otevřená a tolerantní k potřebám druhých. 

Meg-John Barker témata vztahů, lásky a sexu na rozdíl od mainstreamových terapeutů a vztahových poradkyň nevnímá odtrženě od sociálního kontextu. Ukazuje, jak nás ovlivňuje patriarchální, kapitalistické a hierarchické nastavení západní společnosti. A navazuje na levicové feministické, černé a queer autorky, které patriarchální, mocenské i koloniální vzorce naší společnosti v řadě textů demaskovaly. Meg-John radí, že když se chceme vztahy zabývat poctivě, musíme pochopit, jak se v nás různé formy dominance otiskly - ať skrze popkulturu, rodinu nebo práci.

Kniha obsahuje mnoho cvičení, příkladů, příběhů a ilustrací, které čtenáře a čtenářky jednoduše nasměrují k zamyšlení a vnitřnímu prozkoumání svého nastavení a postojů. Kniha tak témata queeru, polyamorie, tělesnosti, různých sexuálních praktik a genderových identit srozumitelně přibližuje široké veřejnosti. 


Meg-John Barker: Přepisovat pravidla: Antiprůvodce láskou, sexem a vztahy

460 stran

www.nevim.czPodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

ok

Filip Gábor

Těším se na knihu!!!

Martina Krošová
666 Kč

Lovísky. ♥ Teším sa na knižku!

Anna Kupcová
400 Kč

Díky Nevim!

Mani Hindrich
400 Kč

lásku Nevim! ♥

Tereza Daňková
400 Kč

lásku i vám!

Magdaléna Michlová
400 Kč

mám vás moc ráda

Barbora Adamkova
666 Kč