Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který už šestým rokem plní přání seniorům. Prioritně těch, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo už rodinu nemají. Každoročně se v tomto období objeví na adrese www.jeziskovavnoucata.cz seznam tisíců přání hmotných i zážitkových, která dárci (Ježíškova vnoučata), během krátké chvíle rezervují a následně splní. Dává vám projekt smysl? Hřeje vás myšlenka u srdce? Pak, prosím, pomozte i vy splnit nákladná přání, která přinesou seniorovi nejen radost, ale i svobodu a kvalitnější každodenní život. Děkujeme.

vybíráme od 7.11.2022

Dárkem to totiž často jen začíná.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
3 447 013 Kč

přispělo

3089 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za uplynulých pět ročníků se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř devadesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích, specializovaných centrech, ale i osamělých domech a bytech českých měst a vsí.
Senioři mají velmi často úplně skromná přání denní potřeby, jako jsou knihy, deky, dobroty, nové boty, předplatné časopisů, výlet do rodné obce, doprovod do kostela, divadla, nebo jen čtení u postele a držení za ruku. To vše dokáží splnit jednotlivci, kteří si přání na webu vyberou. Následně, při osobním předávání dárku, se navíc často s obdarovaným seniorem sblíží a vznikají tak nová přátelství. 
Ježíškova vnoučata vracejí starým osamělým lidem pocit zájmu a umožňují jim získat to, co si sami nemohou dovolit a moc si to přejí, nebo dokonce nezbytně potřebují, ale nemá jim to kdo opatřit. Na seznamu zůstávají vždy mezi posledními přání, která jsou nákladná. Jako například invalidní vozíky, polohovací křesla, lůžka, ale i televize, které si nejčastěji přejí senioři upoutaní na lůžko. Ti, kteří jsou do této chvíle odkázaní na ticho čtyř stěn. Splnit takové přání většinou není v silách jednotlivce. A právě proto potřebujeme vás. Pomozte nám, prosím, neklamat žádného z těch, který po letech uvěřil v kouzlo Vánoc. Pomozte starým lidem, kteří často nedostali roky vánoční dárek, zase věřit na Ježíška! I relativně malá finanční částka dokáže ve spojení s dalšími laskavými dušemi velké věci! Z peněz, které po splnění nákladných přání na kontě sbírky zůstanou, hradíme následně celoroční radost seniorů v podobě nespočtu návštěv zvířecích terapeutů, výletů a společenských aktivit, které seniorům mění všední dny v nevšední.

Seznam přání se letos otevírá 14. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz, kde průběžně přibývají nová přání až do Vánoc. Do systému je zapisují pracovníci zařízení pro seniory tak, jak jim je jejich klienti popíší. Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Není čas ztrácet čas. Děkujeme a přejeme i vám krásný předvánoční čas! ❤

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobroden

Jana Veberová
378 Kč

Pro dobro věci :-)

Michal Doleček
1 000 Kč

For the good thing.

Ninoslav Čakarovski
1 000 Kč

Pro dobro věci :-)

Klára Rozumová
500 Kč

Pro dobro věci :-)

Zdenek Novák
2 000 Kč

Pro dobro věci :-)

Milan Matušík
100 Kč

Pro dobro věci :-)

Ján Minarovský
500 Kč

Moc děkujeme Ježíškovým vnoučatům za to, co pro seniory děláte. Fandíme vám a doufáme, že příspěvek pomůže rozdat další radost a rozzářit pár úsměvů!:)
eBRÁNA

Martin Semerád
15 000 Kč

Doufám, že i tahle menší částka udela někomu radost, pracuju jako zdravotní sestřička a starý lidi mám moc rada, měli bychom si jich více vážit!

Kateřina Schöppová
200 Kč

Představení Divadelního souboru Bezdíkov ze Škvorce, dar všech členů divadla, příznivců a diváků.

Spolek sousedů
21 640 Kč