Mezinárodní vězeňské společenství


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Andělský strom 2022

Andělský strom má za cíl obdarovat na Vánoce děti uvězněných rodičů a tím udržovat jejich už tak křehký vztah. Spolu s dárkem dítě obdrží od rodiče osobní dopis jako poselství, že na něj rodič nezapomněl a má ho rád. Vloni jsme díky štědrým dárcům obdarovali téměř 1400 dětí.

vybíráme od 16.10.2022

Darujte dětem vězňů vánoční dárek

379 750 Kč
vybráno 95 % z 400 000 Kč

přispělo

264 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Všude kolem zní, že o Vánocích má být rodina pohromadě. Jak se ale cítí dítě, které má maminku nebo tatínka ve vězení? A jaké pocity zažívá odsouzený rodič, který nemá možnost pořídit ani poslat svému dítěti dárek pod stromeček? Obě strany se obvykle cítí opuštěné a nemilované.

Společně s námi to můžete změnit! Z vašich darů můžeme splnit přání vězněným rodičům i jejich dětem. Můžeme být spojkou mezi nimi, i když jsou od sebe daleko. I díky této maličkosti můžou děti pocítit naději, vděčnost a lásku, že na ně táta nebo máma myslí.

“Sám bych takový dárek své dceři z věznice nemohl dát a ona z toho měla takovou velikou radost. Že prý se k plyšové hračce stále tulila a teď s ní spí a říká jí, že spinká u táty.”- odsouzený tatínek Petr


Andělský strom je projekt, který má za cíl obdarovat na Vánoce děti za uvězněné
rodiče a tím udržovat jejich už tak křehký vztah. Spolu s dárkem dítě obdrží od rodiče osobní dopis jako poselství, že na něj rodič nezapomněl a má ho rád.

Z Vašich darů kupujeme, balíme a posíláme dárky, které si odsouzený rodič pro své dítě přeje. Vaše dary mohou vnést do odloučených rodin alespoň na chvíli radost a štěstí. Jeden dárek má hodnotu zhruba 500 Kč a vždy se jedná o novou věc. Vloni jsme díky štědrým dárcům obdarovali téměř 1400 dětí, které mají jednoho nebo oba rodiče ve vězení. 

Pomůžete nám zase letos rozjasnit dětské oči? Vždyť děti za osud rodičů nemohou. 

Andělský strom vznikl v USA v roce 1982. Do České republiky přineslo projekt Mezinárodní vězeňské společenství v roce 2011, kdy děti vězňů dostaly prvních 100 dárků. První obdarované děti byly děti rodičů z věznice Světlá nad Sázavou. V roce 2021 už se zapojily téměř všechny české věznice.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se vše zdaří

Jana Kašparová
500 Kč

Děkujeme za Váš dar a za Vaši podporu, díky které se daří naše dílo a sloužíme tam, kde je to opravdu potřebné ! Krásné vánoce.

Mezinárodní vězeňské společenství

Přejeme všem dětem krásné Vánoce plné lásky a naděje ♥

Čuperovi
1 000 Kč

Děkujeme, díky Vám budou mít tyto děti krásné Vánoce a naději, že jejich rodič, který s nimi nemůže být, na ně myslí a má je rád.

Mezinárodní vězeňské společenství

❤️ alespoň málo z toho co pro mě děti přinášíme vy❤️ Zuzka

Zuzana Macková
500 Kč

Děkujeme Vám !

Mezinárodní vězeňské společenství

Z celého srdce přeji dětem radost z dárků a také možnost vánočního setkání s rodičem, který je ve vězení.

Ester
2 000 Kč

Děkujeme za štědrý dar za krásné přání. Všechny děti si přejí se setkat se svým rodičem, ale tam , kde to nejde, se prostřednictvím Andělského stromu s ním určitě setkají ve svém srdci.

Mezinárodní vězeňské společenství

Všem dětem přejeme radostné Vánoce plné naděje na lepší život a brzké setkání s osobou, která jim jistě moc chybí. A rodičům hodně sil, aby dokázali svým dětem nabídnout podporu do plnohodnotného života.
To vše posílají po Ježíškovi děti z I. A - ZŠ a MŠ Dr. Joklíka, Kyjov se svojí paní učitelkou

Růžena Vnučková + Děti Z I. A
2 000 Kč

Děkujeme vám všem za podporu dětí vězněných rodičů. Tyto děti velmi trpí odloučením a zejména o Vánocích jim jejich tatínek nebo maminka velmi chybí. Také jsou často chudí, takže tento dárek bývá i jediným, který dostanou. Společně s dárkem dostanou i dopis od odloučeného rodiče, díky kterému ví, že rodič na něj myslí a že jej miluje. Děkujeme a přejeme vám krásné Vánoce.

Mezinárodní vězeňské společenství

Krásné Vánoce! :-)

M.
5 000 Kč

Děkujeme Moni :-)

Mezinárodní vězeňské společenství

Děkujeme Vám za Vaše odhodlání pomáhat a přejeme Vám i dětem požehnané Vánoce!

Magdalena Tiehenova

Dobrý den, děkujeme za Vaši podporu díky které můžeme pomáhat a obdarovávat. Přejeme i vám požehnané Vánoce.

Mezinárodní vězeňské společenství

Každé dítě má právo na normální život. Nebo alespoň na jiskřičku, která mu svítí v temnotách...

Dana Machutová
1 000 Kč

Děkujeme za Vaše porozumění a pochopení, i za Vaše přání, díky vám budou mít děti vězněných rodičů jiskřičku o těchto Vánocích, kdy dostanou dárek společně s dopisem od vězněného rodiče, který jim chybí.

Mezinárodní vězeňské společenství

Děkujeme za práci, kterou děláte! Věříme, že nakoupené dárky udělají dětem radost a zpříjemní jim vánoční čas.

Dárce

Naši milí, děkujeme vám za tak štědrou podporu i poděkování. děti budou mít určitě radost, mnohdy bývá tento dárek jediným, který na Vánoce dostanou a ještě k tomu společně s dopisem od svého rodiče, který jim velmi chybí.

Mezinárodní vězeňské společenství

Vse dobre pod stromeckem :-)

Karla Mala
500 Kč

Děkujeme, vše dobré i Vám !

Mezinárodní vězeňské společenství