Mezinárodní vězeňské společenství


Sociálně znevýhodněné skupiny Děti, mládež, rodina

Andělský strom 2022

Andělský strom má za cíl obdarovat na Vánoce děti uvězněných rodičů a tím udržovat jejich už tak křehký vztah. Spolu s dárkem dítě obdrží od rodiče osobní dopis jako poselství, že na něj rodič nezapomněl a má ho rád. Vloni jsme díky štědrým dárcům obdarovali téměř 1400 dětí.

vybíráme od 16.10.2022

Darujte dětem vězňů vánoční dárek

209 800 Kč
vybráno 70 % z 300 000 Kč

zbývá

26 dní

přispělo

130 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Všude kolem zní, že o Vánocích má být rodina pohromadě. Jak se ale cítí dítě, které má maminku nebo tatínka ve vězení? A jaké pocity zažívá odsouzený rodič, který nemá možnost pořídit ani poslat svému dítěti dárek pod stromeček? Obě strany se obvykle cítí opuštěné a nemilované.

Společně s námi to můžete změnit! Z vašich darů můžeme splnit přání vězněným rodičům i jejich dětem. Můžeme být spojkou mezi nimi, i když jsou od sebe daleko. I díky této maličkosti můžou děti pocítit naději, vděčnost a lásku, že na ně táta nebo máma myslí.

“Sám bych takový dárek své dceři z věznice nemohl dát a ona z toho měla takovou velikou radost. Že prý se k plyšové hračce stále tulila a teď s ní spí a říká jí, že spinká u táty.”- odsouzený tatínek Petr


Andělský strom je projekt, který má za cíl obdarovat na Vánoce děti za uvězněné
rodiče a tím udržovat jejich už tak křehký vztah. Spolu s dárkem dítě obdrží od rodiče osobní dopis jako poselství, že na něj rodič nezapomněl a má ho rád.

Z Vašich darů kupujeme, balíme a posíláme dárky, které si odsouzený rodič pro své dítě přeje. Vaše dary mohou vnést do odloučených rodin alespoň na chvíli radost a štěstí. Jeden dárek má hodnotu zhruba 500 Kč a vždy se jedná o novou věc. Vloni jsme díky štědrým dárcům obdarovali téměř 1400 dětí, které mají jednoho nebo oba rodiče ve vězení. 

Pomůžete nám zase letos rozjasnit dětské oči? Vždyť děti za osud rodičů nemohou. 

Andělský strom vznikl v USA v roce 1982. Do České republiky přineslo projekt Mezinárodní vězeňské společenství v roce 2011, kdy děti vězňů dostaly prvních 100 dárků. První obdarované děti byly děti rodičů z věznice Světlá nad Sázavou. V roce 2021 už se zapojily téměř všechny české věznice.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za práci, kterou děláte! Věříme, že nakoupené dárky udělají dětem radost a zpříjemní jim vánoční čas.

Dárce

Naši milí, děkujeme vám za tak štědrou podporu i poděkování. děti budou mít určitě radost, mnohdy bývá tento dárek jediným, který na Vánoce dostanou a ještě k tomu společně s dopisem od svého rodiče, který jim velmi chybí.

Mezinárodní vězeňské společenství

Vse dobre pod stromeckem :-)

Karla Mala
500 Kč

Děkujeme, vše dobré i Vám !

Mezinárodní vězeňské společenství

Skvělý projekt !!!

Michaela Rašková
2 500 Kč

Děkujeme !

Mezinárodní vězeňské společenství

V listopadovém Brněnském metropolitanu jsem narazila na rozhovor o dětech vězňů, které jsou také oběti zločinu, jen nejsou vidět.
Touto situací jsme si prošli, 8 let jsme čekali na tátu, vše už je za námi, dnes jsou synové dospělí, ale šrámy na duši zůstaly. Bylo to těžké....
Držím palce!!

Zdeňka Trojanová
1 000 Kč

Děkujeme ! O to víc si vážíme Vašeho daru, víte, čím tyto rodiny prochází a co prožívají, zejména o Vánocích ! Přejeme Vám krásné Vánoce.

Mezinárodní vězeňské společenství

Všem dětem přeji krásné Vánoce 🎄

Zuzana Švejdová
500 Kč

Děkujeme za přání, tyto děti budou mít krásné vánoce díky laskavým dárcům jako jste Vy. Mnoho z nich žije v tak chudých podmínkách, že toto bude na Vánoce jediný dárek, který dostanou, a to ještě společně s dopisem od vězněného rodiče, který jim chybí a na kterého se těší. Přejeme i Vám krásné Vánoce !

Mezinárodní vězeňské společenství

Přejeme krásné vánoční svátky, hodně štěstí, pohody, radosti, vzájemné lásky a pevnou vůli k uskutečnění všeho krásného. Ať Vás Panna Maria s Ježíškem chrání.

Hana Havelková
500 Kč

Děkujeme, za nás v MVS i za děti, které obdarováváte svým darem, budou tak mít krásné Vánoce !

Mezinárodní vězeňské společenství

Všem přeji hezké prožití svátků.

Roman Hujer
500 Kč

Děkujeme ! I my Vám přejeme za nás všechny v MVS a za ty, kterým sloužíme, krásné Vánoce.

Mezinárodní vězeňské společenství

Díky, že jsem mohla. Radostné Vánoce!

Kateřina Vitouchová

My děkujeme, že dáváte ! Přejeme i Vám krásné Vánoce

Mezinárodní vězeňské společenství

Díky za skvělou službu Bohu i lidem.

Arnošt Kobylka
5 000 Kč

Děkujeme Vám, díky Vám můžeme sloužit: máme Vaši podporu a jste pro nás oporou a povzbuzením.

Mezinárodní vězeňské společenství

Drzim palce…

Dárce

Děkujeme !

Mezinárodní vězeňské společenství