Nadace Via


Životní prostředí

Pomozte uklidit přírodní rezervaci pro divoké koně

 Divocí koně dodávají již sedm let české přírodě neuvěřitelnou energii. Potlačují agresivní druhy trav, vytvářejí místo pro vzácné květiny a motýly, pomáhají adaptovat krajinu na změnu klimatu, zadržovat vodu nebo vázat uhlík v půdě. Ochranářská společnost Česká krajina společně s dobrovolníky nejenže zakládá rezervace těchto velkých kopytníků, ale také o ně dlouhodobě pečuje.

vybíráme od 23.8.2022

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, JRD GROUP zdvojnásobí až do výše 50 000 Kč!
170 717 Kč
vybráno 171 % z 100 000 Kč

přispělo

115 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Tuny odpadků, množství černých skládek a nebezpečné zbytky vojenských objektů - to všechno museli ochránci přírody letos odvézt z nové části rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků. Vše, co šlo, odklidili s pomocí dobrovolníků. Přesto musí podstatnou část zvládat těžká technika, což vyžaduje velké finanční náklady.

I když dobrovolníci i technika již vykonali v rezervaci obrovské množství práce, stále zbývá mnoho černých skládek nebo nebezpečných sutin k odklízení. Každý den práce těžké techniky přitom stojí více než 10.000 korun. Pomozte nám uklidit další část rezervace, aby se zbavila nebezpečné zátěže a byla bezpečná pro lidi i zvířata. Obnova území vyžaduje stále hodně práce i finančních prostředků.  

Pomozte proto divokým koním, ať mohou i v dalších letech dávat svoji neuvěřitelnou energii české přírodě. Každou korunu, kterou darujete, JRD GROUP zdvojnásobí až do výše 50 000 Kč!  Děkujeme všem, kteří nás v tomto úsilí podpoří!
Divocí koně koně si to určitě zaslouží. Již sedm let dodávají české přírodě neuvěřitelnou energii. Potlačují agresivní druhy trav, vytvářejí místo pro vzácné květiny a motýly, pomáhají adaptovat krajinu na změnu klimatu, zadržovat vodu nebo vázat uhlík v půdě. Ochranářská společnost Česká krajina společně s dobrovolníky nejenže zakládá rezervace těchto velkých kopytníků, ale také o ně dlouhodobě pečuje.

Rezervace, která se v současné době nachází na ploše zhruba 350 hektarů v bývalém vojenském prostoru Milovice, dokázala obnovit přírodní procesy, ve kterých divocí koně, zubři a pratuři hráli po tisíce let klíčovou roli. Daří se tak nejenom vzácným květinám, ale také desítkám druhů motýlů, ptáků nebo brouků. Díky návratu kopytníků tak příroda dostala potřebný impuls k tomu, aby se začala sama uzdravovat.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

🎁🎄  6000,-

Založení projektu

Moc vám fandím s tím co děláte. Těším se až se na k vám přijedu podívat.
Krásné svátky
Vítek

Vítězslav Novák
500 Kč

Vic nemohu

Josef Hrdlicka
100 Kč

Byl jsem v rezervaci v roce 2016 a toho betonu a staveb tam bylo tehdy opravdu hodně.

Dušan Schellong
500 Kč

Moc oceňuji Vaši práci v obnovené přírodní rezervaci. Vidět divoké koně ve volné přírodě je krásný zážitek. Hodně štěstí do budoucna :-) !!!

Luděk Nemajer
1 000 Kč

Ať se daří...

Ladislav Brož

Pro dobrou věc

Boril Ivo
1 000 Kč

Aby koníci mohli volně běhat bez zakopávání o lidský odpad.

Roma Buňková
50 Kč