Nadace Via


Životní prostředí

Pomozte uklidit přírodní rezervaci pro divoké koně

 Divocí koně dodávají již sedm let české přírodě neuvěřitelnou energii. Potlačují agresivní druhy trav, vytvářejí místo pro vzácné květiny a motýly, pomáhají adaptovat krajinu na změnu klimatu, zadržovat vodu nebo vázat uhlík v půdě. Ochranářská společnost Česká krajina společně s dobrovolníky nejenže zakládá rezervace těchto velkých kopytníků, ale také o ně dlouhodobě pečuje.

vybíráme od 23.8.2022

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, JRD GROUP zdvojnásobí až do výše 50 000 Kč!
170 717 Kč
vybráno 171 % z 100 000 Kč

přispělo

115 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Tuny odpadků, množství černých skládek a nebezpečné zbytky vojenských objektů - to všechno museli ochránci přírody letos odvézt z nové části rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků. Vše, co šlo, odklidili s pomocí dobrovolníků. Přesto musí podstatnou část zvládat těžká technika, což vyžaduje velké finanční náklady.

I když dobrovolníci i technika již vykonali v rezervaci obrovské množství práce, stále zbývá mnoho černých skládek nebo nebezpečných sutin k odklízení. Každý den práce těžké techniky přitom stojí více než 10.000 korun. Pomozte nám uklidit další část rezervace, aby se zbavila nebezpečné zátěže a byla bezpečná pro lidi i zvířata. Obnova území vyžaduje stále hodně práce i finančních prostředků.  

Pomozte proto divokým koním, ať mohou i v dalších letech dávat svoji neuvěřitelnou energii české přírodě. Každou korunu, kterou darujete, JRD GROUP zdvojnásobí až do výše 50 000 Kč!  Děkujeme všem, kteří nás v tomto úsilí podpoří!
Divocí koně koně si to určitě zaslouží. Již sedm let dodávají české přírodě neuvěřitelnou energii. Potlačují agresivní druhy trav, vytvářejí místo pro vzácné květiny a motýly, pomáhají adaptovat krajinu na změnu klimatu, zadržovat vodu nebo vázat uhlík v půdě. Ochranářská společnost Česká krajina společně s dobrovolníky nejenže zakládá rezervace těchto velkých kopytníků, ale také o ně dlouhodobě pečuje.

Rezervace, která se v současné době nachází na ploše zhruba 350 hektarů v bývalém vojenském prostoru Milovice, dokázala obnovit přírodní procesy, ve kterých divocí koně, zubři a pratuři hráli po tisíce let klíčovou roli. Daří se tak nejenom vzácným květinám, ale také desítkám druhů motýlů, ptáků nebo brouků. Díky návratu kopytníků tak příroda dostala potřebný impuls k tomu, aby se začala sama uzdravovat.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

🎁🎄  6000,-

Založení projektu

Na dobrou věc.

Jan Martinec
500 Kč

Respekt a díky za Vaši práci a nasazení.

Pavlina Drtinova Drtinova
1 000 Kč

Dobrý den, ráda jsem trochu přispěla. Záleží mi na tom, aby bylo o divoké koně, pratury a zubry dobře postaráno.
Děkuji za péči o ně a přeji hezké vánoční svátky. Iva Hanušová

Iva Hanušová
1 000 Kč

Koně jsou krásná zvířata, držím Vám palce.

Ivana Švejková
1 000 Kč

Děkuji za Vaši práci! 100% právě vybráno, ale snad ještě co nejvíce lidí přispěje na tenhle záslužný a smysluplný projekt ✊

Matěj D
1 000 Kč

Pro miláčky ❤️

Petra Havlová

Moc Vám fandím, je to krásné

Dárce

Sleduji vás od začátku a moc fandím.

Jitka Hreščak
1 000 Kč

❤️

Katerina Mendes
500 Kč

Drzime palce :-)

Rodina Perglovi
2 500 Kč