Místní místním, z.ú.


Sociálně znevýhodněné skupiny

7. Piknik pro lidi bez domova

Jeden den bez starostí a s pocitem, že život může být fajn. Možnost posedět v příjemném prostředí s přáteli, dát si dobré jídlo, promluvit si se sociálním pracovníkem, konzultovat zdravotní potíže s odborníkem, nechat se ostříhat a oholit. Pomozte nám uspořádat již sedmý Piknik pro lidi bez domova.

vybíráme od 16.8.2022

7. Piknik pro lidi bez domova

12 000 Kč
vybráno 40 % z 30 000 Kč

přispělo

11 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Spolek Sociální Perpetuum Mobile pořádá Piknik už sedmým rokem. Místní místním se na organizaci podílí třetím rokem. Původně malá akce je nyní určena pro přibližně 500 návštěvníků a koná se v sobotu 10. 9. 2022 ve spřízněném Přístavu 18600 v Karlíně.Cílem akce je jeden příjemný den bez starostí pro naše návštěvníky. Rozpálíme gril, upečeme koláče, buchty, domácí sekanou, vyrobíme pomazánky, namícháme limonády a uvaříme dobrou kávu a čaj. Pro naše hosty, kteří se také aktivně zapojují a pomáhají nám na místě připravit „svůj“ piknik (již známá Piknik Crew), jsou nachystané i hygienické potřeby, kosmetika, na místě je kadeřnictví a holičství, živá i reprodukovaná hudba a zábava.Další přidanou hodnotou dne je odborná pomoc na místě. Každoročně pomáhá terénní program Naděje a Armády spásy, Medici na ulici kontrolují zdravotní stav hostů a terénní program Progressive je tu pro lidi s drogovou závislostí. Celý den jsou na místě k dispozici sociální pracovníci, kteří pomáhají s životní situací, nově doufáme i psycholožky.Nedílnou součástí Pikniku je princip recyklace všeho druhu. Většina jídla je připravena ze zachráněných surovin, rozdávají se věci od jednotlivců i firemních dárcůk (vybavení bytu, oblečení apod.). Díky dlouhodobé spolupráci s Potravinovou bankou a dalšími firemními a soukromými dárci máme hojnost, ale i tak je třeba pokrýt nezbytné náklady na produkci a věci, kterých se nám nedostává: maso na gril, suroviny na cca 30 kilo domácích pomazánek, pronájem mobilních bezbariérových toalet a náklady na benzín.

Nemusíte ale jen posílat peníze. Přijďte nám pomoci na místě nebo upečte a přineste něco dobrého. Celá akce se nese v duchu vzájemné pomoci a pochopení. Spojujeme světy, staňte se součástí.
Děkujeme!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Na dobrou věc

Čeněk Fojtík
1 000 Kč

Máca a Pavel Medkovi zdraví a přeji hezkou akci. Zdravíme ZELÍ 😘

Pavel Medek
3 000 Kč