Nadace rodiny Vlčkových


Hospicová a paliativní péče

Cibulka Open 2022 na podporu vážně nemocných dětí

Nadace rodiny Vlčkových pořádá 2. ročník hudebního festivalu Cibulka Open na podporu vážně nemocných dětí. Proběhne v sobotu 14. května od 14 do 22 hodin v areálu usedlosti Cibulka v Košířích na Praze 5. Zde po rekonstrukci vznikne Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem. Na festivalu vystoupí Lenka Nová za doprovodu Petra Maláska a František Kop Quartetu, Ondřej Ruml, Mig 21, Vanua2 a také Thomas a Ruhller. Moderovat akci budou František a Josef Trojanovi. Přijít může každý, vstupenky nepotřebujete. Budeme rádi, když myšlenku festivalu podpoříte darem. Pomůže v konečném důsledku těm nejslabším, o které dlouhé roky pečují jejich nejbližší a také řada obětavých odborníků. Ke každé darované koruně přidáme další tři.

vybíráme od 21.3.2022

Na projekt Cibulka Open se společně podařilo vybrat 416 987,- Kč!

V Nadaci jsme se dopředu zavázali, že ke každé darované koruně přidáme další tři.

I díky Vašemu daru proto můžeme nakonec rozdělit 1 667 948 korun.

Všem dárcům mnohokrát děkujeme!!

Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Rodinám, které vážná nemoc dítěte zasáhne, se obrátí život naruby. Jeden z rodičů, nejčastěji maminka, zůstává doma a většinu své energie věnuje tomu, aby každý den naplno pečovala o nemocné dítě. Ve dne v noci musí být připravena mu se vším pomoci a trne, aby se jeho stav náhle nezhoršil. Tatínek musí o to víc pracovat, aby rodinu uživil. Zdraví sourozenci také pomáhají a rodiče na ně mají méně času. Pro všechny je to vyčerpávající. Tyto rodiny v mnoha ohledech spoléhají na lékaře, sestřičky, pečovatele, terapeuty, sociální pracovníky a další specialisty, kteří jim dokáží výrazně pomoci. 
 
Odborníků by ovšem bylo třeba víc, aby byli co nejdříve dostupní,  ideálně pro každou rodinu, která je potřebuje. Je také důležité, aby měli co nejlepší znalosti a byli připraveni radit, dávat tipy na nejefektivnější péči i pomůcky, pomáhat, řešit naléhavé situace, ulevovat. Věříme, že investice do rozvoje a vzdělávání pečujících profesionálů má velký smysl, protože se budou dlouhodobě vracet v podobě pomoci mnoha rodinám ve velmi složité situaci. Mohou výrazně zlepšit životy řadě nemocných dětí i jejich rodičů.  
 
Brzy vyhlásíme první veřejnou grantovou výzvu, která bude zaměřena na podporu vzdělávání odborníků a zvyšování povědomí o dětské paliativní a podpůrné péči. Všechny vybrané peníze rozdělíme mezi poskytovatele takové péče a přidáme k nim další. 
Rozhodli jsme se, že ke každé koruně, kterou darujete, přidáme další tři a celou vybranou částku rozdělíme odborníkům a organizacím, kteří pracují přímo s dětmi a jejich rodinami.
 
Pokud chcete spolu s námi zlepšovat péči o vážně nemocné děti, darujte, prosím, prostřednictvím tohoto formuláře.

Přímo na festivalu Cibulka Open 2022 nebude možné přispět v hotovosti. Přijít na něj může každý, žádné vstupenky nepotřebujete. 

Děkujeme za Vaši laskavou podporu a těšíme se na viděnou 14.5. 2022 na Cibulce.
Tým Nadace rodiny Vlčkových


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držíme pálce a dekujeme za krásně strávený společný čas Elen a Lucie

Elenka Matlochová
1 000 Kč

Děkuji a držíme palce.

Radmila Pokorná

CIBULKA Open - prispevek na Hospic / Vstupne na exkursi, v So 14.5.2022

Tomas Palyza
150 Kč

Děkuji za to, co děláte!

Lenka Křenková
100 Kč

Vašemu projektu držím všechny palce!

Martina Hýblová
500 Kč

.... nemám slov, jen hluboce smekám před rodinou Vlčkových

Veronika Skalická
500 Kč

Velký projekt, velká poklona všem kdo tento projekt podporuje a velký dík Vlčkovým za odvahu. Pevně věříme, že tento projekt dává smysl, a rádi rodiče a děti podpoříme. Honza&Eva&Fída&Vojtík Vondráčkovi

Jan Vondráček
500 Kč

Děkujeme za prima festival! Jan + Eliška

Jan Stehlík
500 Kč

Díky za Vaši práci!

Lucie Splavcová
500 Kč

Máte můj velký obdiv !!!

Alena Lucová
500 Kč