Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Osvěta a poskytování informací

Poradna Sbarvouven.cz je mladým oporou i v těch nejtěžších chvílích života

Buďte oporou i vy a přispějte o letošních svátcích na fungování poradny v roce 2022.

458 033 Kč
vybráno 153 % z 300 000 Kč

přispělo

155 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V posledních letech jsme svědky dramaticky se zhoršující úrovně diskuze o lidech s odlišnou orientací a identitou. Lidé veřejného života pronáší bezprecedentní výroky, aniž by si uvědomovali, jaké to může mít dopady. Politici a političky mluví o LGBT+ lidech jako o ideologii a ignorují tak konkrétní lidské osudy. Ve společnosti takové výroky vytváří nepřátelskou atmosféru. Slovní napadání a urážení LGBT+ lidí se stává novou normou a podněcuje k šikaně i předsudečnému násilí. 

Taková společenská atmosféra snadno podkopává sebejistotu mladých lidí, kteří se právě hledají. Přijetí vlastní jinakosti a coming out tak může být mnohem těžší. U mnohých se objevují pocity strachu, smutku či studu. Ty pak mají často za příčinu spirálu úzkostí, depresí, sebepoškozování, útěků z domova i sebevražedné myšlenky.

Přejeme si, aby příběhy mladých gayů, leseb, bisexuálních, trans, nebinárních a queer lidí byly šťastné. Nechceme být v České republice svědky tragických případů a zmařených životů. Poradna Sbarvouven.cz už šest let pomáhá dospívajícím nejen se sebepřijetím a coming outem, ale i s náročnějšími tématy, jakými jsou právě šikana či zkušenosti s diskriminací. Pomáhejte spolu s námi a podpořte fungování poradny i v příštím roce. Pošlete dar v průběhu prosince a Citi Česká republika jej do výše 300 000 Kč zdvojnásobí. 

Jak poradna pomáhá?


Od vzniku poradny v roce 2015 se na ní obrátilo již téměř 4 637 klientů*ek, se kterými si mentoři*rky vyměnili více než 60 965 zpráv. V sedmi desítkách z těchto konverzací řešili klienti*ky opravdu závažné situace - útěk z domova, sebepoškozování, deprese. 32 klientů*ek dokonce uvažovalo o sebevraždě. 

Tahle čísla jasně ukazují, že mladí LGBT+ lidé poradnu opravdu potřebují. A vy se můžete společně s námi podílet na tom, aby mohla naplno fungovat i v roce 2022 a pomoci tak dalším stovkám z nich, ale také jejich přátelům a rodinám. Nebudeme na to ale sami - společnost Citi Česká republika do toho jde s námi a každý Váš dar zdvojnásobí. Co přesně to znamená? Za každou 1 Kč, kterou přispějete, přidá Citi další 1 Kč. Ale náš cíl je samozřejmě vyšší - na provoz poradny na rok 2022 potřebujeme získat minimálně 300 000 Kč. 

Co částka 300 000 Kč zahrnuje? 


  • 150 000 Kč tvoří honoráře pro odborný dohled z oboru psychologie, terapie a krizové intervence, se kterým mentoři*ky konzultují konkrétní případy
  • 50 000 Kč pokryje základní školení mentorů*ek
  • 70 000 Kč stojí celková koordinace a vedení poradny
  • 30 000 Kč  jde na provoz a správu webu
Tím ale náklady poradny nekončí. Pokud se nám podaří získat peněz víc, použijeme je na následující aktivity:

  • 64 000 Kč na koordinaci a uspořádání podpůrných skupin pro mladé lidi, co řeší svůj coming out a pro rodiče LGBT+ mladých
  • 50 000 Kč na specializované školení pro mentory*ky (letos proběhlo například školení od IN IUSTITIA na předsudečné násilí)
  • 70 000 Kč na uspořádání akce pro LGBT+ dospívající FILIP20
  • 140 000 Kč na propagaci poradny a šíření povědomí o jejím fungování jak v online, tak offline prostoru
Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem*kou kampaně nebo nám s šířením poradny pomoct jinak? Napište Sabině (sabina.sedlackova@praguepride.com)

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pomáhejte i nadále.

Jakub Charvát
500 Kč

Zdravim vsechny a preji, at se dari <3

Lucka M

❤️

Veronika Kulhánková
2 000 Kč

Děkujeme :)

Tom
1 000 Kč

Hodně štěstí!

Oscar
1 000 Kč

Díky všem mentorům a mentorkám za skvělou práci!

Tereza
500 Kč