Národní divadlo Brno


Kultura, umění a historie

Buď Edison - adoptuj žárovku!

Podpořte Národní divadlo Brno stylově – staňte se symbolickým majitelem jedné z žárovek z centrálního lustru Mahenova divadla. Adopcí žárovky umožníte památkovou obnovu původního osvětlení Mahenova divadla, které tvoří nejen světla v hledišti, ale také ve foyer a v Křišťálovém sále. Každý večer se tak divadlo rozzáří i díky vám a navíc - úsporně!

Buď Edison - adoptuj žárovku!

Děkujeme za Váš dar na památkovou obnovu osvětlení Mahenova divadla!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kupte sobě nebo svým blízkým jednu žárovku z centrálního lustru Mahenova divadla. Adopce jedné žárovky vás vyjde na 5 tisíc Kč. Počet žárovek je totiž omezený - je jich celkem 242. Kromě symbolického a neopakovatelného vlastnictví se můžete radovat z pocitu, že: 
  • díky Vám proběhne památková obnova původního osvětlení Mahenova divadla, kam patří nejen světla v hledišti, ale také ve foyer a v Křišťálovém sále.  
  • světla v Mahenově divadle tak budou díky Vám více zářit, a to úsporně.
  • ctíte odkaz T. A. Edisona a navážete na něj.
  • obdržíte dárkový certifikát, a to buď pro Vás, nebo pro ty, kterým budete chtít symbolickou žárovku darovat. 
  • budete-li mít zájem, bude pro Vás nachystaná jedna 3D žárovka na Zákaznickém centru. 
  • ve foyer Mahenova divadla bude Váš dar připomínat graficky zpracované poděkování všem dárcům.
  • se stanete členem dárcovského programu Přátelé NdB.
Mahenovo divadlo - jedna ze tří budov Národního divadla Brno (NdB), bylo prvním elektrifikovaným divadlem v Evropě. Systém elektrifikace pro divadlo vyvinula firma T. A. Edisona už v roce 1882, sám Edison se na osvětlení přijel osobně podívat až v roce 1911.

Vlastnictví žárovky něco stojí, pokud nás budete chtít podpořit jinou částkou, budeme za ni rádi. Pro tyto případy si prosím prostudujte další varianty dárcovského programu Přátelé NdB.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu