Národní divadlo Brno


Kultura, umění a historie

Buď Edison - adoptuj žárovku!

Podpořte Národní divadlo Brno stylově – staňte se symbolickým majitelem jedné z žárovek z centrálního lustru Mahenova divadla. Adopcí žárovky umožníte památkovou obnovu původního osvětlení Mahenova divadla, které tvoří nejen světla v hledišti, ale také ve foyer a v Křišťálovém sále. Každý večer se tak divadlo rozzáří i díky vám a navíc - úsporně!

Buď Edison - adoptuj žárovku!

Děkujeme za Váš dar na památkovou obnovu osvětlení Mahenova divadla!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kupte sobě nebo svým blízkým jednu žárovku z centrálního lustru Mahenova divadla. Adopce jedné žárovky vás vyjde na 5 tisíc Kč. Počet žárovek je totiž omezený - je jich celkem "jen" 210. Kromě symbolického a neopakovatelného vlastnictví se můžete radovat z pocitu, že: 
  • díky Vám proběhne v létě 2023 památková obnova původního osvětlení Mahenova divadla, kam patří nejen světla v hledišti, ale také ve foyer a v Křišťálovém sále.  
  • světla v Mahenově divadle tak budou díky Vám více zářit, a to úsporně.
  • ctíte odkaz T. A. Edisona a navážete na něj.
  • obdržíte dárkový certifikát, a to buď pro Vás, nebo pro ty, kterým budete chtít symbolickou žárovku darovat. 
  • budete-li mít zájem, bude pro Vás nachystaná jedna 3D žárovka na Zákaznickém centru. 
  • ve foyer Mahenova divadla bude Váš dar připomínat graficky zpracované poděkování všem dárcům.
  • se stanete členem dárcovského programu Přátelé NdB.
Mahenovo divadlo - jedna ze tří budov Národního divadla Brno (NdB), bylo prvním elektrifikovaným divadlem v Evropě. Systém elektrifikace pro divadlo vyvinula firma T. A. Edisona už v roce 1882, sám Edison se na osvětlení přijel osobně podívat až v roce 1911.

Vlastnictví žárovky něco stojí, pokud nás budete chtít podpořit jinou částkou, budeme za ni rádi. Pro tyto případy si prosím prostudujte další varianty dárcovského programu Přátelé NdB.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V dubnu 2022 jsme po dlouhé době spustili lustry Mahenova divadla, protože se na ně přijeli podívat pánové z Preciosa Lustry, z Kamenického Šenova. Tato firma v minulosti, v 70. letech 20. století stávající centrální lustr zhotovila, nyní se chce podílet na jeho památkové obnově. Potěšte se fotkami, tak jako my jsme obdivovali křišťál zblízka :)
Zatím máme 15 adoptovaných žárovek - zbývá jich tedy ještě 195! Výměnu žárovek za LED žárovky chceme zrealizovat z prostředků vás, soukromých dárců. Protože to bude počin, který naváže na čin T. A. Edisona, jehož firma naše divadlo v roce 1882 rozsvítila. Váš velkorysý dar bude připomínat děkovná tabule foyer Mahenova divadla.

Před třemi týdny jsme také pustili novou podzimně vánoční kampaň pro "adopci žárovek" z centrálního lustru Mahenova divadla. Nově s našimi herci. Je  jich celkem devět a už nyní se můžete seznámit se třemi z nich!  A to na tomto odkazu

Založení projektu

Brněnské divadlo mám rád, je mi ctí, že vás mohu podpořit.

Radovan Válek
5 000 Kč