CZ / EN

Nadace Partnerství


Životní prostředí Osvěta a poskytování informací

Maratónská alej

Přes 7 tisíc běžců a milovníků přírody již podpořilo výsadbu 3,4 tisíce stromů a keřů. Kdybychom všechny tyto stromy dali do řady s 10 metrovými rozestupy, vytvoří symbolickou alej dlouhou 34,6 kilometru. Do Maratónské délky nám chybí 755 stromů. Pomozte nám je dosadit!

Není dar jako dar

Díky tomu vašemu vyroste jeden strom. Strom, který bude sloužit běžcům, cyklistům, pěším a nám všem, kteří chladivé kouzlo stromů v době změny klimatu potřebujeme více než kdy jindy.
152 738 Kč
vybráno 13 % z 1 200 000 Kč

zbývá

93 dní

přispělo

39 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V roce 2022 uplyne rovných 100 let od narození největšího českého běžce Emila Zátopka a 70 let od jeho trojnásobného zlatého výkonu na olympiádě v Helsinkách, kde poprvé v životě vybojoval i olympijské maratonské zlato. Chtěli bychom Emilu Zátopkovi a všem běžcům světa věnovat dárek a dokončit symbolickou Maratonskou alej, kterou bude tvořit 4 220 stromů podpořených běžci a milovníky přírody ze všech kontinentů. Do splnění cíle nám chybí 755 stromů, na jejich výsadbu potřebujeme vybrat 1,2 milionu korun.

Pomozte nám shromáždit finance pro tyto stromy na závodech RunCzech v roce 2022 anebo přímo přispěním do naší dárcovské sbírky a darujte:

  • 1 500 Kč na jeden strom v Maratónské aleji  
  • částku dle vlastního uvážení
Až vysazené stromy povyrostou, přispějí velkou měrou k čistějšímu ovzduší, což přijde vhod nejen běžcům, ale také cyklistům, bruslařům a pěším, tedy nám všem.


Na projektu Běžím pro stromy spolupracuje Nadace Partnerství a RunCzech již od roku 2005. Během této doby výsadbu stromů a keřů podpořilo přes 7 tisíc běžců a díky jejich finanční pomoci se mohlo vysadit téměř 3,5 tisíce dřevin. V prvních letech spolupráce se stromy sázely do Aleje národů podél cyklostezky Greenway Krakov – Morava – Vídeň. Od roku 2010 nadace darované finance rozděluje mezi výsadby alejí kolem polních cest a cyklostezek, stromů do školních zahrad nebo obecních sadů. Projekt podporuje především sázení původních druhů stromů a krajových ovocných odrůd, které do naší krajiny patří a navrací ji tradiční ráz.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu