Jdeme Autistům Naproti z.s.


Lidé s postižením Regionální a komunitní rozvoj

Výstavba Komunitního centra JAN

Dlouhodobě nás žádají rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra o poskytnutí pobytové služby pro svého člena ve chvíli, kdy již rodina není schopná poskytnout svému členu odpovídající péči. Proto jsme se rozhodli vyjít těmto požadavkům vstříc a vybudovat bezpečné místo pro setkávání osob s autismem a místní komunity.

vybíráme od 17.9.2021

Komunitní centrum JAN

Zřízení Komunitního centra JAN je nejen velkým snem našich klientských rodin. Díky němu se rozšíří nabídka doposud registrovaných sociálních služeb našeho spolku, ale i pobytových služeb v regionu, kterých je stále nedostatek. Velký zájem o tento typ služby mají rodiče, kteří s naší organizací spolupracovali a chtějí zaručit kontinuitu poskytované péče. Pro stavbu se nám podařilo ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc najít vhodný pozemek na adrese Samota. A odtud také pochází název našeho projektu. Na místě domu hrobníka, který se staral o místní přilehlý hřbitov, tak vyroste místo ke spokojenému životu našich klientů, kde se budou moci potkat se svými rodinami a místní komunitou. Na výstavbu objektu se nám podařilo získat finanční prostředky z Adventních koncertů České televize 2019 a Nadačního fondu Abakus. Vznik tohoto projektu podpořil finančně také Olomoucký kraj. Doposud se nám podařilo získat více než 7 milionů korun. Bohužel ani tato částka zatím pro plné pokrytí veškerých nákladů nestačí. Na zřízení pobytové služby je třeba splnit přísné stavební a hygienické limity, jejichž realizace je finančně velmi náročná. I díky Vašemu přispění budeme moci rozšířit nabídku pobytových služeb pro osoby s autismem z Olomouckého kraje.
2 800 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zřízení Komunitního centra JAN je nejen velkým snem našich klientských rodin. Díky němu se rozšíří nabídka doposud registrovaných sociálních služeb našeho spolku, ale i pobytových služeb v regionu, kterých je stále nedostatek. Velký zájem o tento typ služby mají rodiče, kteří s naší organizací spolupracovali a chtějí zaručit kontinuitu poskytované péče.Pro stavbu se nám podařilo ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc najít vhodný pozemek na adrese Samota. A odtud také pochází název našeho projektu. Na místě domu hrobníka, který se staral o místní přilehlý hřbitov, tak vyroste místo ke spokojenému životu našich klientů, kde se budou moci potkat se svými rodinami a místní komunitou.

Na výstavbu objektu se nám podařilo získat finanční prostředky z Adventních koncertů České televize 2019 a Nadačního fondu Abakus. Vznik tohoto projektu podpořil finančně také Olomoucký kraj.

Doposud se nám podařilo získat více než 7 milionů korun. Bohužel ani tato částka zatím pro plné pokrytí veškerých nákladů nestačí. Na zřízení pobytové služby je třeba splnit přísné stavební a hygienické limity, jejichž realizace je finančně velmi náročná.

Chcete ještě lépe porozumět tomu proč potřebují naši klienti mít své místo pro život? A jak vlastně vnímají náš svět?


I díky Vašemu přispění budeme moci rozšířit nabídku pobytových služeb pro osoby s autismem z Olomouckého kraje. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu