Tvůrčí produkční skupina Remízek, z. s.


Životní prostředí Protikorupční aktivity

Nabij Remízek - energii nezávislým dokumentaristům

V Remízku tvoříme stabilní zázemí pro kolektiv filmařů a tvůrců, kteří se spojili v touze skrze filmové příběhy pomáhat lokálním občanům, spolkům přírodě a biodiverzitě v České republice. Hledáme 300 lidí, kteří nám pomohou udržet naše milované studio, kde vzniká podhoubí pro začínající tvůrce a propojuje je s příležitostmi a poptávkou v neziskovém sektoru a lidskoprávním ekologickém sektoru. V remízku nikdy neděláme komerci - nejsme založeni za účelem zisku. Podporujeme nerůst.

vybíráme od 29.7.2021

Nabij Remízek - energii nezávislým dokumentaristům

Remízek je kolektiv filmařů kolem FAMU, který má jasný cíl - pomáhat, aby byl hlas přírody a veřejného zájmu slyšet i tam, kde je nyní ticho a zmar. Nastražíme si však své know-how pro sebe - jsme otevřená platforma a zaučujeme mladé lidi ve filmovém řemesle. Mezi naše členy patří lidé různých profesí, učíme se od sebe navzájem a nabízíme praxi všem, kteří k ní hledají cestu a chtějí růst. Máme snahu tvořit zázemí nezávislým tvůrcům. Naše platforma je otevřená a založená na práci dobrovolníků i profesionálů. Vaši podporu dlouhodobě potřebujeme, abychom mohli tvůrcům nabídnout servis a stabilitu. Zalij remízek a podpoř jej v přirozeném růstu!
25 247 Kč

přispělo

26 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Proč vybíráme?
Věříme tomu, co děláme a potřebujeme stabilitu. Hledáme 300 lidí co přispějí alespoň 50 Kč měsícně.

Na co potřebujeme energii?
V našem studiu tvoříme komunitu, učíme lidi prakticky se zorientovat ve filmovém řemesle na pozicích, které jim sedí a chtějí se v nich rozvíjet. Vybudovali jsme tři střižny a rozšiřujeme kolektivní technické  zázemí, které využíváme na audiovizuální dobročinné projekty, které jinak najdou stěží financování a kvalitu. Podobný projekt v Česku neexistuje.

Co děláme?
Vyprávíme příběhy z perspektivy obyčejných lidí.

Tvoříme nezávislou tvorbu, vyprávíme příběhy napříč českou krajinou skrze filmy, pořádáme projekce a spolupracujeme s českými neziskovkami. Umíme na každý projekt najít skvělé filmaře, kteří mají o témata hluboký zájem. Nepřijímáme však komerční zakázky. Natáčíme dokumenty, reportáže, konference, kulturu a umíme připravit stream na klíč - pokud se jedná o veřejně prospěšné dění.

Co je remízek?
Remízek je kolektiv filmařů kolem FAMU, který má jasný cíl - pomáhat, aby byl hlas přírody a veřejného zájmu slyšet i tam, kde je nyní ticho a zmar. Nastražíme si však své know-how pro sebe - jsme otevřená platforma a zaučujeme mladé lidi ve filmovém řemesle. Mezi naše členy patří lidé různých profesí, učíme se od sebe navzájem a nabízíme praxi všem, kteří k ní hledají cestu a chtějí růst.

Jakou nezávislou tvorbu podporuji?
Mimo naše spolupráce máme i spolkovou tvorbu. Shrnují ji dva body:

Pořádáme happeningy na podporu občanských sdružení, která se staví za veřejný zájem o ochranu stromů, parků a remízků.
Snažíme se o přirozené rozšiřování biodiverzity. Zajímáme se o územní a krajinné plánování a lokální politiku. Bojujeme proti zneužíváni moci a korupci.
Jaké jsou naše idee?
Máme snahu tvořit zázemí nezávislým tvůrcům. Naše platforma je otevřená a založená na práci dobrovolníků i profesionálů. Vaši podporu dlouhodobě potřebujeme, abychom mohli tvůrcům nabídnout servis a stabilitu.

Co jsme dokázali?
Již téměř dva roky jsme schopni realizovat zakázkovou práci na smysluplných projektech a organizovat se. Rozrůstáme se. Měsíčně platíme studio, kde poskytujeme prostor tvořit a stříhat. Půjčujeme audiovizuální techniku filmařům, kteří pracují na svých filmech.

Co z toho?
Nabijte Remízek, dostanete tak energii do těch nejnižších organických zákoutí české angažované kultury!

Real talk
Pokud nám 300 lidí pošle 50 Kč, budeme mít pokrytý nájem studia a prostor upevňovat nezávislou a dokumentární tvorbu, která má náročné financování a je téměř vytlačena z mediálního prostoru. Pomůžete nám přežít krize - covid kulturu zabrzdil, cena energií nás drží v šachu. Proto Vám za každou korunu pokorně děkujeme!

Budeme rádi, pokud zůstaneme v kontaktu! Napište nám na tpsremizek@gmail.com pokud máte jakékoliv dotazy :) 

Jsme otevřená tvůrčí produkční skupina Remízek 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se to vsakuje!

Pařez

Dekuji za Vasi praci

Jan Drahota
300 Kč

Posílám malou podporu s díky za vaši skvělou práci!

Barbora Kosíková
1 000 Kč

Na kameru.

Matouš Turek
1 000 Kč

Držím palce :)

Tomáš Zlámal

Na zadržování filmařů v krajině.

Jakub Šedý
300 Kč

Líbí se mi váš projekt, velmi důležité a užitečné v dnešní době. Developerské společnosti by neměly mít volné pole pole působnosti, široká diskuse týkající se jejich různých plánů, jimiž sledují většinou jen své egoistické cíle je nutností, stejně tak poukazování na zkorumpovanost některých úředníků a politiků.

Jiří Štětina
300 Kč

Ať roste!

Duc Van Nguyen
500 Kč

Nestačí jen nechat růst, je třeba i zalévat :-)

Jana Karasová
500 Kč

Moc děkujeme za pomoc s javorem! A hodně sil do dalších bojů! Bára Kosiková

Barbora Kosíková
1 000 Kč