Tvůrčí produkční skupina Remízek, z. s.


Protikorupční aktivity Životní prostředí

Zalij Remízek - dodej vláhu tam, kde je opravdu třeba

Mediální prostor v ČR je ovládán soukromými zájmy. Tvůrčí produkční skupina Remízek dělá vše pro to, aby nabízel i občanský pohled. Občanský pohled na témata, na kterých opravdu záleží.

vybíráme od 29.7.2021

Podpoř audiovizuální platformu Remízek!

Zalij remízek a podpoř jej v přirozeném růstu. Jen tak budeme silní a postavíme se za zájmy o ochranu biodiverzity a rovnoprávnosti.
7 700 Kč

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Remízek je kolektiv umělců kolem FAMU, který má jasný cíl - pomáhat, aby většinový názor společnosti na ochranu přírody byl reflektován na všech vrstvách samosprávy a politiky.  Nestražíme si však své know-how pro sebe - jsme otevřená platforma. Mezi naše řady patří lidé různých profesí, učíme se od sebe navzájem a nabízíme praxi všem, kteří k ní hledají cestu a chtějí se učit.

Natáčíme dokumenty, reportáže a pořádáme happeningy na podporu občanských sdružení, která se staví za veřejný zájem o ochranu stromů, parků a remízků. Snažíme se o přirozené rozšiřování biodiverzity, místo staveb hotelů, obchodních a administrativních budov. 

Remízek vznikl na podzim roku 2020, za dobu krátké existence jsme uvedli online film o odpadech, o Ptácích Rybácích, bojovali jsme za záchranu stoletého Javoru na Praze 1, podporujeme tvorbou zrušení kojeneckých ústavů, podporujeme hnutí Za folimanku, točíme dokument o suchu se spolekm Živá voda, produkujeme film o mokřadu Žabák, který měl být zabetonován místním starostou, chystáme se experimentálně dokumentovat festival Zlatá X chemie a mnoho dalšího. Byla to neuvěřitelná jízda, plná dramat a otáček a i těžkých momentů, pocitů nezmaru a marnosti. Víme však, že mocní lidé ovládající tento stát se nikdy nevzdají - a tak se nevzdáme ani my.  

Naše platforma je otevřená a založená na práci dobrovolníků, Vaši podporu však dlouhodobě potřebujeme, abychom místo práce v kavárnách mohli umělcům nabídnout práci na smysluplných projektech. Zalijte Remízek, dostaneme tak vláhu do těch nejnižších organických zákoutí české angažované kultury, kterou potřebujeme pro udržení chodu naší otevřené platformy. 
Prosíme Vás, podpořte finančně Remízek a pošlete nám trošku vláhy. Nejvíc nám pomůžou pravidelné měsíční platby. Děkujeme.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Líbí se mi váš projekt, velmi důležité a užitečné v dnešní době. Developerské společnosti by neměly mít volné pole pole působnosti, široká diskuse týkající se jejich různých plánů, jimiž sledují většinou jen své egoistické cíle je nutností, stejně tak poukazování na zkorumpovanost některých úředníků a politiků.

Jiří Štětina
300 Kč

Ať roste!

Duc Van Nguyen
500 Kč

Nestačí jen nechat růst, je třeba i zalévat :-)

Jana Karasová
500 Kč

Moc děkujeme za pomoc s javorem! A hodně sil do dalších bojů! Bára Kosiková

Barbora Kosíková
1 000 Kč

Ať remízek roste!

Filip M.
100 Kč