People in Need - Člověk v tísni


Zemětřesení Humanitární pomoc

SOS zemětřesení Sýrie a Turecko

Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo 6. února 2023 zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt více než padesáti tisíc lidí, přes sto tisíc zraněných a obrovské materiální škody. Potřeba pomoci je stále vysoká a Člověk v tísni v obou zemích pokračuje v práci.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V oblasti zasažené ničivým zemětřesením pracuje Člověk v tísni již mnoho let, máme na místě zkušené humanitární teamy a stovky kolegyň a kolegů, kteří jsou okamžitě schopni začít pomáhat,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni. Zdůrazňoval zejména humanitární pomoc, řešení dočasného přístřeší a následnou obnovu. Rozsah škod je podle zpráv z médií i z místa obrovský. Situaci znesnadnily také prudké deště, které způsobily, že se řeka Orontes vylila z koryta a způsobila rozsáhlé záplavy.

V Sýrii, v provincii Idleb, působí náš tým, který v součinnosti s místními úřady distribuuje v zasažených místech hygienické potřeby, oblečení, jídlo i peníze v hotovosti. Z Česka byly také odeslány dva kamiony základních věcí, jako jsou matrace, plachty a deky. V Turecku byly díky sbírce SOS zemětřesení Sýrie a Turecko distribuovány přikrývky, potraviny, pleny, oblečení a další věci.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (8)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Nemohu více udělat pro ubohé přeživší, kteří přišli o vše. Pár korun a tichá motlitba směřuje k Vám...

Petra Weber Jedličková
500 Kč

Děkuji za Vaši smysluplnou a nelehkou práci, velmi si jí vážím.

Milena Židlická
300 Kč

80 kč je málo, ale lepší než nic, jsem chudý student a víc peněz nemám :D

zx
80 Kč

Mnoho sil

Premysl Pindur
1 000 Kč

Sama jsem strávila v Istanbulu skoro rok svého života tudíž mi Turecko a celá tamější kultura přirostla k srdci. Jsem smutná z toho, co se v Turecku děje a čím se lidé a moji kamarádi musejí denně zabývat a setkávat. Nedalo mi to a musela jsem přispět s vizí naděje, že jednou vyjde slunce a lidé jak v Turecku tak v Sýrii budou opět stát veselí a plní energie pevně na vlastních nohách. #depremoldu

Mich

People help the people :)

Jan Fencl
1 000 Kč

Pomáháme pravidelně Ukrajině, ale cítím, že Sýrie dnes to potřebuje mnohem mnohem víc. Pokud můžete - darujte i Vy těm, kterým je pomoc aktuálně nejvíc potřebná. S pozdravem, Stefan a Julie

Stefan Rakonjac
10 000 Kč

<3

Kristína
500 Kč

Jsme s vámi!

Věra Čepeláková
500 Kč

Obdivuji vaši práci a lidi, kteří ji dělají i v těch nejtěžších podmínkách, bez ohledu na nebezpečí, které podstupují.

Jana Žižková
1 000 Kč