People in Need - Člověk v tísni


Zemětřesení Humanitární pomoc

SOS zemětřesení Sýrie a Turecko

Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo 6. února 2023 zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt více než padesáti tisíc lidí, přes sto tisíc zraněných a obrovské materiální škody. Potřeba pomoci je stále vysoká a Člověk v tísni v obou zemích pokračuje v práci.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V oblasti zasažené ničivým zemětřesením pracuje Člověk v tísni již mnoho let, máme na místě zkušené humanitární teamy a stovky kolegyň a kolegů, kteří jsou okamžitě schopni začít pomáhat,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni. Zdůrazňoval zejména humanitární pomoc, řešení dočasného přístřeší a následnou obnovu. Rozsah škod je podle zpráv z médií i z místa obrovský. Situaci znesnadnily také prudké deště, které způsobily, že se řeka Orontes vylila z koryta a způsobila rozsáhlé záplavy.

V Sýrii, v provincii Idleb, působí náš tým, který v součinnosti s místními úřady distribuuje v zasažených místech hygienické potřeby, oblečení, jídlo i peníze v hotovosti. Z Česka byly také odeslány dva kamiony základních věcí, jako jsou matrace, plachty a deky. V Turecku byly díky sbírce SOS zemětřesení Sýrie a Turecko distribuovány přikrývky, potraviny, pleny, oblečení a další věci.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (8)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Sice malá pomoc. Držte se

Dárce
500 Kč

Díky Láďovi Ziburovi!

Dalibor Hanzal
1 453 Kč

🙏

Maryana Astapovich
1 000 Kč

Finanční pomoc je to nejmenší, co můžeme udělat pro ty, kteří přišli o všechno i o celé rodiny. A je jedno, zda je to u nás nebo v jiné zemi.

Radek Tupý
1 000 Kč

Děkuji všem lidem v Člověku v tísni i Šimonu Pánkovi za dlouholetou ušlechtilou činnost.

Lydie Filipová
1 000 Kč

PM

PM

Small part, but hope it will help. Take care

Jan Demjanic

Posílá Tonda a Soňa

Antonín Krejčí
2 000 Kč

Pomáhejme si ❤️🙌🏻

Marta Verner
10 000 Kč

<3

Monika Müllerová
1 000 Kč