Člověk v tísni


Legislativa a právní pomoc Filantropie a dobrovolnictví

SOS Milostivé léto

Na krátkou dobu tří měsíců se dlužníkům v Česku otevřela možnost uniknout z tísnivého sevření exekucí. Stačí zaplatit veřejné instituci nesplacený původní dluh a dosáhnout díky tomu odpuštění úroků a dalšího příslušenství, které často mnohonásobně převyšuje původní dluh.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Váš dar do sbírky Člověka v tísni SOS Milostivé léto použijeme na zaplacení původních dluhů, čímž pomůžete zajistit svobodný a normální život lidem, které již dlouhé roky drtí exekuce. Pro Vaši pomoc vybereme sociálně nejslabší rodiny u kterých bude jasné, že tato pomoc bude mít klíčový význam pro jejich budoucnost. O osudech těchto konkrétních rodin Vás budeme informovat.

Co je Milostivé léto?


V Česku žijí stovky tisíc lidí, kterým z nejrůznějších důvodů vznikl dluh na nájmu, energiích, nemocničních poplatcích nebo pokutách. Přestože dluh nebyl původně nijak velký, vlivem úroků z prodlení, poplatků za vymáhání a nákladů na exekuci postupně narostl až do nezvládnutelné výše. Milostivé léto je unikátní příležitostí, jak tyto situace ukončit. Dlužníci mají možnost zaplatit jen původní dluh a stát jim zbytek odpustí. Řada lidí se proto nyní snaží dát dohromady potřebnou částku a dlužnou jistinu zaplatit. Pro mnohé je to však obtížné, protože život v exekuci neumožnuje vytvářet finanční rezervy.

Komu a jak pomůže Váš dar?


Dary pomohou konkrétním vybraným rodinám ukončit exekuce a začít žít svobodný normální život. Pro tuto pomoc vybereme především rodiče samoživitele, osamocené důchodce, invalidy a další sociálně nejslabší rodiny, které mají zásadním způsobem limitované možnosti, jak na Milostivé léto získat finanční prostředky. Klíčovým pro náš výběr bude kromě sociální situace dlužníka skutečnost, že ukončení veřejnoprávní exekuce bude mít zásadní význam na cestě z dluhové pasti. A také poměr mezi dlužnou jistinou a příslušenstvím. Při posuzování žádosti proto bude hrát roli i skutečnost, jestli splacením jistiny skončí exekuce ve výši trojnásobku, pětinásobku či desetinásobku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, že vytrvale pomáháte situaci kolem exekucí zlepšovat.

Michal Huml
1 000 Kč

Na nové starty.

David Borges
20 000 Kč

Milostivé léto budiž pochváleno. Ať pomůže těm, kteří si pomoci nechají. Petr

Petr Kavalek
10 000 Kč

Velmi oceňuji celou akci milostivé léto, přijde mi úžasné, jak nesmírně efektivní tato pomoc může být a děkuji věřitelům, exekutorům i Člověku v tísni.
Míla Ch.

Dárce
15 000 Kč

👍

Lukáš

Díky za organizaci pomoci!

Martin Mezenský

Bezvadný nápad - jak vyjednání podpory státu či bank, tak i sbírka na splátky jistin. Těší mě, že mohu jednou táhnout se státem za jedem provaz. Děkuji za realizaci, Člověče v tísni ;-)

Honza
10 000 Kč

Sbírka Člověka v tísni SOS Milostivé léto má podle mě obrovský smysl. Díky za ni, rád jsem přispěl.

Tomáš Palla

Díky moc za podporu a spolupráci. Vážím si toho!
Marek Výborný

Marek Výborný
10 000 Kč

Doufám, že pomůže

Jonas Lacnak