People in Need - Člověk v tísni


Legislativa a právní pomoc Filantropie a dobrovolnictví

SOS Milostivé léto

Na krátkou dobu tří měsíců se dlužníkům v Česku otevřela možnost uniknout z tísnivého sevření exekucí. Stačí zaplatit veřejné instituci nesplacený původní dluh a dosáhnout díky tomu odpuštění úroků a dalšího příslušenství, které často mnohonásobně převyšuje původní dluh.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Váš dar do sbírky Člověka v tísni SOS Milostivé léto použijeme na zaplacení původních dluhů, čímž pomůžete zajistit svobodný a normální život lidem, které již dlouhé roky drtí exekuce. Pro Vaši pomoc vybíráme sociálně nejslabší rodiny, u kterých je jasné, že tato pomoc má mít klíčový význam pro jejich budoucnost. O osudech těchto konkrétních rodin Vás budeme informovat.

Co je Milostivé léto?


V Česku žijí stovky tisíc lidí, kterým z nejrůznějších důvodů vznikl dluh na nájmu, energiích, nemocničních poplatcích nebo pokutách. Přestože dluh nebyl původně nijak velký, vlivem úroků z prodlení, poplatků za vymáhání a nákladů na exekuci postupně narostl až do nezvládnutelné výše. Milostivé léto je unikátní příležitostí, jak tyto situace ukončit. Dlužníci mají možnost zaplatit jen původní dluh a stát jim zbytek odpustí. Řada lidí se proto nyní snaží dát dohromady potřebnou částku a dlužnou jistinu zaplatit. Pro mnohé je to však obtížné, protože život v exekuci neumožnuje vytvářet finanční rezervy.

Komu a jak pomáhá Váš dar?


Dary pomáhají konkrétním vybraným rodinám ukončit exekuce a začít žít svobodný normální život. Pro tuto pomoc vybíráme především rodiče samoživitele, osamocené důchodce, invalidy a další sociálně nejslabší rodiny, které mají zásadním způsobem limitované možnosti, jak na Milostivé léto získat finanční prostředky. Klíčovým pro náš výběr je kromě sociální situace dlužníka skutečnost, že ukončení veřejnoprávní exekuce má mít zásadní význam na cestě z dluhové pasti. A také poměr mezi dlužnou jistinou a příslušenstvím. Při posuzování žádosti proto hraje roli i skutečnost, jestli splacením jistiny skončí exekuce ve výši trojnásobku, pětinásobku či desetinásobku.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Diky za podporu tech, kteri to potrebuji!

Tomáš Vala

Smysluplná věc, potěšení přispět

Veronika Valášková

Na poslední chvíli, omlouvám se. A mnohokrát děkuji za Vaši aktivitu.

Jan Eliáš

Děkuji, že se snažíte pomoci konkrétním lidem v nouzi a že akci Milostivé léto co nejvíce "tlačíte". Doufám, že i můj dar přispěje k tomu, aby se někteří lidé zbavili toho hrozného Damoklova meče, co nad nimi visí, a začnou znovu - v klidu.

Miroslav Svoboda
10 000 Kč

ať je lépe

Martin Vlnas
10 000 Kč

Pro někoho jedna dovolená, pro někoho vykoupení z otroctví...

Dárce
6 000 Kč

Pro některé pár tisíc, pro jiné cesta jak nepřijít o střechu nad hlavou a vyhrabat se z dluhové pasti.

Vojtěch Šána
10 000 Kč

Hlavu vzhůru, většina lidí je fajn : - )

Martina Klicperova

Díky, nechť to pomůže začít další etapu v životě.

Martin Straka
2 000 Kč

Škoda, že Milostivé léto nepřišlo o pár let dřív. Já skončil v insolvenci a všechno zaplatil. Fandím všem, kteří spadli do dluhů ne vlastní vinou. Tento projekt je to nejlepší, co se u nás za posledních 30 let podařilo.

Dárce
500 Kč