People in Need - Člověk v tísni


Filantropie a dobrovolnictví Legislativa a právní pomoc

SOS Milostivé léto

Na krátkou dobu tří měsíců se dlužníkům v Česku otevřela možnost uniknout z tísnivého sevření exekucí. Stačí zaplatit veřejné instituci nesplacený původní dluh a dosáhnout díky tomu odpuštění úroků a dalšího příslušenství, které často mnohonásobně převyšuje původní dluh.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Váš dar do sbírky Člověka v tísni SOS Milostivé léto použijeme na zaplacení původních dluhů, čímž pomůžete zajistit svobodný a normální život lidem, které již dlouhé roky drtí exekuce. Pro Vaši pomoc vybíráme sociálně nejslabší rodiny, u kterých je jasné, že tato pomoc má mít klíčový význam pro jejich budoucnost. O osudech těchto konkrétních rodin Vás budeme informovat.

Co je Milostivé léto?


V Česku žijí stovky tisíc lidí, kterým z nejrůznějších důvodů vznikl dluh na nájmu, energiích, nemocničních poplatcích nebo pokutách. Přestože dluh nebyl původně nijak velký, vlivem úroků z prodlení, poplatků za vymáhání a nákladů na exekuci postupně narostl až do nezvládnutelné výše. Milostivé léto je unikátní příležitostí, jak tyto situace ukončit. Dlužníci mají možnost zaplatit jen původní dluh a stát jim zbytek odpustí. Řada lidí se proto nyní snaží dát dohromady potřebnou částku a dlužnou jistinu zaplatit. Pro mnohé je to však obtížné, protože život v exekuci neumožnuje vytvářet finanční rezervy.

Komu a jak pomáhá Váš dar?


Dary pomáhají konkrétním vybraným rodinám ukončit exekuce a začít žít svobodný normální život. Pro tuto pomoc vybíráme především rodiče samoživitele, osamocené důchodce, invalidy a další sociálně nejslabší rodiny, které mají zásadním způsobem limitované možnosti, jak na Milostivé léto získat finanční prostředky. Klíčovým pro náš výběr je kromě sociální situace dlužníka skutečnost, že ukončení veřejnoprávní exekuce má mít zásadní význam na cestě z dluhové pasti. A také poměr mezi dlužnou jistinou a příslušenstvím. Při posuzování žádosti proto hraje roli i skutečnost, jestli splacením jistiny skončí exekuce ve výši trojnásobku, pětinásobku či desetinásobku.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ne vsichni meli to stesti na stejnou startovni pozici v zivote.

Rosta Klein
2 000 Kč

nejste sami :-)

Igor H
1 000 Kč

Diky za organizaci.

Marian Schubert
2 000 Kč

Drzim palce, at je letosni rocnik uspesny alespon tak , jako byl ten minuly.
Diky Cloveku v tisni a hodne zdaru prijemcum!

Jiří Zůna
5 000 Kč

good luck :)

Dárce

Kéž dar někomu pomůže se zbavit dluhů 🤗

Honza J.
2 000 Kč

dekujeme.

Jan Karel Pavlik
2 500 Kč

Moc si přeju, ať tento dar někomu opravdu pomůže - chytit se do pasti dluhů jde snadno... ale vylézt z ní ven může být náročné.
S Láskou a vděčností - Tam, kde je třeba.
Srdečně Štěpán.

Štěpán
1 000 Kč

Tato iniciativa má opravdu smysl. Minule jsem nestihl přispět, tak alespoň teď.

Dárce
1 000 Kč

Diky za podporu tech, kteri to potrebuji!

Tomáš Vala