People in Need - Člověk v tísni


Filantropie a dobrovolnictví Legislativa a právní pomoc

SOS Milostivé léto

Na krátkou dobu tří měsíců se dlužníkům v Česku otevřela možnost uniknout z tísnivého sevření exekucí. Stačí zaplatit veřejné instituci nesplacený původní dluh a dosáhnout díky tomu odpuštění úroků a dalšího příslušenství, které často mnohonásobně převyšuje původní dluh.

Pomáhejte s Člověkem v tísni

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Váš dar do sbírky Člověka v tísni SOS Milostivé léto použijeme na zaplacení původních dluhů, čímž pomůžete zajistit svobodný a normální život lidem, které již dlouhé roky drtí exekuce. Pro Vaši pomoc vybíráme sociálně nejslabší rodiny, u kterých je jasné, že tato pomoc má mít klíčový význam pro jejich budoucnost. O osudech těchto konkrétních rodin Vás budeme informovat.

Co je Milostivé léto?


V Česku žijí stovky tisíc lidí, kterým z nejrůznějších důvodů vznikl dluh na nájmu, energiích, nemocničních poplatcích nebo pokutách. Přestože dluh nebyl původně nijak velký, vlivem úroků z prodlení, poplatků za vymáhání a nákladů na exekuci postupně narostl až do nezvládnutelné výše. Milostivé léto je unikátní příležitostí, jak tyto situace ukončit. Dlužníci mají možnost zaplatit jen původní dluh a stát jim zbytek odpustí. Řada lidí se proto nyní snaží dát dohromady potřebnou částku a dlužnou jistinu zaplatit. Pro mnohé je to však obtížné, protože život v exekuci neumožnuje vytvářet finanční rezervy.

Komu a jak pomáhá Váš dar?


Dary pomáhají konkrétním vybraným rodinám ukončit exekuce a začít žít svobodný normální život. Pro tuto pomoc vybíráme především rodiče samoživitele, osamocené důchodce, invalidy a další sociálně nejslabší rodiny, které mají zásadním způsobem limitované možnosti, jak na Milostivé léto získat finanční prostředky. Klíčovým pro náš výběr je kromě sociální situace dlužníka skutečnost, že ukončení veřejnoprávní exekuce má mít zásadní význam na cestě z dluhové pasti. A také poměr mezi dlužnou jistinou a příslušenstvím. Při posuzování žádosti proto hraje roli i skutečnost, jestli splacením jistiny skončí exekuce ve výši trojnásobku, pětinásobku či desetinásobku.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Přál bych si, aby možnosti Milostivého léto využilo co nejvíce lidí.

Adam Kalina
2 000 Kč

Jsem student, tak aspoň něco málo...
Jsme jako země silní tak, jak silní jsou ti nejzranitelnější.
Děkuju, že můžu pomoct.

Jan
500 Kč

Dobrý den, díky za možnost pomoci.

Dárce
12 000 Kč

Děkuji, že se mohu zapojit...

Marie

Myslim ze prispevek od statu na elektrinu nekomu muze pomoct vic. Snad se Vam ty dotycne povede najit … Diky.

Dárce
3 500 Kč

Přeposílám od státu nesystémový jednorázový příspěvek na dítě těm, kteří ho reálně potřebují.

Tomáš Moučka
5 000 Kč

Neměl jsem kde bydlet, přišel jsem o super placenou, byť riskantní práci v zahraničí, měl jsem na kontě balik prachů; ty se však za chvíli vypařily, pak dluhy - a dost velký. Měl jsem přátele, kteří mi pomohli. V 90tkách. Děkuji Tome! Dneska bydlím v úžasném bytě, mám skvělou práci i příjem. I proto se snažím pomáhat. Pomozme těm, kteří nemají přátele a štěstí, jako jsem měl tehdy já. Pár litrů jsem poslal. Tohle stojí za to. Každá kačka se počítá. Kdo nezažil neví, jak dluhy ničí život. A to jsem dlužil směšných ca 350-400kKč. Za tohle přijdou autoři do nebe!

Tadeas Kopecek

Držím palce všem, aby využili tuto druhou šanci a odrazili se ode dna!

Eliška Sýkorová

Ne vsichni meli to stesti na stejnou startovni pozici v zivote.

Rosta Klein
2 000 Kč

nejste sami :-)

Igor H
1 000 Kč