Platforma pro sociální bydlení, z. s.


Lidská práva Sociálně znevýhodněné skupiny

Daruj domov

Bydlení v České republice je předražené. Mnohé rodiny s dětmi i jednotlivci nebydlí vůbec a jsou odsouváni do krizového ubytování nebo na ulici. V některých městech však tyto problémy vznikají častěji než jinde. Jedním z nich je Ústí nad Labem – žije zde až 1000 rodin a jednotlivců bez domova. Přispějte svým darem a pomozte Ústečanům překonávat překážky, kterým čelí na cestě za opravdovým domovem. Vytvářejte domov spolu s námi.

vybíráme od 24.9.2021

Jak váš dar pomůže?

Vámi zaslané finanční dary pomáhají vytvářet potřebné zázemí. Naši partneři, kteří pracují na ukončování bezdomovectví, mají možnost zažádat o finanční pomoc. Komise jejich žádost během pár dní vyhodnotí. Dar se následně dostane k potřebným domácnostem.
104 472 Kč

přispělo

24 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Kolik stojí domov?

Kauce při pronájmu bytu
Majitelé bytů po budoucích nájemnících běžně požadují kauci ve výši jednoho až dvou nájmů. Ne každý má však dostatečné finanční rezervy. Nutnost zaplacení kauce je častým důvodem, proč se pro lidi stává bydlení nedostupným.
12 000 Kč


Měsíční nájemné
I když lidé dokážou nájem pravidelně platit, může dojít ke krátkodobému výpadku příjmů – třeba vlivem ztráty zaměstnání nebo zpožděné výplaty příspěvku na bydlení. Celá domácnost je pak ohrožena ztrátou bydlení.
12 000 Kč


Podpora sociální práce
Kvalitní sociální práce vyžaduje nejen čas, ale také vzdělávání samotných sociálních pracovníků a pracovnic, kteří za lidmi dochází a poskytují jim důležitou podporu při vytváření domova.
5000 Kč


Složenky za elektřinu a plyn
Nečekané nedoplatky za energie mohou v už tak napjatých rodinných rozpočtech vytvořit pořádnou trhlinu. Jsou velmi častým důvodem, proč se domácnosti zadlužují, přitom často stačí rychlá pomoc.
3000 Kč


Právní poradenství
Bezpečně bydlet znamená nejen mít si kde odpočinout po dlouhém dni. Důležité je také mít se kam obrátit, pokud potřebujeme poradit například při řešení dluhů.
2000 Kč


Drobné opravy
Byt by měl být vždy bezpečný a vyhovovat potřebám těch, kteří v něm žijí. Na potřebné úpravy a opravy však často nezbývají finance. Byt se tak opravdovým domovem stává velmi těžko.
500 Kč


Doučování pro dítě
Domov tvoří hlavně jednotliví členové domácnosti. Podpora těch nejmladších, ať už ve vzdělávání nebo v aktivním trávení volného času, se vždycky vyplatí celé rodině.
200 Kč
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Posílám peníze, které jsem na nákladech řízení získala od magistrátu města Ústí nad Labem ve vyhraném sporu o zrušení bezdoplatkové zóny, a děkuji, že pomáháte řešit jeden z nejpalčivějších problémů našeho města.

Karolina Žákovská
13 228 Kč