Svoboda zvířat


Zvířata

Za Evropu bez pokusů na zvířatech

“Přišli a odvedli mě z klece. Pevně mě drželi a do tlamy mi strčili něco dlouhého a úzkého. Zatlačili mi to až dozadu do tlamy a pak dolů do krku. Nelíbilo se mi to. Byl jsem vzteky bez sebe, vrčel jsem a chtěl štěkat, ale k ničemu mi to nebylo. Cítil jsem, jak mi to klouže dolů, a začal jsem se dusit. Bylo to hluboko v těle. Věděl jsem, že to není nic dobrého. Pak mi tím začalo téct něco do žaludku. Bylo mi z toho špatně. Přestal jsem mít chuť jíst. Když už jsem někdy něco snědl, hned jsem to zase vyzvracel. Jednou mě z klece odvedli naposledy. Pevně mě přidrželi a oholili mi tlapku. Zakňučel jsem, jak mě do ní píchli jehlou. Něco mi do tlapky začalo téct a já v ní cítil chlad. Najednou jsem byl strašně unavený. Vzpomněl jsem si na vůni matky. Přál jsem si, abych byl zase s ní. A pak už jen černá tma.” TOHLE JE OSUD PSA Z NĚKTERÉ Z ČESKÝCH LABORATOŘÍ. POKUSY NA ZVÍŘATECH SE DĚJÍ DNES A DENNĚ TŘEBA I KOUSEK OD VÁS. NYNÍ NASTAL ČAS TO S VAŠÍ POMOCÍ ZMĚNIT. DARUJTE, PROSÍM, JEŠTĚ DNES A STAŇTE SE SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ OBČANSKÉ INICIATIVY ZA KONEC POKUSŮ NA ZVÍŘATECH!

vybíráme od 24.6.2021
1 061 855 Kč
vybráno 152 % z 697 000 Kč

přispělo

1322 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Chceme, aby EU ukončila pokusy na zvířatech. Proč?


  • ZVÍŘATA SE ČASTO VYUŽÍVAJÍ JEN ZE SETRVAČNOSTI A KVŮLI NEDOSTATEČNÉMU PROSAZOVÁNÍ JINÝCH METOD ZE STRANY ÚŘADŮ.
    Proto stále probíhají i pokusy, ke kterým již existují alternativy bez zvířat. Zvířata jsou využívána k mnoha účelům - k testování léčiv, chemických látek, hnojiv, pesticidů, barev, prostředků pro domácnost, kosmetických složek, Botoxu apod., k výzkumu léčebných postupů a operací, k produkci různých látek (např. v imunologii) a v tzv. základním výzkumu.

  • ZVÍŘATA JSOU JINÁ NEŽ MY.
    Výsledky pokusů na zvířatech nejdou jednoduše aplikovat na lidi. Až 95 % léků, které úspěšně projdou pokusy na zvířatech, pak selže u lidí. Nefungují nebo jsou dokonce nebezpečné. Zároveň může docházet i k zahození slibných léků, protože selžou u zvířat.

  • EXISTUJE MNOHO METOD BEZ ZVÍŘAT.
    Tyto metody využívají např. buněčné a tkáňové kultury a moderní digitální technologie. Často jsou přesnější, levnější a přináší rychlejší výsledky. Mají potenciál výrazně zlepšit naše chápání lidských nemocí tím, že poskytují údaje založené na lidské biologii. A to je to, co my, lidé, potřebujeme.
AKTUÁLNĚ: JSME VE FÁZI 5 - VYBÍRÁME NA MASIVNÍ REKLAMU A DOSTATEK PODPISŮ!

=> Navýšený cíl 547 000 Kč se podařilo rychle splnit. Máme tak peníze na web, zapojení dobrovolníků, spolupráci s vědci i propagaci.
=> Když do 25. srpna vybereme 697 000 Kč, budeme moci kampaň udělat přesně takovou, jaká by měla být. Váš dar nyní zajistí, že téma bude na podzim rezonovat celou společností a Evropskou občanskou iniciativu za konec pokusů na zvířatech podepíše dostatek lidí. Váš dar nyní znamená naději na konec pokusů na zvířatech v EU. Zapojte se prosím. Motor už běží, jedeme z kopce a díky Vám tu cílovou pásku protrhneme s plnou parádou!

✅ Web - fáze 1 
✅ Kampaň a dobrovolníci - fáze 2 
✅ Podklady a vědci - fáze 3 
✅ Veřejnost a osvěta - fáze 4 
❗Masivní reklama a podpisy - fáze 5 ❗

Podívejte se na to jejich očima...

Pomoc, nemůžu dýchat!
“Objevila se velká ruka. Chtěla jsem běžet pryč, ale v kleci nebylo kam. Ruka mě chytla za krk a převrátila na záda. Pištěla jsem, ale nikdo mi nepomohl. Obrovská jehla vnikla do mého malého břicha. Strašně moc to bolelo. Ruka mě vrátila zpátky do klece. To bylo před třemi dny. Od té doby je mi čím dál hůř. Cítím se špatně. Mám závratě. Nemůžu hýbat nohama. Také dýchání je pro mě stále těžší. Snažím se chodit a dýchat, ale nejde to. Pomoc! Moje tělo je se pomalu přestává úplně hýbat.  Vidím ostatní v jejich klecích, ale i oni jen nehybně leží. Myslím, že nedýchají. Jsou mrtví. Lapám po dechu. Ještě jedno nadechnutí, poslední…"


Jsem sám v kleci, s nekonečnou bolestí v oku.
"Když se objevily ruce a chtěly mě chytit, přikrčil jsem se vzadu v kleci. Byly ale moc silné a z klece mě vytáhly. Hlavu mi prostrčily dírou v krabici, kterou za mnou zavřely. Nemohl jsem se hýbat. Rozhlédl jsem se – byly nás tam celé řady. Přišel ke mně člověk. Dostal jsem strach a zrychlil se mi dech. Zkoušel jsem se hlavou vykroutit, abych utekl. Nešlo to. Násilím mi otevřel jedno oční víčko a nakapal mi něco do oka. Pocítil jsem ostrou bolest a zrak se mi začal vytrácet. Skoro jsem neviděl. Ta věc mě pořád hrozně pálila v oku. Chtěl jsem, aby to přestalo. Snažil jsem se té látky zbavit, mrkal jsem, ale bylo to k ničemu. Nešlo to. Pořád to šíleně bolelo. Nakonec se člověk vrátil. Než mě dal zpátky do mé studené a prázdné klece, prohlédl si moje bolavé oko. Zůstal jsem sám. Vyděšený a s bolestí. Doufal jsem, že už se nikdy nevrátí."


Odběr krve 15 x denně. Mňau. AU.
“Narodila jsem se v laboratoři. Nic jiného než malou klec a bílé stěny okolo neznám. Okolo mě jsou další kočky, smutné, samy zavřené v malých klecích. Každý den přijde člověk. Jeho obrovské ruce v gumových rukavicích mě vytáhnou z klece. Drží mě tak, že se nemůžu vůbec hýbat. Přijde druhý člověk a píchne mě obrovskou jehlou.  Bere mi krev z tlapky. Jsem vzteky bez sebe. Cukám s sebou, mňoukám, snažím se vytrhnout. Podařilo se mi tlapku odtáhnout od jehly, ale jen na chvíli.  Jsou silnější. Znovu a znovu mi berou krev, než se jim to povede. Nemůžu s tím nic udělat. Pak mě hodí zpátky do klece. To se děje několikrát za den. Dvě tlapky mám už celé rudé, opuchlé a moc mě bolí. Doufám, že zítra už nepřijdou.”


Mám strašnou žízeň a chci pryč.
"Násilím jsme vytáhli z klece. Bránila jsem se, ale po čase nade mnou zvítězili a připoutali mě k nějakému zařízení. Vykřikla jsem bolestí. Nemohla jsem se pohnout. Na velké obrazovce přede mnou se začaly objevovat a rychle měnit nějaké obrázky. Po mnoha měsících tohoto mučení jsem pochopila, co po mně chtějí. Když se obrázek opakoval, musela jsem rychle stisknout tlačítko přede mnou. Pak mi za odměnu do pusy nakapali trochu ovocného džusu. Byla to velká úleva. Strašně jsem po něm toužila. Spoustu hodin jsem totiž nedostala nic k pití a měla jsem obrovskou žízeň. Po několika hodinách mě od zařízení odpoutali. a zavřeli zpátky do klece. Tentokrát jsem už nebojovala. Byla jsem vyčerpaná. Chtěla jsem spát. A zapomenout."


MODERNÍ A KVALITNÍ VĚDA JE BEZ POKUSŮ NA ZVÍŘATECH. POMOZTE NÁM JI PROSADIT!

Proč přispět právě teď? Na co budou Vaše dary použity?

Právě teď se otevírá jedinečná příležitost, že se v celé EU pokusy na zvířatech ukončí. Na konci léta totiž startuje celoevropská iniciativa, která bude mít za cíl, aby EU přijala konkrétní plán na ukončení pokusů na zvířatech. Bude potřeba nasbírat 1 mil. podpisů od lidí, jako jste Vy. A to bude pořádná fuška. I u nás v ČR si ji musíme odpracovat - veřejná kampaň, sběrná místa, webová stránka, reklamy.
Každý Váš dar tak zajistí, že se k iniciativě přidají další a další hlasy. 

DO 25. SRPNA JE POTŘEBA 697 000 KČ NA MASIVNÍ REKLAMU, ZÍSKÁVÁNÍ PODPISŮ A ŠÍŘENÍ OSVĚTY!

Přidejte se prosím! 
Jděte příkladem a dodejte tak odvahu i ostatním. 
 Projekt Společně za Evropu bez pokusů na zvířatech podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP aNorska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko aNorsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši práci a modlím se, aby už ty zločiny na zvířatech skončily.

Ingrid Poláková
500 Kč

Za lepší život bez utrpení bezbranných němých tváří.

MASANTA s.r.o. Martin Ladyr
50 000 Kč

Věřím ve vzájemný soucit lidí a zvířat, pokusy na zvířatech musi přestat!

Ivona Šustková
500 Kč

Za Evropu bez pokusů na zvířatech

Marcela Dadučová
50 Kč

Držím palce, aby to vyšlo, aby se tomuto krutému zacházení se zvířaty udělalo konec, dávno je tak na čase. Žijeme přece v 21. století plném sofistikovaných technologií, tak se pojďme podle toho chovat!!!

Markéta Bulířová
500 Kč

kéž by to pomohlo <3

Michaela Škrabalová
555 Kč

Oceňuji práci a snahu všech, kde se snaží o dobro a lepší život zvířat. Obohacují náš život každý den svou přítomností a nikdy si nezaslouží jakékoliv špatné zacházení. Mají stejnou cenu jako my, lidé.

Roman Plzák
500 Kč

Díky za to, jak se staráte :-) Ať se daří!

Liba
200 Kč

děkuji

Eva Krejzová
100 Kč

Máte můj hluboký obdiv. Moc děkuji, že máte sílu a odvahu být v takovémto projektu.

Lucie Fáčová