Caballinus z.s.


Lidé s postižením Zvířata

S Caballinem v pohybu

Pojďme se hýbat pro dobrou věc. Za jeden den strávený v rámci hipoterapie ujdeme 15 000 kroků. Zkuste si s námi, jaké to je ujít hipoterapeutický den. Za Vámi přispěnou částku od nás dostanete trasu, kterou můžete ujít, uběhnout či ujet na kole/koloběžce. Druh pohybu necháme zcela na Vás. Zkusíte to??

vybíráme od 7.7.2021

S Caballinem v pohybu aneb udělej něco i pro sebe

Spolek Caballinus už dlouhá léta pomáhá především dětem (ale i dospělým klientům) s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami. Pomáhá jim pomocí hiporehabilitačních metod co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Prosíme pojďte nás podpořit, abychom mohli pomáhat dál!
48 446 Kč

přispělo

15 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

  • O projektu
Pokud chcete udělat dobrou věc nejen pro někoho, ale i pro sebe, jste na správném místě.
Rozhodli jsme se pro Vás vytvořit malou pohybovou výzvu.
Za Vámi zvolenou přispěnou částku od nás obdržíte různě dlouho trasu a to od 5 do 30 kilometrů. U vybrané částky naleznete vždy délku trasy. Jak danou trasu zvládnete necháme plně na Vás. Variant, jak si dát do těla, je nepřeberné množství.......ať už to bude chůze, běh, kolo, koloběžka či inline brusle. 
Dostanete se do přírody a uděláte něco nejen pro nás, ale i pro sebe. :)
Navíc, když nám pošlete foto z Vaší výpravy, zveřejníme ho na našich stránkách (viz níže) a obdržíte od nás certifikát, jako poděkování.


  • Pomozte nám pomáhat nejen dětem 
Caballinus poskytuje hiporehabilitační péči napříč generacemi. Pomáháme miminkům, větším dětem i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie. Pracujeme s klienty s různými diagnózami, např. DMO, kombinované vady, genetické syndromy, poruchy autistického spektra a jiné. Naší práci jsme postavili na tom, že k největšímu pozitivnímu přinosu a zlepšení dochází při intenzivní terapii, tj. na intenzivních pobytech a víkendech, kterých se většinou účastní celá rodina. 

  • Proč pomáhat právě nám? 
Jsme profesionálové….fyzioterapeuti i trenéři koní. Máme dlouholeté zkušenosti a praxi, vzděláváme sebe i jiné doma i v zahraničí, máme statut výukového střediska udělený Českou hiporehabilitační společností.
Jen v loňském roce jsme provedli 3250 hipoterapií pro 175 klientů.
Budujeme nové bezbarierové zázemí pro nás a naše klienty.


  • Naše činnost je ze 40% finančně podporována z darů firem, nadací, grantů a od individuálních dárců. 60% financí mají na svých bedrech koně a jejich práce pro klienty.

  • Podívejte se na naše webové stránky  www.caballinus.cz  a prožívejte s námi příběhy rodin a koní, jež spolu spojuje dlouhodobé přátelství.

  • Pokračujeme v projektu. „Dotykové terapie pro pacienty paliativní péče“ v Nemocnici milosrdných sester Karla Boromějského pod Petřínem. Tato činnost je pro nás další srdeční a smysluplnou aktivitou. 
Podívejte se jak to probíhá…..
  • Náš patron a uživatel hipoterapie Martin Zach k tomu říká: 
,,S Caballinem jezdím již 9 let a je to pro mě nejlepší rehabilitace a trénink zároveň. Na koni zapojím téměř celé tělo, a to při žádném jiném cvičení nelze. Opravdu mi to pomáhá."  


  • Poslechněte si v krátkém videu o proběhlé " jarní a nyní  aktuálně podzimní rouškové " krizi naší patronku - snowboardistku, olympijskou vítězku a velkou milovnici koní Evu Samkovou, která je s námi od začátku!  • Příběhy našich klientů
,,Od narození trpí vzácnou svalovou dystrofií, nikdy nelezl, nechodil, ani se sám nepostaví. Na pomoci rodičů či ostatních je závislý 24 hodin denně. K hipoterapii se Adámek dostal před 3 lety jako doplněk ke každodenní fyzioterapii a zamiloval se do ní. Je to psychická a fyzická léčebná metoda, při které zapojuje svaly, které by sám v životě nezapojil, ale které jsou pro něj nesmírně důležité. V leže na hřbetu oblíbeného Gatsbyho zatíná svaly, zvedá hlavu s pomocí a maká jako zdravý člověk v posilovně. Navíc, když se ke konci hodiny dostane do sedu, učí se stabilitě a rovnováze - miluje ten rozhled z koňského hřbetu a pocit, že sedí a jede jako ostatní zdravé děti. V tu chvíli jsou koně jediní, kdo mu můžou alespoň na chvíli darovat "nové nohy” a umožnit mu se dostat do míst, kam se dosud nepodíval.”    Klára s Adámkem

,,Valinka se narodila s kvadruparetickou formou DMO, která patří k těm nejzávažnějším. Využívá invalidní vozík, na svých nožičkách se udrží pouze s oporou a velkou dávkou úsilí. Tahle věčně usměvavá 9letá slečna koně miluje. Vzhledem ke spasticitě - zvýšenému svalovému napětí, jsou to právě oni, kteří jí s tímto problémem pomáhají a na  jejichž hřbetě se dokáže tato statečná slečna dostatečně uvolnit. Navíc je prokázáno, že koně zlepšují také schopnost učit se, čehož je Valinka zdárným příkladem. Největším přínosem je hlavně psychika, neboť jak už bylo řečeno, koně má ráda a je na nich neskutečně šťastná, a co víc si člověk v danou chvíli může přát…"     Simona s Valinkou


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se daří :-)

Markéta Štulíková
600 Kč