Tělocvičná jednota Sokol Přibyslavice


Děti, mládež, rodina Kultura, umění a historie

Záchrana Sokolovny v Radoškově

Pomozte nám zachránit sokolovnu v Radoškově, abychom zde mohli znovu rozvíjet sportovní, kulturní a společenské aktivity dětí i dospělých. Můžete přispět i formou DMS 30, 60 nebo 90 Kč odesláním sms na číslo 87 777 ve tvaru: dms sokolovna 30, dms sokolovna 60 nebo dms sokolovna 90.

vybíráme od 14.6.2021

Rekonstrukce Sokolovny v Radoškově

Pomozte nám zachránit sokolovnu v Radoškově, abychom zde mohli znovu rozvíjet sportovní, kulturní a společenské aktivity dětí i dospělých. Jedná se o unikátní historickou budovu sokolovny vybudovanou na základech prvorepublikových ideálů a sokolského hnutí. Její pohnutá historie je úzce spjatá s legionáři, protifašistickým odbojem a poté s komunistickými perzekucemi. Děkujeme!
50 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jedná se o unikátní historickou budovu sokolovny vybudovanou na základech prvorepublikových ideálů a sokolského hnutí. Její pohnutá historie je úzce spjatá s legionáři, protifašistickým odbojem a poté s komunistickými perzekucemi. Datum, které na sobě nese její základní kámen je 21. června 1931.  Projekt i stavební povolení už máme.
Budova také výrazně utrpěla absencí větších investic a údržby v době komunismu, kdy nemohla sloužit svému účelu a poté v důsledku zásadně podfinancovaného sportu na nejnižší úrovni po listopadu 1989. Děti a mládež nemají základní zázemí pro sport a pohyb obecně. Nemluvíme o rozměrech sportoviště nebo výšce stropu ani o vybavení nebo pohodlí, ale o chybějícím WC, sprše, šatnách, tekoucí vodě, topení, vše zcela chybí. Projekt a stavební povolení už máme.
S Vámi to zvládneme. Děkujeme!Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu