Otevřená data o klimatu, z.ú.


Vzdělávání a výzkum Životní prostředí

2050 podcast

Klimatický podcast o budoucnosti, ve které nám nepoteče do bot. Podcast 2050 má za cíl komunikovat o otázkách spojených se změnou klimatu věcně a konstruktivně a opírat se přitom o data a dosavadní vědecké poznatky. Nečekejte proto úhel pohledu, který je jednoduchý a černobílý. Zatímco v některých krocích k udržitelné budoucnosti má lidstvo už dnes jasno a stačí je jen realizovat, jinde ještě nevíme.

Chci pomoci tvořit podcast 2050!

14 700 Kč

přispělo

27 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chceme, aby se lidé v otázce změny klimatu lépe orientovali. Aby věděli o řešeních, která jsou v současné době už k dispozici a můžeme je použít. 
Nechceme prohlubovat „klimatickou depresi“ a přinášet další zprávy o tom, jak je všechno špatně. Nechceme se ale ani tvářit, že svět spasí třídění odpadu. 

První série podcastu se věnuje tématu dekarbonizace světa a dosažení uhlíkové neutrality – se zaměřením na český a evropský prostor. Jinými slovy: jak přestat do atmosféry vypouštět skleníkové plyny, a zastavit tak globální oteplování.
  • Podíváme se společně na to, co už se v tomto směru děje. 
  • Projdeme si jednotlivé oblasti zdrojů skleníkových plynů a u každé z nich si ukážeme možné scénáře, co by se dalo udělat, aby bylo dekarbonizace dosaženo. 
  • Dozvíte se také, co se aktuálně v souvislosti s klimatickou změnou děje na politické a legislativní úrovni a jak může ke zlepšení přispět každý z nás.
Další dění kolem podcastu můžes sledovat na Instagramu @2050_podcast, na Facebooku 2050podcast nebo na našem webu 2050podcast.cz. Profil podcastu vás už čeká na Spotify, Apple podcasts aj Google podcasts.
Podcastem vás budou provázet Petr Holík a Vendula Svobodová.

Na podcastu 2050 spolupracují Fakta o klimatu spolu s Asociací pro mezinárodní otázky, Učenou společností České republiky a Centrem pro dopravu a energetiku.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Podcast je super, diky za nej i za vsechny dalsi super veci, co delate!:)

Miroslav Londýn
500 Kč

Dobrý den, děkuji Vám za podcast! Máte ho velmi dobře zpracovaný a srozumitelný, poslechl jsem si všechny epizody během jediného dne. Doufám, že budete pokračovat a brzo se dočkáme pokračování. Hodně štěstí!

Luboš Jurča
300 Kč

Díky za Vaši práci. Má to smysl!

Jakub Mareš
100 Kč

Díky za váš přístup.

Vít Springorum
500 Kč

Těším se na podcast! Díky za to, co děláte...

Petr Glum Šabata
300 Kč