APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.


Děti, mládež, rodina AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Podpořme rodiče v krizi

Pro rodiče v krizi je tu již 15 let poradna Aperio, která bezplatně a odborně poskytuje podporu všem rodičům. Její provoz je nyní ale ohrožen. Prosíme, přispějte na její fungování, aby tu byla dál pro další rodiče, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Cílová částka 200 000 Kč umožní chod poradny ve stávajícím rozsahu. Vyšší výtěžek sbírky nám umožní podpořit více rodičů v krizi.

vybíráme od 22.4.2021
227 520 Kč
vybráno 114 % z 200 000 Kč

přispělo

279 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
  • „Manžel býval dlouho v práci. Pak zničehonic přišel, že se zamiloval do kolegyně a odchází od nás. Máme spolu dvě malé děti. Byl to pro mě šok, zhroutil se mi celý svět. Měla jsem strašný strach, co bude dál. Jsem ráda, že jsem zavolala do poradny pro rodiče, protože jsem se chystala udělat něco, čeho bych potom mohla celý život litovat. Aperio mě opravdu podrželo, díky němu jsem našla sílu s manželem mluvit a vím, co je potřeba dělat dál.“ Máma Marcela, 38 let
Vyčerpanost, bezmoc, smutek, nepochopení. To všechno zažívají rodiče v náročných životních situacích. V době pandemie navíc přibylo i dlouhodobé přetížení. V takových chvílích je pro rodiče těžké být oporou svým dětem, o které musejí v krizi ještě více pečovat. Mámy a tátové potřebují podporu, dodat kvalitní informace, zorientovat se v tíživé situaci. V tom jim pomáhá poradna pro rodiče – bezplatně, odborně a s otevřeným srdcem.


Expertky v oblasti práva a psychologie pomáhají rodičům najít pevnou půdu pod nohama. Radí online, po telefonu i v rámci osobních konzultací. Ročně se na ně obrátí přes 3 800 rodičů. 

  • „Pandemie mi převrátila život naruby. Ze dne na den jsem přišla o práci a novou nemůžu najít. Jsem sólo máma s dvěma malými dětmi na distanční výuce, do toho občas seženu aspoň brigádu. Mám pocit, že se mi pod rukama hroutí svět a nic nestíhám. Je toho na mě prostě moc, už nemůžu. Zavolala jsem do poradny Aperio. Byla úleva slyšet, že moje pocity jsou v pořádku, že dělám, co je v mých silách.“ Máma Eva, 36 let
Abychom mohli pomáhat, potřebujeme vaši pomoc. V současné době nemáme dostatek finančních kapacit na fungování poradny v její klasické podobě  Provoz poradny a platy poradkyň jsou financovány především granty, pro zachování provozu na tento rok však potřebujeme získat alespoň 200 000 Kč od dárců a dárkyň. Čím vyšší výtěžek sbírky, tím více rodičů budeme moci podpořit.

Prosíme vás, přispějte na poradnu Aperio a podpořte tak ty, kteří se nachází v tíživé životní situaci.  

A kolik stojí poradenství?
  • Jednoduchý dotaz v on-line poradně: 200 Kč
  • Dotaz v telefonické poradně: 300 Kč
  • Osobní konzultace: 500 Kč
  • Den fungování poradny pro rodiče: 5 700
  • Měsíční fungování poradny pro rodiče: 114 000
 Patronky sbírky Veronika Hurdová a Michaela Maurerová:

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Alžbětu Kofránkovou, e-mail: alzbeta.kofrankova@aperio.czPodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Úžasný projekt, který pomáhá potřebným. Díky a hodně štěstí!

Jakub Jahn

Dobrý den. Zadala jsem trvalý příkaz na 100,- měsičně .. v podstatě nic - jako jedna bageta, 2 piva, nebo velky kafe, ani jidlo s sebou si za to dnes člověk nekoupí - a jak by to mnohdy pomohlo ! Byla jsem zvyklá na široké možnosti užívání si života. A netušila jsem, jak velkou částku představuje byť jen 500,- v rozpočtu rodičů samoživitelů, dokud jsem se v této situaci zcela nečekaně neocitla. Zcela nečekaně. Od champagne k cibuli v akci. Krom financí či materiální pomoci je pro rodiče zcela klíčovou pomocí též sdílení, rada, podpora a to v jakékoli životní situaci i obavách. A z celého srdce Aperiu děkuji, že, krom mnohých jiných aktivit, vytváří tento bezpečný přístav a doslova maják ve tmě pro Ty, jenž to opravdu potřebují. Jsem jedna z nich. A nikdy by mě ani v tom nejdivočejším snu nenapadlo, že se to může stát. Může, opravdu vše je v životě možné. Doufám a věřím, že i takto malá kapička přispěje do proudění oceánu, energetické výměně hojnosti na všech úrovních a že jednoho dne budu moci tuto částku navýšit, aby všichni, kdo pomoc potřebují, tak i dávají, měli chuť i radost a cítili podporu i motivaci jíti dál. Má to smysl. Děkuji nejen za sebe a všechny rodiče, ale HLAVNĚ za naše a všechny děti ! Ty totiž tuto podporu potřebují ze všeho nejvíce .. jako v letadle - nejdříve nasaďte masku sobě a až pak diťeti ..... je to tak. Děkuji, děkuji, děkuji ..
S láskou
Linda s Marií Magdalenou

Dárce
100 Kč

I já Vám moc děkuji.😉

Petra Pavlíčková
300 Kč

Moc držím palce, jste úžasní

Alexandra Fečova

Držím vám palce!

Jan Němec

Vydržte

Marcela Česalová
300 Kč

Držím palce a pěsti štěstí 🍀

Šárka

Díky za to co děláte!

Kateřina Srnská
1 000 Kč

Díky za to co děláte...

Jan Schneider
1 000 Kč

Držím vám palce, děláte skvělou práci.

Helena Rojas Ortiz
200 Kč