Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Volíme férovou Sněmovnu

Pomozte vaším darem zajistit předvolební průzkum mezi kandidáty a kandidátkami do Poslanecké sněmovny, kteří tisícům gay a lesbických párů a rodin dvou maminek nebo tatínků s dětmi umožní vstoupit do manželství a mít spokojený a šťastný život. To se neobejde bez novely zákona o manželství pro všechny, o které budou rozhodovat noví féroví poslanci a poslankyně zvolení ve volbách 8. a 9. října 2021.

488 650 Kč
vybráno 109 % z 450 000 Kč

přispělo

523 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Před čtyřmi lety naše iniciativa Jsme fér odstartovala celospolečenskou diskuzi o manželství, které by mohli uzavřít dvě ženy nebo dva muži. Registrované partnerství je míň než „polomanželství“ a registrují se přece auta, a ne páry, co se milují. Postavení gay a lesbických párů a rodin s dětmi v naší zemi je ponižující, na což upozornily i výsledky našeho předvolebního průzkumu z roku 2017. Lidé tehdy i díky naší volební kalkulačce nakonec zvolili 82 férových poslanců a poslankyň, kteří podpořili manželství pro všechny nebo možnost přiosvojení registrovaným partnerem či partnerkou.

VÁŠ DAR POMŮŽE VOLBĚ FÉROVĚJŠÍ SNĚMOVNY
Od té doby Poslanecká sněmovna o novele třikrát debatovala, ale kvůli nekonečným obstrukcím odpůrců a odpůrkyň nikdy nehlasovala. Váš dar teď může pomoci k volbě nové, ještě férovější Sněmovny, která manželství pro všechny po letech čekání konečně prosadí. Vy, ale i vaše rodina a přátelé, díky našemu průzkumu jednoduše zjistíte, kterou stranu zvolit nebo koho z kandidátů a kandidátek kroužkovat, pokud vám na manželství pro všechny záleží. 

JAK TOHO SPOLEČNĚ DOCÍLÍME? 
Před volbami do Poslanecké sněmovny, které proběhnou 8. a 9. října 2021, oslovíme opět stovky kandidátů a kandidátek napříč politickým spektrem. Hlavním cílem rozsáhlého předvolebního průzkumu bude zjistit postoj jednotlivých politiků a političek k manželství pro gay a lesbické páry a přiosvojení dětí v duhových rodinách. Výsledky průzkumu zveřejníme na začátku září.

JAK POMŮŽE VÁŠ DAR?

Náklady na zajištění předvolebního průzkumu jsme vypočítali na 450 000 Kč. Díky vybrané částce budeme moci zajistit koordinační tým, navazující regionální setkání i celorepublikovou propagaci. 

Za 150 000 Kč zajistíme během 3 měsíců předvolební průzkum mezi stovkami kandidátů a kandidátek do Sněmovny a hodnocení všech kandidujících stran. Váš dar použijeme na:
• Koordinaci celého průzkumu před volbami i po volbách.
• Odměny tříčlennému týmu, který bude získávat odpovědi a data.

Za 50 000 Kč připravíme novou interaktivní online sekci s výsledky průzkumu na našich webových stránkách. Váš dar použijeme na:
• Vytvoření online volební kalkulačky s výsledky průzkumu a hodnocením politických stran.
• Odměnu za programování webu a databáze, design sekce a správu webových stránek.

Za 150 000 Kč zorganizujeme po celé České republice předvolební setkání. Váš dar použijeme na:
• Organizaci regionálních setkání a veřejných debat s kandidáty a kandidátkami do Poslanecké sněmovny.
• Produkční zajištění online přenosu debat a jejich natáčení pro naše sociální sítě.

Za 100 000 Kč připravíme celonárodní kampaň s výsledky našeho předvolebního průzkumu a volební kalkulačky. Váš dar použijeme na:
• Výsledky průzkumu i nejzajímavější témata z regionálních debat budou součástí placené kampaně na Facebooku, Twitteru, Instagramu a YouTube pro širokou veřejnost. 
• Odměnu za design a grafiku celé kampaně, propagační videa a produkční náklady na public relations. PROČ JE PŘEDVOLEBNÍ PRŮZKUM DŮLEŽITÝ? 
Získáte ucelený přehled o tom, kdo z budoucích poslanců a poslankyní podporuje manželství pro všechny a jaký je postoj politických stran k otázkám života gayů, leseb a jejich rodin s dětmi. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi nadále nebudou občany a občankami druhé kategorie a získají ochranu, jistotu, bezpečí i všechny další výhody, které vstup do manželství přináší. Takovými rodinami jsou třeba maminky Katka a Marie s dvojčátky nebo Aneta a Janna s dcerou. Stovkám dětí z dětských domovů pomůžeme získat zázemí a lásku nové rodiny nebo pěstouny, kteří jim dají vytoužené objetí a péči. Takovými pěstouny jsou třeba tatínkové Filip a Martin se třemi dětmi nebo František a Vláďa s dvěma syny. Vstoupit do manželství nebo mít rodinu jsou jedna z nejdůležitějších a přirozených přání v životě a vy můžete pomoci tahle přání splnit.
Zvolit co nejvíce férových poslanců a poslankyň bude také zásadní pro svobodné a demokratické směřování naší země a celé společnosti. Nedopusťme, aby se z gayů a leseb stal umělý nepřítel a terč nenávisti, jako se tomu děje kousek od nás – u našich sousedů v Polsku, Maďarsku, ale i na Slovensku. V těchto zemích postupně dochází k omezování práv gayů a leseb. Nemohou být adoptivními rodiči, nesmí být pěstouny dětí. Na Slovensku politici a političky dokonce chtějí otevřít debatu o odebírání dětí gay a lesbickým párům. Váš dar pomůže umístit Českou republiku na Západ, kam patří. 

OTÁZKY A ODPOVĚDI
Co se stane, když vybereme více než cílovou částku? 
Vaše dary využijeme pro rozvoj dalších aktivit iniciativy Jsme fér. Máme v plánu spustit náš vlastní online televizní kanál nebo organizovat debaty s odborníky a odbornicemi. 

Co se stane, pokud proběhnou předčasné volby?
I v tom případě předvolební průzkum uspořádáme.

Pokud máte jakékoliv další otázky, napište Sabině na sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za to, co děláte!
K+M

Dárce

Hodně štěstí

Frantisek Chalupa
300 Kč

Super práce, kterou děláte pro komunitu.

Zuzka :)

Díky za to, co pro nás všechny děláte!

Martin Le Grand
2 000 Kč

Děkuju Prague Pride i Jsme Fér za výdrž.-) Mámy tátům mámy mámám táty mámám táty tátům a všechny pro děti!!

Elmar Tausinger

Držím nám palce! :) Nech vybojujeme tolerantnejšiu spoločnosť!

Veronika
500 Kč

Díky za vaší práci.

RM

Thanks for fighting for equal marriage - it´s time now.

Armin Borries
5 000 Kč

Moc peněz nemám, ale aspoň troškou chci pomoci.

Lenka
200 Kč

Na dobrou věc :)

Martin Zelinka
500 Kč