NADACE LEONTINKA


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

S Leontinkou kolem světa: Podpora vzdělávání dětí nevidomých rodičů

Vydejte se s Leontinkou kolem světa a cestou podpořte nevidomé rodiče a jejich děti! Navštívíme společně více než 30 úžasných míst na naší planetě, cíl cesty je ale jediný - finančně podpořit program, který pomáhá s přípravou do školy dětem nevidomých rodičů. Výjimečný zážitek a dobrý pocit zaručen všem!

vybíráme od 24.4.2021

Podpořte vzdělávání dětí nevidomých rodičů

a procestujte při tom s Leontinkou celý svět!
213 478 Kč
vybráno 71 % z 300 000 Kč

přispělo

77 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Nevidomí rodiče by svým dětem chtěli dopřát to nejlepší vzdělání, kvůli svému zrakovému handicapu jim ale nemůžou pomoci se vším, co škola vyžaduje. Proto v organizaci Okamžik vznikl program, ve kterém speciálně proškolení studijní asistenti docházejí do rodin a pomáhají dětem ve věku 4 až 15 let s předškolní a školní přípravou. Ale nejen to. Podporují děti i v jejich mimoškolních aktivitách, výtvarně spolu tvoří nebo hrají vzdělávací hry. Tito asistenti také dobře rozumí potřebám nevidomých rodičů, usnadňují jim komunikaci se školou a aktivně je zapojují do školní přípravy jejich dítěte.
Program nyní využívá už 9 rodin, což znamená zhruba 600 hodin odborné pomoci v rodinách ročně a další hodiny distanční pomoci od koordinátorů projektu. I když program vznikl už před pandemií Covid-19, opakované uzavření škol jen zvýraznilo jeho potřebnost.

Jednoznačně musím napsat, že naše pomocnice je naprosto super!!! Veškeré školní těžkosti snášíme přijatelně jen díky ní. Moc hezky s dcerou zachází. Děláme společně pěkné referáty. Umí si poradit, i když se dceři zrovna nedaří. Bez ní bychom to nejspíš ani nezvládly. Velmi děkuji za možnost takové spolupráce. Je užitečná a v této době maximálně potřebná.

Aby tento projekt mohl dál bezplatně nabízet svoji pomoc rodinám a svoje služby dále rozšiřovat mezi větší počet rodin, potřebuje naši finanční podporu.

JAK MŮŽETE PROGRAM PODPOŘIT?

  • ZAKOUPENÍM PALUBNÍ VSTUPENKY NA NAŠI CESTU KOLEM SVĚTA
Vybrat si můžete z více variant:

200 korun = Economy Class =  1 HODINA ODBORNÉ POMOCI
400 korun = Business Class = 2 HODINY ODBORNÉ POMOCI
800 korun = First Class = 4 HODINY ODBORNÉ POMOCI
1 600 korun
= VIP = 8 HODIN ODBORNÉ POMOCI
2 400 korun (a více) = Private Jet = 12+ HODIN ODBORNÉ POMOCI

Každá vstupenka znamená skutečnou pomoc nevidomým rodičům a jejich dětem. Ale nejen to! Jejím zakoupením se stáváte účastníkem naší virtuální cesty kolem světa, která Vás postupně povede přes více než 30 úžasných míst na všech 7 kontinentech. Cestující z Business třídy navíc navštíví i několik exotických ostrovů a cestující z První třídy se podívají ještě na Antarktidu a Arktidu! Pro naše VIP cestující máme připravenou speciální zastávku na ostrově Grónsko a pasažéry Private Jet vezmeme soukromým tryskáčem takřka do nitra islandských vulkánů!
Ke každému z míst Vám do emailu postupně přistanou příspěvky od našeho "dream teamu" devíti známých cestovatelů, kteří dané místo navštívili. O své cestovatelské zážitky se s Vámi podělí nejlepší český himalájský horolezec Radek Jaroš (radekjaros.cz), ředitel známého cestovatelského festivalu Kolem světa Karel Wolf (kolemsveta.cz), cestovatel a fotograf Jaroslav Bouzek (theworldinpictures.cz), cestovatel, biolog a fotograf makro i mikroskopického světa Petr Jan Juračka (petr.juracka.eu), cestovatel a publicista Jiří Kalát (jiri-kalat.cz), Slávek Král (slavekkral.cz), který se na cesty kolem světa vydává autostopem se svou fenkou Corey, geograf a fotograf Pavel Svoboda (photo-svoboda.cz), cestovatel a dobrodruh Karel Štěpánek (travel4ever.cz) nebo horolezkyně a průvodkyně Radka Tkáčiková (tkacikova.cz).
Ale to ještě není všechno! Pokud jste vášnivá běžkyně či cyklistka nebo vášnivý běžec či cyklista, můžete si s naší výzvou ještě i zasportovat a svými zdolanými kilometry nám pomoci s virtuálním cestováním po mapě světa! Pro tento účel máme v aplikaci STRAVA vytvořené dva kluby, do kterých se můžete hned teď připojit a objevovat s námi svět po nohou či na kole!
Czech Republic Club | S Leontinkou kolem světa po nohou on Strava
Czech Republic Club | S Leontinkou kolem světa na kole on Strava

Uplynulý více než rok byl náročný pro každého z nás a mimo jiné nás připravil o možnost cestovat a navštěvovat naše oblíbená místa i poznávat ta nová. I proto se v našem malém nadačním týmu zrodil nápad odměnit naše podporovatele, kromě dobrého pocitu z pomoci, tentokrát i něčím opravdu speciálním. ❤

Připojte se k naší výzvě, rozšiřte si obzory a procestujte s Leontinkou celý svět!
I když je naše cesta pouze virtuální, POMOC, kterou přináší, je SKUTEČNÁ!


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Posílám dvě kačky za kilometr od června do listopadu :-) Ať to šlape! P.

Petr Jan Juračka
5 575 Kč

Dárce
46 500 Kč

Dárce
33 940 Kč

Přispívám symbolickou částkou 800Kč. Věřím, že tento malý příspěvek bude ve vašich rukách lépe zúročen než na mém bankovním účtu.

Luboš Pospíšil
800 Kč

Krásný nápad. Hodně dlouhou cestu Po světě přeji všem. J

Jana Čmelíková
200 Kč

Ať se vše podaří!

Dárce
800 Kč

Něco málo přidávám k cestě kolem světa.

Tomáš Zahálka
1 000 Kč

Hezký projekt, ráda přispěji na dobrou věc

Kateřina Marečková
800 Kč

přeji Leontince hodně dárců a děkuji za to, že se starají o "lidičky", kteří to potřebují a kterým to udělá radost

Milena Horáková
400 Kč

Prima nápad :) Držím palce a športu zdar!

Stanislav Sokol
400 Kč