Nadace Via


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Zdraví

Podpořme vyčerpané zdravotníky

Říká se, že hudba je lékem na duši. A proto Česká filharmonie věnovala svůj koncert všem zdravotníkům. Ve čtvrtek 25. 3. zahrál první český orchestr hrdinům dnešní doby, tedy všem těm, jejichž každodenní stres, vyčerpání i bezmoc nyní přesahují představitelné meze. Právě díky vaší podpoře zajistíme přetíženým zdravotníkům včasnou a odbornou psychosociální pomoc. Děkujeme za podporu.

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!

Díky Vaší podpoře zajistíme cílenou psychosociální pomoc pro zdravotníky napříč nemocnicemi v ČR. Děkujeme.

Společně jsme získali téměř 2,5 mil. Kč.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Srdečně děkujeme. Společně se nám podařilo vybrat téměř 2,5 mil. Kč na cílenou psychosociální pomoc pro zdravotníky napříč nemocnicemi v ČR. Více informací naleznete zde.

  • „My jako ošetřovatelky jsme s těmi lidmi nejvíc a všechno to vidíme. Že jim nemůžeme pomoct, že ti lidé se dusí a my na to musíme koukat. Dává se jim všechno možné, ale ten covid je hrozný, hrozný."  Ošetřovatelka Helena z nemocnice v Kolíně
Koronavirus ochromil zemi. Zdravotníky přinutil k nerovnému souboji o životy pacientů. Z míst, kde bývala chirurgie nebo oční, se ve spěchu staly covidové jednotky. Namísto obvyklé péče se zde bojuje o život nemocných. 
  • „Já jsem dříve, před covidem, nikdy v práci neplakala, když nám umřel pacient. Teď, když nám umřou čtyři za jednu službu, podepíše se to na nás."  Staniční sestra Václava z nemocnice v Chebu
Lidé si často myslí, že zdravotníci jsou na umírání zvyklí. Jenže teď je situace výjimečná svojí silou, délkou trvání i množstvím úmrtí. Řada zdravotníků se dostává na pokraj fyzických i psychických sil. Jejich osobní život mnohdy přestal existovat.
  • „Umírání na covid je jiné než na ostatní nemoci. Nepomůžou žádné léky na bolest, žádné tlumící prostředky. Člověk se dusí za plného vědomí a vy s tím nemůžete nic dělat. Je bez rodiny, jen s personálem, kterému sotva koukají oči."  Vrchní sestra Ivana z nemocnice v Nymburce
Proto je třeba okamžitě jednat a pomoci zmírnit negativní dopady na duševní zdraví zdravotníků. Výtěžek sbírky - váš dar - pomůže vyškolit dobrovolníky, kteří budou poskytovat psychickou pomoc a podporu svým kolegům přímo v nemocnicích a pomohou snížit následky jejich současného přetížení.

Proškolení jednoho dobrovolníka, který bude poskytovat svým kolegům psychosociální pomoc, stojí 17 500 Kč. Konečným cílem je vyškolit 1200 dobrovolníků z řad zdravotníků (v tuto chvíli pokrývají tito tzv. "peers" zhruba čtvrtinu nemocnic). Vznikne tak unikátní síť kolegiální psychické podpory, která nepomůže jen v současné pandemii, ale bude zasahovat při mimořádných událostech i v budoucnu. Děkujeme za váš dar.

Kdo za projektem stojí:
Veřejnou sbírku na pomoc zdravotníkům administruje Nadace Via ve spolupráci s Českou filharmonií. Projekt je zaštítěn Asociací českých a moravských nemocnic za aktivní podpory Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Realizace proběhne ve spolupráci s Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů prostřednictvím Systému psychosociální intervenční služby.

Benefiční koncert České filharmonie se uskutečnil ve čtvrtek 25. 3. Vysílala jej ČT Art, přímý přenos byl streamován i na oficiálním Facebooku a YouTube kanálu České filharmonie. Záznam koncertu je k dispozici zde. Děkujeme.
Více o koncertu, včetně programu, naleznete zde.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Srdečně děkujeme všem dárcům za neuvěřitelnou podporu a pomoc. Společně se nám podařilo vybrat téměř 2,5 mil. Kč na cílenou psychosociální pomoc pro zdravotníky napříč nemocnicemi v ČR. Více informací naleznete zde.

Srdečně děkujeme za pokračování v podpoře! Máme velkou radost z tak krásného výsledku. A pokud jste náhodou nestihli koncert, jeho záznam naleznete zde.

Děkujeme Vám. Děkujeme našim zdravotníkům, České filharmonii a samozřejmě Vám všem, kteří jste se zapojili, darovali a podpořili dobrou věc. Vážíme si toho a přejeme krásný zbytek večera.

Darovat a podpořit zdravotníky můžete až do neděle 4. 4. 2021 zde na Darujme.cz nebo například skrze DMS POMOCVKRIZI 90 na tel 87 777.

Založení projektu

Děkujeme! Jste naši skuteční hrdinové :-)!

Jon Bjornson

Vážím si Vaší práce. :)

Anna Bílková

Kolektiv MěÚ Meziboří, děkuje všem zdravotníkům za jejich profesionální práci.
Moc si Vás vážíme.

Dárce
1 000 Kč

Vysokoškolská odborová organizace PF JU České Budějovice myslí na naše zdravotníky, vydržte!

Vysokoškolská odborová organizace PF JU České Budějovice Pečlová
2 000 Kč

Držte se, vážíme si vaší práce.

Eva Zajicova
5 000 Kč

Dekujeme !

Michal Karasek
1 000 Kč

Hodně sil.

Žaneta Dvořáková

Děkuji moc!

Vilena Taraskina
500 Kč

Děkuju za všechno, co děláte.

Martin Dolák
200 Kč

Držte se!

Jarda Machaň
500 Kč