Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Chomoutované sobě – Podpořte přeměnu Koperníku, zanechte zde svůj vzkaz pro příští generace

V Chomoutově nám dlouhodobě chybí prostor pro setkávání obyvatel. Z bývalé návsi je dnes frekventovaná silnice a pěkná místa se postupně vytrácí. Jsme parta nadšenců, která se rozhodla situaci změnit. Nenápadnou zelenou plochu v centru obce, které se říká Koperník, jsme vzali za svou. Chceme z ní vytvořit jedinečné místo a nový symbol Chomoutova. Pojďte do toho společně s námi. Zanechte na Koperníku v této těžké době vzkaz pro příští generace!

vybíráme od 3.3.2021
77 800 Kč
vybráno 156 % z 50 000 Kč

přispělo

54 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přeměna prostranství stojí mnohem více než cílová částka, takže se nebojte přispívat dále – umožní nám to zajistit dlouhodobou péči o keře, veškeré prvky k sezení a vodní hřiště pro děti.

S pomocí architektky a s přispěním občanů máme hotovou konečnou studii. Ta navrhuje plochu pro každodenní malá sousedská setkávání ale i pro větší kulturní akce. Základní prostředky na projekt poskytl Magistrát města Olomouce a Nadace Via. Chybí nám však část financí na zeleň a na originální dřevěný mobiliář. Rádi bychom také do budoucna využili starou studnu a vytvořili u ní vodní hřiště s pumpou pro děti.

Podpořte proměnu a darujte nám. Darovat můžete libovolnou částku. Všechny dárce zapíšeme do historie. Těm, kteří zašlou dar nad 1500 korun, navíc zajistíme trvalou dárcovskou cedulku se jménem a věnováním. Chcete „adoptovat“ jeden celý prvek, který je Vám blízký? Stačí uvést při úhradě daru, který bude v přesné výši, do závěrečného komentáře název tohoto prvku. Aktuální stav volných prvků k adopci sledujte na www.losvesinos.cz/darujme.

Na co svým darem přispějete a jak adoptovat?
Na ploše vysadíme 14 stromů (3 lípy, 3 javory, 1 dub, 1 buk, 2 jedlé kaštany, 2 jedlé jeřáby, 2 okrasné třešně). Darem ve výši 1500 korun strom adoptujete a zajistíte mu péči na 10 let. Dále vysadíme 46 keřů (16 lísek, 30 kvetoucích keřů – šeříky, zlatý déšť, kolkvície). Darem 300 korun adoptujete 1 keř a jeho desetiletou údržbu.


Láká Vás posezení s příběhem? Přispějte na lavičku ze starého chomoutovského dubu Sv. Ján, skoleného bleskem. Přispět můžete na čtyři masivní kostky (adopce v hodnotě 1500 korun), čtyři masivní dvoumetrové lavice na podnoži (adopce v hodnotě 4500 korun) a jednu třímetrovou lavici (adopce 5000 korun).
Pro milovníky kultury a umění bude srdcovkou vzdušný altán k vystoupením, s výhledem na celou plochu. Výše daru na altán je libovolná. Štědrým dárcům umístíme cedulku na dubové schody či na vzpěrné sloupky. Fanoušci umění ocení originální prvek – dřevěnou skulpturu (sochu). Přispěvatelé na sochu budou moci vstoupit do tvůrčího procesu a ovlivnit její symboliku.


Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 korun!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Zdravíme, moc děkujeme a přispíváme jako rodina na jedlý jeřáb, protože jsou to krásné tradiční stromy, a třeba tam ptáčci budou mířit raději než k nám na zahradu:-).

Martinkovi
1 500 Kč

Příspěvek na strom lípa. Zuzka + Aneta

Zuzana Denková
1 500 Kč

Příspěvek na jedlý kaštan. Těšíme se. Kristina + Michal

Kristina Foltýnová
1 500 Kč

Ahoj adoptovala jsem si keř jménem kolkvície protože se mi líbí jak má hezky růžové květy a doufam že to tady bude hezčí a veselejší.Mějte hezký den.A adoptujte si také stromeček nebo keřík.

Elen Mikulková
300 Kč

Adoptuju zlatý déšť a těším se, jak bude na Koperníku zářit :)

Hana Introvič
300 Kč

Zdravím Chomoutovany, teď už s dobrým svědomím, že jsem adoptoval třešeň. Těším se na teplé dny, kdy se budu moct schovat do jejího stínu.

Honzík Introvič
1 500 Kč

Rádi se k akci připojujeme a podpoříme výraznou změnu v Chomoutově. Změna je život a věřím že na Koperníku bude potom víc živo. Adoptujeme a zasadíme společně jako rodina jeden javor.

Eva Nejezchlebová
2 000 Kč

Bereme lípu. I se včelami :)
Moc se těšíme, až to bude krásné.
Děkujeme

Poučovi Suralovi
1 502 Kč

Příspěvek na okrasnou třešeň, ať to na Prvního máje nemáme daleko :).

Jan Grulich
1 500 Kč

Dub pliiis

Blanka Staňková
1 501 Kč