Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Chomoutované sobě – Podpořte přeměnu Koperníku, zanechte zde svůj vzkaz pro příští generace

V Chomoutově nám dlouhodobě chybí prostor pro setkávání obyvatel. Z bývalé návsi je dnes frekventovaná silnice a pěkná místa se postupně vytrácí. Jsme parta nadšenců, která se rozhodla situaci změnit. Nenápadnou zelenou plochu v centru obce, které se říká Koperník, jsme vzali za svou. Chceme z ní vytvořit jedinečné místo a nový symbol Chomoutova. Pojďte do toho společně s námi. Zanechte na Koperníku v této těžké době vzkaz pro příští generace!

vybíráme od 3.3.2021
77 800 Kč
vybráno 156 % z 50 000 Kč

přispělo

54 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Přeměna prostranství stojí mnohem více než cílová částka, takže se nebojte přispívat dále – umožní nám to zajistit dlouhodobou péči o keře, veškeré prvky k sezení a vodní hřiště pro děti.

S pomocí architektky a s přispěním občanů máme hotovou konečnou studii. Ta navrhuje plochu pro každodenní malá sousedská setkávání ale i pro větší kulturní akce. Základní prostředky na projekt poskytl Magistrát města Olomouce a Nadace Via. Chybí nám však část financí na zeleň a na originální dřevěný mobiliář. Rádi bychom také do budoucna využili starou studnu a vytvořili u ní vodní hřiště s pumpou pro děti.

Podpořte proměnu a darujte nám. Darovat můžete libovolnou částku. Všechny dárce zapíšeme do historie. Těm, kteří zašlou dar nad 1500 korun, navíc zajistíme trvalou dárcovskou cedulku se jménem a věnováním. Chcete „adoptovat“ jeden celý prvek, který je Vám blízký? Stačí uvést při úhradě daru, který bude v přesné výši, do závěrečného komentáře název tohoto prvku. Aktuální stav volných prvků k adopci sledujte na www.losvesinos.cz/darujme.

Na co svým darem přispějete a jak adoptovat?
Na ploše vysadíme 14 stromů (3 lípy, 3 javory, 1 dub, 1 buk, 2 jedlé kaštany, 2 jedlé jeřáby, 2 okrasné třešně). Darem ve výši 1500 korun strom adoptujete a zajistíte mu péči na 10 let. Dále vysadíme 46 keřů (16 lísek, 30 kvetoucích keřů – šeříky, zlatý déšť, kolkvície). Darem 300 korun adoptujete 1 keř a jeho desetiletou údržbu.


Láká Vás posezení s příběhem? Přispějte na lavičku ze starého chomoutovského dubu Sv. Ján, skoleného bleskem. Přispět můžete na čtyři masivní kostky (adopce v hodnotě 1500 korun), čtyři masivní dvoumetrové lavice na podnoži (adopce v hodnotě 4500 korun) a jednu třímetrovou lavici (adopce 5000 korun).
Pro milovníky kultury a umění bude srdcovkou vzdušný altán k vystoupením, s výhledem na celou plochu. Výše daru na altán je libovolná. Štědrým dárcům umístíme cedulku na dubové schody či na vzpěrné sloupky. Fanoušci umění ocení originální prvek – dřevěnou skulpturu (sochu). Přispěvatelé na sochu budou moci vstoupit do tvůrčího procesu a ovlivnit její symboliku.


Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 korun!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Normálně se trávy děsím, ale díky mlatovým cestičkám si klíšťáci neškrtnou! Už se těším až z nich budu očichávat šeříky (:

Sara Davidkova
200 Kč

Zakulatime to!

Dárce
64 Kč

Příspěvek na sochu, protože umění ve veřejném prostoru potěší v každé době.

Martinkovi

Držím palce, ať se daří....máme v Chomoutově zahrádku, máme to tam moc rádi 🙂

Hana Smetkova
1 000 Kč

Děkujeme za možnost podílet se na zvelebování Chomoutova! Přispíváme na dubovou lavičku a těšíme se na příjemné posezení!

Rodina Becková
4 500 Kč

Rodina Armsteinova tento projekt ráda podpoří. S vědomím, že přispějeme k oživení tohoto místa, stane se hezčím a věříme, že nás bude těšit se zde častěji pří různých příležitostech setkávat. Budeme mít prostor, kde se více poznat, seznámit se, popovídat si. Zkrátka, kde se bude dát v příjemném prostředí jen tak být. Děkujeme.

Kateřina Armsteinová
1 500 Kč

Bezva projekt! Všechno je o lidech :-) Jen tak dál, moc fandím, ať se Vám dobře žije!

Romana Hufová
1 000 Kč

Rádi přispějeme na zvelebení Chomoutova. Ať je Koperník utulnějším místem:-)
Přijdeme zasadit 3keříky.

Rickardtovi
2 000 Kč

Rádi bychom adoptovali 1x šeřík a 1x zlatý déšť.

Eva Palinkova
600 Kč

Dobrý den,
ráda bych přispěla na šeřík :)

Hana Vosádková
300 Kč