Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Senioři

I senior může být online

Mnoho našich klientů z Plzně a okolí se od jara 2020 s námi spojuje na dálku a využívá online program na našem YouTube kanálu, webu nebo ve Skype místnostech. O mnohých víme, že by to rádi zkusili, ale IT svět jim je vzdálený. Vaše dary nám umožní online aktivity TOTEMu udržet a zapojit i ty, kteří se tohoto způsobu komunikace dosud bojí. Pojďte do toho s námi!

vybíráme od 1.3.2021
28 975 Kč
vybráno 58 % z 50 000 Kč

přispělo

27 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Naše centrum má 1200 seniorních klientů, kteří bydlí ve svých domácnostech docela samostatně, ale přeci trochu osaměle. Nemohou docházet do našeho centra, kde ještě loni tvořili, učili se, cvičili a potkávali se s ostatními. Navíc se do stejné situace mnohou dostat i v budoucnu při dočasné zdravotní komplikaci.

Jsme přesvědčeni, že věk není překážkou při objevování technologií.

Uplynulé měsíce nás poučily, že možnost online spojení s ostatními významně zlepšuje duševní pohodu seniorů. V TOTEMu vytváříme paralelně k telefonování, dopisování, zajištění nákupů či doručování "úkolů na doma" i online prostředí, v němž se seniory cíleně pracujeme. Ověřili jsme si, že i tento typ komunikace dokáže předejít jejich sociální izolaci.

Vaše dary nám pomohou propojit se s dalšími seniory, poskytovat jim technické poradenství, vzdělávat je v počítačové gramotnosti a připravit je na nástrahy online světa. V neposlední řadě vaším darem podpoříte i vytváření autorského online programu pro seniory.

Jaké jsou náklady na projekt, které váš příspěvek podpoří?

  • 100 Kč / h - osobní konzultace při výběru a nastavení zařízení pro seniory
  • 200 Kč / h - odborné individuální poradenství pro seniory (Ajťák na dálku)
  • 300 Kč / h - příprava a organizace našeho YouTube programu a e-novin
  • 500 Kč / h - odborné vedení IT kurzů pro seniory (5x 2h týdně)
Další náklady spojené s realizací:

  • náklady na PR, osvětu, vedení kampaně a komunikaci s dárci
  • podíl na nákladech na provoz naší neziskové organizace - energie, kancelářské potřeby, vedení účetnictví, telefony, úklid
Pomozte dalším seniorům zvládnout samotu díky moderním technologiím. Podpořte nás.

Děkujeme!

Budeme rádi, když nahlédnete do našeho online programu a doporučíte ho i "svým seniorům":

Naše online programy v reportáži Studia ČT24 - vysíláno 4. 12. 2020, délka 7 min. 

Kontakt:
Lenka Kropáčová
E-mail: dary@totemplzen.cz
Tel: 777 343 766

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.Přijdete se s námi potkat a popovídat si s ředitelkou organizace o našem projektu, o TOTEMu, o tom, jak je pro nás úžasné mít dárce a podporovatele, jako jste Vy?

Všichni, kteří na naši dárcovskou výzvu přispěli, jsou srdečně zváni na virtuální setkání v naší TOTEMové klubovně. Setkáním bude provázet Lenka Kropáčová a možná se podaří i krátké terénní spojení s koordinátorkou našich seniorských projektů. Pozvánku s linkem na Zoom dostanou dárci e-mailem.

Těšíme se na setkání v pátek 30. 4. 2021 v 18:00.


Kolik videí jsme pro naše klienty připravili a jaký dosah má náš YouTube kanál TOTEM Plzeň?
Porovnali jsme statistiky z 31. 3. 2020 s těmi dnešními:

  • Námi zveřejněná videa: před rokem 24 ... nyní 234
  • Zhlédnutí celkem: před rokem 1.388 ... nyní 18.864
  • Přihlášených odběratelů: před rokem 14 ... nyní 158
Děkujeme, že nám pomáháte. Má to smysl!

Naše videa najdete zde: youtube.com/channel/UC41F4GZyAcfUK7ucqTFvlow.

Online tvorbu našich videopořadů (nejen) pro seniory podpořil i pan JUDr. Jaroslav Svejkovský, který nám jménem své advokátní kanceláře SVEJKOVSKÝ & KABELKOVÁ - advokáti s. r. o. pomohl pro tento projekt zakoupit videokameru a duální mikrofon.
Díky nim jsme mohli natáčet například tento návod na výrobu velikonočních dekorací: Zajíčkové tvoření - tvořivá dílna s Monikou, Míšou a Julinkou.

Vážíme si všech, kteří nás v našich aktivitách podporují.


Máslový mazanec de Luxe z Globusu Chotíkov pomáhá TOTEMu. Více o charitativní podpoře ZDE. Dlouhodobé partnerství se společností Globus ČR si velmi vážíme.
Úvodní dar do naší dárcovské výzvy přišel od Svazu tělesně postižených ČR, z.s. Sbírku členů místní organizace STP ČR ve Stříbře nám zprostředovala předsedkyně spolku paní Jiřina Hrubá, která poznamenala, že by tímto chtěli poděkovat za možnost využívat naši online programovou nabídku. Jsme moc rádi, že naše YouTube pořady, Skype místnosti či e-noviny využívají i senioři mimo Plzeň. Moc všem za podporu děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Založení projektu