Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

I senior může být online

Mnoho našich klientů z Plzně a okolí se od jara 2020 s námi spojuje na dálku a využívá online program na našem YouTube kanálu, webu nebo ve Skype místnostech. O mnohých víme, že by to rádi zkusili, ale IT svět jim je vzdálený. Vaše dary nám umožní online aktivity TOTEMu udržet a zapojit i ty, kteří se tohoto způsobu komunikace dosud bojí. Pojďte do toho s námi!

vybíráme od 1.3.2021
6 550 Kč
vybráno 13 % z 50 000 Kč

zbývá

20 dní

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Naše centrum má 1200 seniorních klientů, kteří bydlí ve svých domácnostech docela samostatně, ale přeci trochu osaměle. Nemohou docházet do našeho centra, kde ještě loni tvořili, učili se, cvičili a potkávali se s ostatními. Navíc se do stejné situace mnohou dostat i v budoucnu při dočasné zdravotní komplikaci.

Jsme přesvědčeni, že věk není překážkou při objevování technologií.

Uplynulé měsíce nás poučily, že možnost online spojení s ostatními významně zlepšuje duševní pohodu seniorů. V TOTEMu vytváříme paralelně k telefonování, dopisování, zajištění nákupů či doručování "úkolů na doma" i online prostředí, v němž se seniory cíleně pracujeme. Ověřili jsme si, že i tento typ komunikace dokáže předejít jejich sociální izolaci.

Vaše dary nám pomohou propojit se s dalšími seniory, poskytovat jim technické poradenství, vzdělávat je v počítačové gramotnosti a připravit je na nástrahy online světa. V neposlední řadě vaším darem podpoříte i vytváření autorského online programu pro seniory.

Jaké jsou náklady na projekt, které váš příspěvek podpoří?

  • 100 Kč / h - osobní konzultace při výběru a nastavení zařízení pro seniory
  • 200 Kč / h - odborné individuální poradenství pro seniory (Ajťák na dálku)
  • 300 Kč / h - příprava a organizace našeho YouTube programu a e-novin
  • 500 Kč / h - odborné vedení IT kurzů pro seniory (5x 2h týdně)
Další náklady spojené s realizací:

  • náklady na PR, osvětu, vedení kampaně a komunikaci s dárci
  • podíl na nákladech na provoz naší neziskové organizace - energie, kancelářské potřeby, vedení účetnictví, telefony, úklid
Pomozte dalším seniorům zvládnout samotu díky moderním technologiím. Podpořte nás.

Děkujeme!

Budeme rádi, když nahlédnete do našeho online programu a doporučíte ho i "svým seniorům":

Naše online programy v reportáži Studia ČT24 - vysíláno 4. 12. 2020, délka 7 min. 

Kontakt:
Lenka Kropáčová
E-mail: dary@totemplzen.cz
Tel: 777 343 766

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Máslový mazanec de Luxe z Globusu Chotíkov pomáhá TOTEMu. Více o charitativní podpoře ZDE. Dlouhodobé partnerství se společností Globus ČR si velmi vážíme.Úvodní dar do naší dárcovské výzvy přišel od Svazu tělesně postižených ČR, z.s. Sbírku členů místní organizace STP ČR ve Stříbře nám zprostředovala předsedkyně spolku paní Jiřina Hrubá, která poznamenala, že by tímto chtěli poděkovat za možnost využívat naši online programovou nabídku. Jsme moc rádi, že naše YouTube pořady, Skype místnosti či e-noviny využívají i senioři mimo Plzeň. Moc všem za podporu děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Založení projektu