Nedoklubko, z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

DVANÁCT SIL pro neonatologii v Plzni

Představte si, že nemůžete mít své novorozené miminko doma několik týdnů nebo i měsíců. Přišlo na svět předčasně... Oddělení neonatologie se stává pro takové rodiny dočasným náhradním domovem. Miminka do dlaně potřebují sílu, aby svou cestu neonatologií zvládla. Společně můžeme pomoci tomu, aby miminka a rodiče strávili toto období příjemněji... 💜Pojďme jim společně poslat dvanáct sil!💜

vybíráme od 29.1.2021

DVANÁCT SIL pro neonatologii v Plzni

Neonatologické oddělení funguje jako samostatný subjekt v rámci Fakultní nemocnice v Plzni v prostorech areálu FN na Lochotíně a nese titul Baby Friendly Hospital. Úzce spolupracuje s Gynekologicko-porodnickou klinikou. Společně působí jako perinatologické centrum pro západní Čechy. Maminky zde mají možnost být ubytovány na oddělení společně se svým dítětem, účastnit se při ošetřování dítěte, dodávat svému miminku čerstvé mateřské mléko a postupně je i kojit. Pracovníci Neonatologického oddělení se starají o zdravé novorozence na porodnici a o nemocné a nezralé novorozence s nízkou porodní hmotností, kteří se soustřeďují na úseku nedonošených a patologických novorozenců. Novorozenci se závažnými vrozenými vadami, s těžkými poruchami poporodní adaptace a děti vážící méně než 1 500 g patří na jednotku intenzivní a resuscitační péče, která přijímá tyto děti z celé západočeské oblasti.
7 370 Kč

přispělo

12 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
LÁSKA, ODHODLÁNÍ, BOJOVNOST, VÍRA, DŮVĚRA, POROZUMĚNÍ, POKORA, VDĚČNOST, LASKAVOST, NADĚJE, RADOST a PODIVUHODNÁ SÍLA.
To jsou SÍLY, které provází miminka do dlaně a také všechny, kdo o ně na neonatologiích pečují.


V České republice se narodí každý rok přibližně 8500 dětí předčasně. Oddělení neonatologie je místo, kde rodiče s dětmi tráví spoustu času a zažívají tu mnoho radostných, ale i těžkých chvil. Je to prostředí, na které už nikdy nezapomenou...

Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Plzeň je jedním z dvanácti perinatologických center, kde se starají o ta úplně nejmenší miminka...  Je to špičkové pracoviště té nejvyšší úrovně. Rodiče a jejich děti tu mají tu nejlepší péči. I my v Nedoklubku jsme si obdobím na neonatologických odděleních prošli. Proto víme, co pomáhá a ve spolupráci s vedením oddělení připravujeme sbírku na pořízení potřebného vybavení pro neonatologické oddělení.


To, že jsme strávili určitou část našeho života na neonatologiích nás navedlo na myšlenku přinést do všech center kalendář se vzkazy rodičů, kteří už cestu neonatologickým oddělením prošli. Do tvorby tohoto unikátního kalendáře se zapojilo přes 100 rodičů se svým osobním vzkazem těm, kterým se miminko narodí předčasně v roce 2021.
Tak vznikl náš KALENDÁŘ 2021 s dvanácti silami, které provází nejen miminka, ale zejména jejich rodiče a zdravotníky, kteří o ně pečují.
V Plzni si přejí monitor hluku, tzv. "ucho", které měří intenzitu hluku na oddělení a v případě, že zvuky na oddělení překračují únosnou mez, ucho na to upozorní a rozsvítí se červeně. Je používáno na mnoha odděleních neonatologie v ČR a díky nim se miminkům lépe daří a mají více klidu na vývoj a růst...


Která SÍLA je ta Vaše?
Spolu s finančním darem pro oddělení mu také můžete virtuálně poslat jednu z dvanácti sil, která je vašemu srdci nejbližší.  Najdete ji v seznamu před odesláním platby.
Jdete do toho s námi?
Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jste úžasní!!!! Velké díky.

Zlata Hrachovinová

Díky za vše!!!

Lenka Vacovská
1 200 Kč