NOVÝ BRONX, z.s.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Městská galerie

Brněnský Bronx je městská část s dosti temnou minulostí a nepříliš utěšenou přítomností. V posledních letech zde probíhají určité změny k lepšímu, stěhují se sem noví, převážně mladí lidé, zakládají tady rodiny, ale většina majoritní společnosti tento trend nezaznamenala. I proto vznikl projekt Městské galerie. Velkoplošné malby na štítových zdech domů, jejichž autory jsou přední čeští výtvarníci/ce, dají brněnskému Bronxu novou tvář! První část projektu již realizujeme díky participativnímu rozpočtu města Brna. Získali jsme prostředky na pomalování prvních pěti, výhradně městských domů. Byly realizovány návrhy Františka Skály, jr., Evy Koťátkové, Venduly Chalánkové (s Petrem Lysáčkem) a Jana Šrámka, které přitáhly zaslouženou pozornost médií i širší veřejnosti. Abychom mohli soubor maleb nazývat městskou galerií, musíme v projektu pokračovat a výtvarně pojednat nejméně deset dalších zdí, téměř bez výjimky soukromých. A přesně k tomuto účelu potřebujeme vaši pomoc!

72 324 Kč

přispělo

89 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podle dosavadních zkušeností víme, že jedna realizace vyjde zhruba na 200.-250.000 korun; spíše tedy k té horní částce. V tom je započítaný honorář pro umělce (který prozatím činil 40.000 Kč), peníze na pronájem vysokozdvižné plošiny nebo lešení, na barvy (velký obraz spolkne hravě přes sto litrů) a nějaké „drobné“ též na údržbu. Za samotnou realizaci si chlapci z ateliéru Malujeme jinak účtují částky, které zhruba odpovídají cenám, za které se podobné věci dělaly v 90. letech. Jsou to srdcaři, a dělají to hlavně proto, že přesně s touhle romantickou představou před dvanácti lety začínali. Dnes v Česku neexistuje nikdo, kdo by jim mohl konkurovat.
Díky velké soutěži máme v portfoliu už hotové návrhy od dalších skvělých výtvarníků, které bychom rádi během tohoto a příštího roku dostali tam, kam patří: tedy na zdi domů brněnského Bronxu.
Mnoho dalších zajímavostí o Městské galerii se dozvíte na www.mestskagalerie.cz.
Sledujte i náš Facebook a Instagram.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Šel jsem náhodou kolem, postupně jsem objevoval jednotlivé malby - štíty. Bylo to fascinující!

Jiří Kaláček
1 000 Kč

Muraly v Brně se mi moc líbí. A byly by dobré i ve středu města.
MUDr. Marie Čermáková

Marie Čermáková
500 Kč

Za stále hezčí a přivětivější Brno.

Marcela Landová
1 000 Kč

Držím Vám palce!

René Andrejs
1 000 Kč

Skvělá práce !

Ivan Marek
1 000 Kč

Na přání nejmenovaného spisovatele sem vkládám celý jeho honorář ve výši 15.000 Kč na podporu Městské galerie. Jelikož dalším přáním autora bylo zůstat v anonymitě, vyprosil jsem si alespoň to, abych mu mohl takto veřejně poděkovat. Takže Ti, milý příteli, děkujeme, je to velké povzbuzení pro nás, a věřím, že i vlídná pobídka pro další potenciální pro další dárce… Martin R.

Martin Reiner
15 000 Kč

Art!

Jarek
1 000 Kč

Umění místo velkoplošných reklam!

Martin Daneš
1 000 Kč

Ať je maleb co nejvíc. ♥

Tomáš Koláčný
1 000 Kč

Držím palce!

Dárce
1 000 Kč