Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata v roce 2021

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky a zážitky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den. Není čas ztrácet čas. Staňte se Ježíškovým vnoučetem.

vybíráme od 25.1.2021

Není čas ztrácet čas.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
2 652 238 Kč

přispělo

3086 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Za uplynulé čtyři ročníky se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například předplatné časopisů, kniha, rádio, audioknihy, ale i televize, tablet nebo telefon k udržení kontaktu “s vnějším světem”. Zájem mají senioři také o něco pěkného na sebe, sladkosti, panenky nebo návštěvy zvířat v domově. Mezi oblíbená přání patří stále častěji zážitky. Ať už jde o výlet do divadla, cukrárny, na ryby, nebo společnou zabíjačka v domově. Oblíbená jsou skromná a osobní přání v podobě společného čtení, doprovodu do kostela nebo citlivého pohlazení.  Poslední dva roky nám ukázaly, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. A že to nejcennější na světě je blízkost milého člověka.

Seznam přání se letos otevírá 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Objevují se nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale i nákladnější přání zážitková. A právě proto vítáme i peněžní dary, které nám v cestě za těmito sny pomáhají.

Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Už přece víme, že existuje - v každém z nás! 

Děkujeme ❤.
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Všechno nejlepší do rou 2022! Hodně zdraví a štěstí!

Martin Modlitba
200 Kč

Přeji hezké Vánoce a hodně zdraví a štěstí po celý příští rok

Irena Doubravová
1 000 Kč

Přeji všem pohodové Vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásky a nový rok 2022 ať je zase pro nás konečně normální, ať se můžou lidé bez obav potkávat, navštěvovat, bavit…….

Ivana P.

Šťastné a veselé

Eli
500 Kč

Diky za skvelou iniciativu!

Jana Polednikova

Veselé vánoce a šťastný nový rok.

Jáchym Klíma

Bůh Vám žehnej ❤

Jakub Handzel

Hezké Vánoce :)

Jakub Jelínek
300 Kč

Krásné Vánoce všem!

Dárce

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2022 přejí Kunešovi

Yveta Kunešová
1 000 Kč