Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata v roce 2021

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky a zážitky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den. Není čas ztrácet čas. Staňte se Ježíškovým vnoučetem.

vybíráme od 25.1.2021

Není čas ztrácet čas.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
617 312 Kč

přispělo

667 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za uplynulé čtyři ročníky se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například předplatné časopisů, kniha, rádio, audioknihy, ale i televize, tablet nebo telefon k udržení kontaktu “s vnějším světem”. Zájem mají senioři také o něco pěkného na sebe, sladkosti, panenky nebo návštěvy zvířat v domově. Mezi oblíbená přání patří stále častěji zážitky. Ať už jde o výlet do divadla, cukrárny, na ryby, nebo společnou zabíjačka v domově. Oblíbená jsou skromná a osobní přání v podobě společného čtení, doprovodu do kostela nebo citlivého pohlazení.  Poslední dva roky nám ukázaly, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. A že to nejcennější na světě je blízkost milého člověka.

Seznam přání se letos otevírá 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Objevují se nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale i nákladnější přání zážitková. A právě proto vítáme i peněžní dary, které nám v cestě za těmito sny pomáhají.

Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Už přece víme, že existuje - v každém z nás! 

Děkujeme ❤.
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

„Štěstí přibývá, když se o něj rozdělíš.“ (Paulo Coelho)

Kačka

Krásné Vánoce plné radosti, úsměvů á krásných chvil.

S láskou, Monika

Dárce

Krásné Vánoce 🌲❤

Petra Doležalová

Preji Vam krasne a pozehnane Vanoce a Bozi ochranu. At mate pod stromeckem i balicky se zdravim a stestim na cely dalsi rok

Dárce
1 000 Kč

Všem seniorům, přeji krásné Vánoce a dlouhá léta ve zdraví. VAŠE VNOUČE MARTINA

Martina Herzova
100 Kč

Přeji pěkné Vánoce!

Roman

Krásné vánoce babičky a dědouškové

Kristina Hrušková

Přeji všem seniorům, aby se jim přání plnila nejen o vánocích.

Lucie Trzaskaliková

Přeji všem krásné Vánoce prožité ve zdraví:)

Jana Šabatová

Krásné prožití vánočních svátků.

Markéta Čápová