Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2021

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky a zážitky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den. Není čas ztrácet čas. Staňte se Ježíškovým vnoučetem.

vybíráme od 25.1.2021

Není čas ztrácet čas.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
2 766 593 Kč

přispělo

3091 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Za uplynulých pět ročníků se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř devadesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například předplatné časopisů, kniha, rádio, audioknihy, ale i televize, tablet nebo telefon k udržení kontaktu “s vnějším světem”. Zájem mají senioři také o něco pěkného na sebe, sladkosti, panenky nebo návštěvy zvířat v domově. Mezi oblíbená přání patří stále častěji zážitky. Ať už jde o výlet do divadla, cukrárny, na ryby, nebo společnou zabíjačka v domově. Oblíbená jsou skromná a osobní přání v podobě společného čtení, doprovodu do kostela nebo citlivého pohlazení.  Poslední roky nám ukázaly, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. A že to nejcennější na světě je blízkost milého člověka.

Seznam přání se letos otevírá 14. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Objevují se nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale i nákladnější přání zážitková. A právě proto vítáme i peněžní dary, které nám v cestě za těmito sny pomáhají.

Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Už přece víme, že existuje - v každém z nás! 

Děkujeme ❤.
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Všechno nejlepší do nového roku

Dárce

Veselé svátky a šťastný Nový rok!

Anna S.
300 Kč

Preji si, aby můj finanční dar udělal radost někomu z potřebných. Soňa

Soňa Sojková
600 Kč

Hodně zdravíčka a štěstíčka v novém roce 2022 😊

Milada Tesařová
200 Kč

Hlavně zdraví a úsměv na tváři přeji ♡

Renáta Šigutová

Ať dobře poslouží všem dobrým duším :)

Radim Zemánek

Omlouvám se,že jsem zaslat fin.prostředky nestihla dříve,nicméně budu moc ráda,pokud budou využity dle potřeb obdarovaných.Děkuji

Anna Vondráčková
300 Kč

nový rok plný štěstí a hlavně zdraví přeje rodina Štenclova ❤️

Anna Štenclová
500 Kč

Krasne svatky

Dárce
500 Kč

Přejeme klidný a pohodový rok 2022 , hlavně zdraví.
Dita, Karel, Ondra a Lukáš

Dita Nevosadová
2 000 Kč