Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata v roce 2021

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky a zážitky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den. Není čas ztrácet čas. Staňte se Ježíškovým vnoučetem.

vybíráme od 25.1.2021

Není čas ztrácet čas.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
2 652 238 Kč

přispělo

3086 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Za uplynulé čtyři ročníky se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například předplatné časopisů, kniha, rádio, audioknihy, ale i televize, tablet nebo telefon k udržení kontaktu “s vnějším světem”. Zájem mají senioři také o něco pěkného na sebe, sladkosti, panenky nebo návštěvy zvířat v domově. Mezi oblíbená přání patří stále častěji zážitky. Ať už jde o výlet do divadla, cukrárny, na ryby, nebo společnou zabíjačka v domově. Oblíbená jsou skromná a osobní přání v podobě společného čtení, doprovodu do kostela nebo citlivého pohlazení.  Poslední dva roky nám ukázaly, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. A že to nejcennější na světě je blízkost milého člověka.

Seznam přání se letos otevírá 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Objevují se nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale i nákladnější přání zážitková. A právě proto vítáme i peněžní dary, které nám v cestě za těmito sny pomáhají.

Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Už přece víme, že existuje - v každém z nás! 

Děkujeme ❤.
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Veselé Vánoce přejeme s dcerkou

Jana Nedvědová

Přej a bude ti přáno.
Dej a bude ti dáno ♡

Alena Švabova

Díky za to, co děláte! :)

Michal Koldinský
1 000 Kč

Rádi přispějeme na trochu radosti do domovů seniorů. Přejeme pěkné svátky a do dalšího roku hlavně zdraví a radost ze života.

Veronika Czesaná
1 200 Kč

Omlouvám se, že posílám až po Vánocích, před nimi jsem to nestihla. Snad můj malý příspěvek napomůže splnit někomu velké přání.
Hodně zdraví, štěstí a smíchu všem.

Lada Urbanová

Moc bych si přála, aby i můj příspěvek udělal někoho alespoň na chvilku šťastným.

Alena Sztraková
1 000 Kč

:-)

Bejk
100 Kč

Každý se se měl zamyslet nad lidmi, kteří potřebují pomoc, a udělat občas dobrý skutek.
Ten se jim v žívotě určitě zase vrátí od jiných přejících lidí...

Petr Petr
1 000 Kč

Dobrý den,
pod variabilním symbolem 6543159626 přispívá společnost Schenkprocess, s.r.o. Menu pro zadání nenabízí přímo dar od firmy, ale i tak rádi podpoříme váš projekt. Prosím o zaslání potvrzení na firmu: Schenck Process s.r.o.; Praha 6 - Ruzyně, Na hůrce 1041/2, PSČ 16100; IČ: 41692292.

Děkuji

Ing. Petr Herza

Schenck Process s.r.o. Petr Herza
44 000 Kč

Šťastné Vánoce

Dárce
500 Kč