Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata v roce 2021

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky a zážitky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den. Není čas ztrácet čas. Staňte se Ježíškovým vnoučetem.

vybíráme od 25.1.2021

Není čas ztrácet čas.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
2 652 238 Kč

přispělo

3086 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Za uplynulé čtyři ročníky se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například předplatné časopisů, kniha, rádio, audioknihy, ale i televize, tablet nebo telefon k udržení kontaktu “s vnějším světem”. Zájem mají senioři také o něco pěkného na sebe, sladkosti, panenky nebo návštěvy zvířat v domově. Mezi oblíbená přání patří stále častěji zážitky. Ať už jde o výlet do divadla, cukrárny, na ryby, nebo společnou zabíjačka v domově. Oblíbená jsou skromná a osobní přání v podobě společného čtení, doprovodu do kostela nebo citlivého pohlazení.  Poslední dva roky nám ukázaly, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. A že to nejcennější na světě je blízkost milého člověka.

Seznam přání se letos otevírá 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Objevují se nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale i nákladnější přání zážitková. A právě proto vítáme i peněžní dary, které nám v cestě za těmito sny pomáhají.

Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Už přece víme, že existuje - v každém z nás! 

Děkujeme ❤.
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Rádi pomáháme:-)))

Děti ze ZŠ Dukelská 1122, Kraslice
2 200 Kč

Přeji Vám ty nejkrásnější Vánoce.

Jana Dosoudilová

Veselé Vánoce babičky a dědečkové

Jan Michalenko
1 000 Kč

Krásné svátky a hodně zdraví do Nového roku 2022. Přejí Přibylovi

Kateřina Přibylová
500 Kč

Krásné Vánoce a děkuji, že nám pomáháte pomáhat :-)

Vojtěch Štecher
2 000 Kč

Finanční dar zaměstnanců Švandova divadla

Marie Seifova

Šťastné a veselé Vánoce:-)

Iva a Jakub Vaňkovi
1 000 Kč

Dar od zaměstnanců Raiffeisenbank Teplice (Tým HO BHD & Services 2) ... Šťastné a veselé!

Dárce
5 000 Kč

:)

Monika Pivoňková
300 Kč

Vážená nadace,
studenti 1.ročníku mezinárodního gymnázia 1st International school of Ostrava uspořádali Cake Day, a vybranou částkou by rádi pomohli splnit některá přání babiček a dědečků.
S láskou v srdci přejeme všem krásné Vánoce.
Třída 10B

Perla Špetíková
3 000 Kč