Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice


Kultura, umění a historie

Pohádka máje věčně živá aneb Impresionistická romance po 130 letech

Před sto třiceti lety vydal Vilém Mrštík svůj romantický příběh Pohádka máje v časopise Světozor. Následovalo knižní vydání i uvedení na divadelních prknech. Začátkem minulého století bylo toto dílo zfilmováno. Naše zpracování bude využívat možností současné audio vizuální techniky, aby ještě lépe navodilo romantickou jarní atmosféru tohoto příběhu a oslovilo současné diváky všech generací.

vybíráme od 24.1.2021

Podpořte naše nové představení Pohádka máje

Děkujeme, že nám přispíváte na kostýmy, rekvizity, kulisy, doprovodnou hudbu, programy a další nezbytné součásti. Váš finanční dar pomůže našemu souboru vytvořit představení se všemi náležitostmi a přesně takové, jaké má být. Váš dar si můžete samozřejmě odečíst i z daní.
34 400 Kč
vybráno 123 % z 28 000 Kč

přispělo

71 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice nese ve svém názvu jména slavné spisovatelské dvojice, která žila v sousední vesnici. V minulých letech jsme již uváděli velmi úspěšně jejich díla Maryša a Rok na vsi a reprezentovali jimi Jihomoravský kraj na národních přehlídkách. Pohádka máje bude tedy třetím titulem od těchto autorů.

V boleradickém divadle uvádíme každoročně několik desítek představení – jednak vlastní inscenace, jednak inscenace hostujících souborů z celé republiky. Mimo to máme řadu dalších aktivit – pořádáme besedy, výstavy, divadelní plesy, atd. Naše divadlo vyhledá každoročně více než 6 tisíc diváků z celého Jihomoravského  kraje.  Evidujeme  35  organizací,  které  k nám  pravidelně  organizují  autobusové zájezdy. Patří k nim kluby důchodců, svazy invalidů a nejrůznější zájmové organizace. Ochotnické divadlo je pro tyto skupiny lidí zajímavou alternativou, která jim poskytuje jednak klasické divadelní hry, o které je mezi nimi největší zájem, ale také přijatelnou cenu za vstupenky. Plníme tedy funkci kulturního zařízení se zaměřením na sociálně slabší skupiny obyvatel (senioři, invalidé). Naplňujeme tak  poslání,  které  zmiňuje  nemateriální  statek  lidové  kultury,  jehož  jsme  nositelem („Ochotnické divadlo v Jihomoravském kraji“).

Chystaná  inscenace  Pohádky  máje  plně  zapadá  do  uvedeného  konceptu:  jde  o  dílo  klasické,  od známého  českého  autora,  navíc  s vazbou na  naše nejbližší  okolí.  Ale  protože  necílíme  jen  na  již uvedené skupiny diváků, ale také na mladou generaci, rozhodli jsme se 130 let starý příběh uvést v moderním provedení s použitím světelných, zvukových a jiných efektů, které inscenaci ozvláštní a nabyde tím na zajímavosti. Premiéru představení plánujeme na jaro 2021 a budeme ji uvádět nejméně dvě divadelní sezóny. V rámci přehlídek a hostování, kterých máme v úmyslu se zúčastnit, uvidí naše představení stovky diváků po celé České republice. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se daří

Jiří Jančík
300 Kč

Teším se na Pohádku máje - Karel S

Karel svoboda
300 Kč

Tak ať to klapne. Malíšci.

Josef Malíšek
700 Kč

Boleradičtí držíme pěsti a těšíme se, až Pohádku máje věčně živou uvidíme naživo.
Ivana a Jeník Dvořákovi

Ivana Dvořáková
500 Kč

Dobrý den, mám k divadlu umění , hudbě i mluvenému slovu velmi blízko. Sama zpívám, nyní jsme současnou situací omezeni. Odebírám váš divadelní časopis a jsem ráda, že mě informujete o vašem dění. Jeden z vašich členů je mi také velmi blízký. Pevně věřím, že brzy nastane příležitost, kdy bude vše v optimální rovině pro všechny lidi a umělce obzvláště. Držím nám všem palečky. Posílám pozdrav JanaS.B.

Jana Soukalová Brabcová
300 Kč

Tfuj tfuj, zlomte vaz!

Divadelní spolek Karel Čapek Děčín
1 000 Kč

Dlouhodobě držím palec všem boleradským ochotníkům, a o to víc, v této nelehké době..!
Přeji brzký návrat na "divadelní prkna" ,už se nemůžeme dočkat :-)

Lubomír Hartman

Tři sta třicet tři stříbrných křepelek přeletělo přes třista třicet tři stříbrných střech.
Ať to klapne... :)

Jan Vystoupil
333 Kč

Těším se až se všichni potkáme

Věra Šmatlavová
300 Kč

Držím palce a těším se na představení :)

Jiří Víteček