Nedoklubko, z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

DVANÁCT SIL pro neonatologii u Apolináře

Představte si, že nemůžete mít své novorozené miminko doma několik týdnů nebo i měsíců. Přišlo na svět předčasně... Oddělení neonatologie se stává pro takové rodiny dočasným náhradním domovem. Miminka do dlaně potřebují sílu, aby svou cestu neonatologií zvládla. Společně můžeme pomoci tomu, aby miminka a rodiče strávili toto období příjemněji... 💜Pojďme jim společně poslat dvanáct sil!💜

DVANÁCT SIL pro neonatologii U Apolináře

Každý rok je na neonatologickou jednotku intenzivní a resuscitační péče Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN přijato okolo 300 předčasně narozených dětí. Na každodenní péči o tyto děti se podílí mezioborový tým složený z lékařů neonatologů, pediatrů, dětských sester specialistek, záchranářů, porodních asistentek a fyzioterapeutů a dalších odborníků. Ve chvíli, kdy je novorozenec přijat na oddělení, je pro něj připraven tento tým, který každému miminku „ušije“ péči na míru jeho individuálním potřebám i potřebám jeho rodiny.. Pošlete Apolináři SÍLU. Která je ta Vaše?
31 285 Kč

přispělo

25 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
LÁSKA, ODHODLÁNÍ, BOJOVNOST, VÍRA, DŮVĚRA, POROZUMĚNÍ, POKORA, VDĚČNOST, LASKAVOST, NADĚJE, RADOST a PODIVUHODNÁ SÍLA.
To jsou SÍLY, které provází miminka do dlaně a také všechny, kdo o ně na neonatologiích pečují.


V České republice se narodí každý rok přibližně 8500 dětí předčasně. Oddělení neonatologie je místo, kde rodiče s dětmi tráví spoustu času a zažívají tu mnoho radostných, ale i těžkých chvil. Je to prostředí, na které už nikdy nezapomenou...
Gynekologicko-porodnická klinika 1. LF UK a VFN  je jedním z dvanácti perinatologických center, kde se starají o ta úplně nejmenší miminka...  Je to špičkové pracoviště té nejvyšší úrovně. Rodiče a jejich děti tu mají tu nejlepší péči. I my v Nedoklubku jsme si obdobím na neonatologických odděleních prošli. Proto víme, co pomáhá a ve spolupráci s vedením oddělení připravujeme sbírku na pořízení potřebného vybavení pro neonatologické oddělení .
 
To, že jsme strávili určitou část našeho života na neonatologiích nás navedlo na myšlenku přinést do všech center kalendář se vzkazy rodičů, kteří už cestu neonatologickým oddělením prošli. Do tvorby tohoto unikátního kalendáře se zapojilo přes 100 rodičů se svým osobním vzkazem těm, kterým se miminko narodí předčasně v roce 2021.
Tak vznikl náš KALENDÁŘ 2021 s dvanácti silami, které provází nejen miminka, ale zejména jejich rodiče a zdravotníky, kteří o ně pečují.

Která SÍLA je ta Vaše?
Spolu s finančním darem pro oddělení mu také můžete virtuálně poslat jednu z dvanácti sil, která je vašemu srdci nejbližší.  Najdete ji v seznamu před odesláním platby.
Jdete do toho s námi?
Děkujeme!Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Diky za péči o Adámka

Veronika Šedivá
365 Kč

Moc děkujeme za sílu, kterou jsme dostali pro našeho Mikuláška *26.2.2021 (30+1 tt) a posíláme ji dál dalším kulíškům a jejich rodičům.

Ivana Říhová

Obrovské DÍKY Vám všem, za to, co děláte. A za naše nedoklubátko, o které jste se starali.

Veronika Lokayová

Máte můj velký obdiv za to jak zvládáte péči o předčasně narozená miminka.Děláte učiněné zázraky.

Karel Baťka
500 Kč