CZ / EN

Barvolam, z. s.


Kultura, umění a historie Lidé s postižením

Barvolam

Spolek Barvolam podporuje umělce s nálepkou „mentální hendikep“ nebo „autismus“. Zaměřuje se na spolupráci těchto neuroatypických umělců a profesionálních umělců bez zjevného postižení. Klade důraz na lidskoprávní aspekty této práce.

vybíráme od 3.1.2021
2 400 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V projektech spolku Barvolam se setkávají umělci s nálepkou „mentální hendikep“ nebo „autismus“ a umělci „postižení akademickým vzděláním“ (profesionální umělci, studenti vysokých uměleckých škol) a spolupracují na základě rovnoprávnosti. Od jeho vzniku v roce 2016 Barvolam postupně rozšířil své činnosti. Ty nyní zahrnují mj. malířské jam sessions, audiovizuální tvorbu, výstavy a inkluzivní výtvarné workshopy pro veřejnost. V roce 2021 budeme s těmito aktivitami pokračovat a nově zahájíme provoz ateliéru v centru Prahy, kde najde zázemí 8 až 12 umělců s nálepkou „mentální hendikep“ nebo „autismus“. 
Při všech aktivitách vycházíme ze článku 30.2. Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením, který garantuje osobám se zdravotním postižením příležitost rozvíjet a využívat jejich tvůrčí, umělecký a intelektuální potenciál, a to nejen v jejich vlastní prospěch, ale také pro obohacení celé společnosti.
Činnost spolku Barvolam můžete podporovat pravidelným nebo jednorázovým darem.
www.barvolam.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu