ZO ČSOP Veronica


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Vánoční dárek pro ekologickou výchovu

V Ekologickém institutu Veronica díky vaší podpoře inspirujeme k ekologickému chování, zvyšujeme zájem veřejnosti i studentů o klima, motivujeme k aktivní ochraně životního prostředí. Radíme jednotlivcům k organizacím. Pracujeme s handicapovanými. Každý rok k nám jezdí na ekologické pobyty na 3000 školáků. V užitečné práci chceme pokračovat i v dalším roce. Podpořte nás, prosíme, vánočním darem - jednorázovým, nebo ještě lépe pravidelným příspěvkem. Děkujeme.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vážení přátelé,

v dnešní době více než jindy potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pomáhat přírodě i lidem, kterým na její ochraně záleží. 

Máme za sebou vynikající výsledky a před sebou spoustu krásných a naplňujících vizí. Pojďte se podívat, co se nám i díky vaší podpoře povedlo:

  • Učíme dospělé (veřejnost i státní správu a samosprávu) o tom, jak čelit a adaptovat se na klimatickou krizi a máme pro ně nový vzdělávací program - Hostětínskou Klimatickou Akademii.
  • Děti a mládež (MŠ, ZŠ, SŠ) inspirujeme a motivujeme při ekologických výukových programech, učíme je o klimatu v rámci celoročního programu CO2 liga.
  • Sledujeme uhlíkovou stopu Centra Veronica i obce Hostětín, snažíme se snižovat a motivovat další k následování.
  • Provozujeme environmentální sociální podnik „Zpracovna ovoce a kavárna Veronica" a vyrábíme pochutiny z darů naší přírodní zahrady (pečené čaje, sušenky, sušené ovoce aj.)
  • Uskutečnili jsme ozdravné pobyty v přírodě pro děti se zdravotním postižením (SMA, svalové dystrofie, poruchy sluchu)
  • Pečujeme o naši unikátní přírodní zahradu a sad starých odrůd ovoce v Hostětíně 
  • Radíme vám v ekologické poradně, která je největší ekoporadnou v ČR.
Na další rok máme další vize. Tyto vize samozřejmě potřebují financování. Doba nám činnost zkomplikovala, tak jako všem. Pasivní dům a ekopenzion v Hostětíně zely dlouho prázdnotou, ačkoliv měly být plné nadšených dětí, dychtivých poznávat přírodu, a dospělých, kteří hledají vzdělávání a inspiraci v našem unikátním prostředí.

Váš dar nám pomůže přečkat tuto nelehkou dobu a pokračovat v naší činnosti. Velmi vám za něj děkujeme.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu