Komunita Noe, z. s.


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Zvelebme prostory k setkávání

Jsme společenstvím lidí, kteří faru ve vesničce Holostřevy v západočeském pohraničí vnímají jako zázemí pro osobní a duchovní růst, místo pro setkávání a službu druhým. Už od roku 1998 tu pořádáme celoroční cyklus duchovních, kulturních, vzdělávacích a občanských akcí, propojených postojem otevřenosti a vnímavé pozornosti.

vybíráme od 24.11.2020

Podpořte komunitní rozvoj na západě Čech

141 307 Kč

přispělo

58 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nejprve jsme zachránili a obnovili rozpadající se budovu fary. Ve farním areálu nyní provozujeme duchovní, kulturní a vzdělávací centrum pro širokou veřejnost. Propojujeme přitom různé sféry aktivní společnosti, a to nejen v západočeském regionu – naše činnost má dnes již celorepublikový dosah, proto k nám pravidelně přijíždí hosté a účastníci z různých prostředí, generací, okruhů a společenských vrstev. A abychom mohli toto poslání i nadále naplňovat, potřebujeme vaši pomoc. 
 
Vybrané peníze použijeme:
  • Na zvelebení přízemí fary, kde je funkční černá kuchyně s chlebovou pecí, místnosti pro setkávání a ubytování. Potřebujeme nové matrace, vybavení do kuchyně, nový nábytek a další praktické věci.
  • Na rekonstrukci farní barokní stodoly, kde vznikne zázemí pro akce, na které již kapacita fary nestačí. Novou střechu už stodola má (viz foto), nyní je potřeba v ní vybudovat sál.
Na co k nám už nyní můžete přijet? 
  • Duchovní cvičení a sebepoznávací pobyty v tichu
  • Podpůrná síťovací setkání – aktuální dění v souvislostech
  • Scholé ve stodole– vzdělávání, dialog, tvůrčí dílny
  • Holostok – hudebně-divadelní festival s dvacetiletou tradicí
  • Velikonoce – sederová večeře, křížová cesta, bohoslužby
  • Promítání u kamen – dobré filmy v dobré společnosti
  • Brigády, masopust, koncerty, přednášky a další
Mezi hosty našich akcí se objevily i mnohé známé osobnosti, jako například skladatel a textař Jarda Svoboda, hejtman Josef Bernard, novinářka Jana Ustohalová, kněz Tomáš Halík, senátor Marek Hilšer, zakladatelé Milionu chvilek Mikuláš Minář a Benjamin Roll, režisérka a aktivistka Apolena Rychlíková, spisovatel Jiří Padevět, teoložka Denisa Červenková a další. Mnozí z nich se k nám vracejí opakovaně.

Každý příspěvek nám pomůže pokračovat v našem konání. Děkujeme.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

jen tak dál!

Josef Vajskebr
500 Kč