Společnost E / Czech Epilepsy Association, z. s.


Lidé s postižením Osvěta a poskytování informací

Vánoční kapřík vypálí rybník předsudkům o epilepsii

“Malá ryba, taky ryba,” říkají rybáři a mají pravdu. Pošlete letos k Vánocům kapříka do našeho rybníka a společně pak vypálíme rybník předsudkům o epilepsii. Jsme Společnost E a snažíme se o to už 30 let.

20 560 Kč

přispělo

33 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jako poděkování za Váš dar k Vám kapřík připluje zpátky. Můžete si vybrat. Natištěného na kvalitním papíru dárkových jmenovek, na dřevěném kolečku jako přírodní ozdobu nebo na boho vánočním věnci na dveře. Všechny dekorace pro vás ručně vyrobí lidé s epilepsií v naší sociální dílně Aranžérii. 

Letos o Vánocích si hlavně přejeme být spolu. Ale s někým to nepůjde. S prarodiči, s příbuznými doma i v zahraničí, s přáteli, s kolegy, s kamarády našich dětí. Ale i přes prostorovou vzdálenost s nimi můžeme být ve spojení a předat jim vzkaz, jak moc nám na nich záleží. Z druhé strany kapříka můžete napsat osobní zprávu, pokud se rozhodnete kapříka vypustit dál do světa. 

1 kapřík = Váš dar 300 Kč 

5 dárkových jmenovek s kapříkem (kvalitní papír, otevírací)

2 kapříci = Váš dar 600 Kč 

6 dřevěných koleček s kapříkem (100 % ruční práce)

3 kapříci = Váš dar 1090 Kč 

1 vánoční věnec na dveře s kapříkem (průměr 42 cm, eukalyptus, jedle mix, světýlka, dřevěné kolečko)

Aranžérie je květinová dílna a sociální podnik zároveň. Kapříkem podpoříte zaměstnávání lidí s epilepsií, kteří u nás dekorace tvoří. Být zaměstnaný s tímhle onemocněním není vždy snadné. Naše nejdůležitější zakázky byly pravidelné objednávky divadel, firemní akce, recepce. O ty jsme v době pandemie přišli. Pořád něco vymýšlíme, ale stále nejsme tam, kde jsme byli, a proto se do dílny nemohou vrátit všichni naši zaměstnanci. Ale oni se vrátit chtějí a také potřebují práci, která je pro ně často jediným zdrojem příjmu. Váš kapřík je zaměstná!

Některá z forem epilepsie je diagnostikována zhruba 1 člověku ze 100. Většina z nich by dokázala žít normálním životem, ale v praxi naráží na bariéry, které jim znesnadňují navazování a udržování vztahů nebo pracovní uplatnění. Můžou za to především předsudky, které se s touto nemocí pojí. 

Pomozte nám bořit mýty a ukázat, že i s epilepsií to může jít!

Darované peníze použijeme ve Společnosti E na šíření osvěty o epilepsii a poradenství. Děkujeme za vaši podporu!

Jsme Společnosti E a podporujeme lidi s epilepsií a jejich blízké:


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji Společnosti E za skvělé projekty, které je vždy radost podpořit, obzvlášť v této těžké době.

Irena Kocháňová
1 090 Kč

Přeji všem příjemné prožití svátků vánočních a moc dobrý nový rok!

Ilona Fialová
600 Kč

Všem epileptikům i neepileptikům a taky všem pracovníkům společnosti E přeju v novém roce mnoho zdravíčka, štěstíčka, lásky a úspěchů jak osobních tak i pracovních...🌞🌹🌞

Lenka Holčáková