CZ / EN

Cirk La Putyka, o.p.s.


Kultura, umění a historie Sport a volný čas

DĚKUJEME Z CELÉHO CIRKUSÁCKÉHO SRDCE ZA VAŠI PODPORU, VĚRNOST A ENERGII, KTEROU NÁM DODÁVÁTE.

Procházíme teď všichni nelehkým obdobím, ať jsme z Prahy, Kostelce nad Orlicí, Berlína, Gisenyi nebo New Yorku. Nikdo jsme na to nebyli připraveni. Letos jsme měli slavit desáté výročí company jedním velikým projektem, ale namísto toho jsme se ocitli v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie. Všechny ty nové zážitky a Vaše ohlasy nás od prvního dne motivovaly nebýt apatičtí a pesimističtí, ale naopak zúročit všechny zkušenosti, všechny vzlety a pády, a ty přetavit v nápady a projekty. Jsme posedlí nalézáním nových cest, jak se k Vám, našim divákům, dostat. Ideálně v živé podobě, a přesto bezpečně s respektem k vládním opatřením. Na jaře jsme spustili on-line platformu (A)live, díky které jsme přenášeli představení přímo k Vám, ať jste byli kdekoli. Teď na podzim navazujeme telefonními happeningy Ústředna78, v rámci kterých může kdokoli zavolat hercům a nechat se pobavit. Vyrazili jsme opět do ulic, kde s projektem Izolace upozorňujeme na současný pocit izolace, ale také ukazujeme naději a krásu v opuštěných kulisách města. Vše najdete pod heslem #KulturuNezastavis. Děkuji Vám za pocit, že to, co jsme započali během první vlny a na co ve druhé vlně navazujeme, má smysl. Užijte si naše projekty, ať už nás potkáte venku, on-line nebo na sociálních sítích. Brzy se budu těšit osobně na shledanou, nejlépe už u nás doma na Jatkách78. Váš Rosťa Novák

vybíráme od 31.10.2020
24 699 Kč

přispělo

34 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Činnost naší company závisí z 82 % na příjmech ze vstupného, a proto nás bezpečnostní opatření spojená s koronavirovou pandemií zasáhla velice tvrdě. Ale jsme zvyklí bojovat, a proto jsme se jako jedni z prvních v kulturním sektoru přizpůsobili novým (omezeným) možnostem a přenesli program na internet. Na jaře namísto útlumu přišla smršť nápadů a nových realizací a teď na podzim se vrháme do pomoci potřebným doručováním radosti a zábavy, ale i formou fyzické pomoci v nemocnicích.

Začínali jsme z nuly, bez zkušeností se žánrem nového cirkusu, zpočátku s minimální podporou z veřejných peněz. Víme, jaké to je zkoušet v nevyhovujících podmínkách a pouze ve volném čase, jaké to je být samouky a jak dlouho trvá dostat se na odpovídající úroveň nejen v rámci představení, ale i produkčního a tvůrčího zázemí. Víme, jaké to je umět improvizovat a jak důležité je přesvědčení o správnosti nastoupené cesty. A jak je podstatné vytrvat.
Cirk La Putyka (A)live
Uzavření divadel kvůli koronaviru pro nás byl šok. Nechtěli jsme ale sedět s rukama v klíně, a tak jsme už 11. března odehráli představení Memories of Fools. Sice bylo pro prázdné hlediště, ale díky živému vysílání ho vidělo přes 60 tisíc diváků na internetu. Za tento první stream jsme na Darujme.cz pro umělce vybrali 600 tisíc korun. Ještě dnes děkujeme všem dárcům, vyrazili jste nám dech a zároveň nám umožnili pokračovat! Motivovaní Vaším zájmem jsme založili platformu (A)live, na které jsme v období pandemie každou středu živě vysílali představení, rozhovory, záznamy inscenací nebo dokumentární film o části historie company. Navíc jsme každou neděli uváděli pořad Homework, cyklus nejlepších cirkusových čísel z domácího prostředí, do jejichž tvorby se zapojili cirkusoví umělci z celého světa. V rámci (A)live jsme díky Vám také finančně přispěli na čtyři mladé novocirkusové soubory (Holektiv, Cink Cink Cirk, Feel the Universe, Míša Stará), děti z dětských domovů, akrobaty ze Rwandy nebo lektory a cirkusové pedagogy, kteří se vlivem pandemie ocitli v tíživé finanční situaci.

(A)sleep
Na opětovné uzavření divadel jsme reagovali spuštěním nepřetržitého on-line streamu z našeho domácího divadla Jatka78. Chceme tím poukázat (nejen) na rozmanitou činnost, která probíhá v rámci přípravy divadelního provozu a samotných představení.

Ústředna78
Ve spolupráci s Jatky78 realizujeme každou neděli živý telefonní happening přenášený on-line z velkého sálu divadla. Můžete zavolat svým oblíbeným hercům z Cirku La Putyka a ptát se jich úplně na cokoli, co vás napadne – co přes den dělali, jaké je jejich oblíbené jídlo, o čem sní, když zrovna spí, nebo chtít slyšet vlídné slovo, vtip, pohádku. Je to jen na Vás, s čím přijdete!
#KulturuNezastavis
Jarní zavření divadel v době první vlny pandemie nás nezastavilo, naopak! My umělci potřebujeme publikum. Jsme na něm závislí, a to emočně i fyzicky. A tak jsme vyrazili ven. Pódiem se staly ulice, dvorky nebo parkoviště, hledištěm okna a balkóny bytů, nemocnic nebo domovů důchodců. Tak vznikla iniciativa pro všechny umělce a umělecké produkce #KulturuNezastavis. První akce se odehrála 7. Dubna a dosud jsme na této platformě realizovali přes 100 malých představení a kulturních zážitků.
Maják české kultury
První aktivitou #KulturuNezastavis byla na podzim výzva Maják české kultury. Na více než 100 místech se v pondělí 13. října večer, v den uzavření kulturních institucí, rozsvítily majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, probíhala divadelní představení, koncerty, projekce filmů, vernisáže výstav a další kulturní události.
Izolace
Druhá vlna pandemie nás opět uvrhla do izolace, zase žijeme v nejistotě. Věříme, že právě v této složité situaci má kultura schopnost propojovat, bavit a dodávat sílu. Proto jsme již čtyřikrát vyfoukli do prázdného večerního města symbolické bubliny, ve kterých hrají, zpívají a tančí výjimeční umělci. Sami, v izolaci, ale pro nás všechny.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vydejni okenko kultury bylo super!

Dárce
1 200 Kč

Bude líp, doufám, že se brzy uvidíme

Jiří Odvárka
100 Kč

držím palce !!! to dáte !!!

Vladimíra Dvořáková
300 Kč

Alespoň malý příspěvek 🤔, moc Vám fandím a držím pěsti, ať vše společně překonáme 💗💗💗

Martina Štosková
300 Kč

Držte se. Martina Kašparová

Martina Kašparová
300 Kč

Děkujeme za Výdejní okénko kultury, bylo to jako sen, 5 minut nostalgie.

Ondřej Václavek
500 Kč

Ahoj, moje milá putykářská rodino! Moc jste mě dneska dojali, mě i Ivana. Bylo to moc krásné a jsem strašně ráda, že mohu být s vámi. Zase přijdou normální dny a všechno přežijeme, zase bude hezky. Strašně se těším moji milí😘

Nada Batalová
1 200 Kč

Diky za skvele predstaveni Vydejni okenko kultury. Velice si vazim takovychto napadu. Musim ale rict, ze me to u vas ani neprekvapuje. Jste fakt silenci a to nejen na jevisti, ale i v napadech a organizaci. Diky moc. M.

Michal Rejzek
999 Kč

Držte se!

Lucie Splavcová
300 Kč

Držím palce Vám všem:)

Dana Havlíková