CZ / EN

Cirk La Putyka, o.p.s.


Kultura, umění a historie Sport a volný čas

DĚKUJEME Z CELÉHO CIRKUSÁCKÉHO SRDCE ZA VAŠI PODPORU, VĚRNOST A ENERGII, KTEROU NÁM DODÁVÁTE.

Procházíme teď všichni nelehkým obdobím, ať jsme z Prahy, Kostelce nad Orlicí, Berlína, Gisenyi nebo New Yorku. Nikdo jsme na to nebyli připraveni. Minulý rok jsme měli slavit desáté výročí company obrovským projektem, ale namísto toho jsme se ocitli v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie. Všechny ty nové zážitky a Vaše ohlasy nás od prvního dne motivovaly nebýt apatičtí a pesimističtí, ale naopak zúročit všechny zkušenosti, všechny vzlety a pády, a ty přetavit v nápady a projekty. Stali jsme se posedlými nalézáním nových cest, jak se k Vám, svým divákům, dostat. Ideálně živě, a přesto bezpečně a s respektem k vládním opatřením. Stihli jsme toho hodně, od on-line streamů představení přes telefonické happeningy a intervence ve veřejném prostoru až po prosincové rozjetí Televize NAŽIVO. To vše a mnohem více najdete pod heslem #KulturuNezastavis. Děkuji Vám za pocit, že to, co jsme započali během první a druhé vlny pandemie a restriktivních opatření, má smysl. Užijte si naše projekty, ať už nás potkáte venku, on-line nebo na sociálních sítích. Brzy se budu těšit osobně na shledanou, nejlépe už u nás doma na Jatkách78. Váš Rosťa Novák

vybíráme od 31.10.2020
66 210 Kč

přispělo

104 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Činnost naší company závisí z 82 % na příjmech ze vstupného, a proto nás bezpečnostní opatření spojená s koronavirovou pandemií zasáhla velice tvrdě. Ale jsme zvyklí bojovat, a proto jsme se jako jedni z prvních v kulturním sektoru přizpůsobili novým (omezeným) možnostem a přenesli program na internet. Na jaře namísto útlumu přišla smršť nápadů a nových realizací a teď na podzim se vrháme do pomoci potřebným doručováním radosti a zábavy, ale i formou fyzické pomoci v nemocnicích.

Začínali jsme z nuly, bez zkušeností se žánrem nového cirkusu, zpočátku s minimální podporou z veřejných peněz. Víme, jaké to je zkoušet v nevyhovujících podmínkách a pouze ve volném čase, jaké to je být samouky a jak dlouho trvá dostat se na odpovídající úroveň nejen v rámci představení, ale i produkčního a tvůrčího zázemí. Víme, jaké to je umět improvizovat a jak důležité je přesvědčení o správnosti nastoupené cesty. A jak je podstatné vytrvat.
Cirk La Putyka (A)live
Uzavření divadel kvůli koronaviru pro nás byl šok. Nechtěli jsme ale sedět s rukama v klíně, a tak jsme už 11. března odehráli představení Memories of Fools. Sice bylo pro prázdné hlediště, ale díky živému vysílání ho vidělo přes 60 tisíc diváků na internetu. Za tento první stream jsme na Darujme.cz pro umělce vybrali 600 tisíc korun. Ještě dnes děkujeme všem dárcům, vyrazili jste nám dech a zároveň nám umožnili pokračovat! Motivovaní Vaším zájmem jsme založili platformu (A)live, na které jsme v období pandemie každou středu živě vysílali představení, rozhovory, záznamy inscenací nebo dokumentární film o části historie company. Navíc jsme každou neděli uváděli pořad Homework, cyklus nejlepších cirkusových čísel z domácího prostředí, do jejichž tvorby se zapojili cirkusoví umělci z celého světa. V rámci (A)live jsme díky Vám také finančně přispěli na čtyři mladé novocirkusové soubory (Holektiv, Cink Cink Cirk, Feel the Universe, Míša Stará), děti z dětských domovů, akrobaty ze Rwandy nebo lektory a cirkusové pedagogy, kteří se vlivem pandemie ocitli v tíživé finanční situaci.

(A)sleep
Na opětovné uzavření divadel jsme reagovali spuštěním nepřetržitého on-line streamu z našeho domácího divadla Jatka78. Chceme tím poukázat (nejen) na rozmanitou činnost, která probíhá v rámci přípravy divadelního provozu a samotných představení.

Ústředna78
Ve spolupráci s Jatky78 realizujeme každou neděli živý telefonní happening přenášený on-line z velkého sálu divadla. Můžete zavolat svým oblíbeným hercům z Cirku La Putyka a ptát se jich úplně na cokoli, co vás napadne – co přes den dělali, jaké je jejich oblíbené jídlo, o čem sní, když zrovna spí, nebo chtít slyšet vlídné slovo, vtip, pohádku. Je to jen na Vás, s čím přijdete!
#KulturuNezastavis
Jarní zavření divadel v době první vlny pandemie nás nezastavilo, naopak! My umělci potřebujeme publikum. Jsme na něm závislí, a to emočně i fyzicky. A tak jsme vyrazili ven. Pódiem se staly ulice, dvorky nebo parkoviště, hledištěm okna a balkóny bytů, nemocnic nebo domovů důchodců. Tak vznikla iniciativa pro všechny umělce a umělecké produkce #KulturuNezastavis. První akce se odehrála 7. Dubna a dosud jsme na této platformě realizovali přes 100 malých představení a kulturních zážitků.
Maják české kultury
První aktivitou #KulturuNezastavis byla na podzim výzva Maják české kultury. Na více než 100 místech se v pondělí 13. října večer, v den uzavření kulturních institucí, rozsvítily majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, probíhala divadelní představení, koncerty, projekce filmů, vernisáže výstav a další kulturní události.
Izolace
Druhá vlna pandemie nás opět uvrhla do izolace, zase žijeme v nejistotě. Věříme, že právě v této složité situaci má kultura schopnost propojovat, bavit a dodávat sílu. Proto jsme již čtyřikrát vyfoukli do prázdného večerního města symbolické bubliny, ve kterých hrají, zpívají a tančí výjimeční umělci. Sami, v izolaci, ale pro nás všechny.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za TV Nazivo a Domanez :-) Chtelo by to pokracovani...

Jan Pergl

LOVELY. DEKUJI :)

Nikola Sixtová
100 Kč

Jste skvělí! Díky za váš entuziasmus i v této nelehké době, máte můj obdiv.

Dorota Kubincová

Děkujeme, že i v této době obohacujete náš život a rozdáváte radost ❤

Vendy

Jste skvělí, držte se!

Karolína Mašínová
600 Kč

Držím Vám palce

Petr Lozoviuk
100 Kč

Držte se!

Lucinka a Ondra Miškovští
500 Kč

Take dekujeme. Predstaveni nam rozjasnilo tvare i cely vecer :-)

Zuzana Kubíková
600 Kč

Držte se, jste skvělí

Jan Horkel

Držte se

Klára Pavlíková
300 Kč