UNICEF Česká republika


Humanitární pomoc Děti, mládež, rodina

Děti v Jemenu volají o POMOC

Letošní rok byl náročný. Pojďme mu dát dobrý konec: pojďme společně zachránit dětské životy! Jakýkoliv příspěvek může dát šanci na život dětem, které právě teď ohrožuje válka, hlad a chudoba.

Pokud můžete, pomozte prosím ještě dnes.

Nejhorší místo na zemi, kde se člověk může narodit? Tím je právě teď Jemen.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jemen čelí nejhorší humanitární krizi na světě. Chudoba, hlad, nemoci, strach a zoufalství nejvíce dopadají na ty nejzranitelnější: nevinné děti. 

Každých deset minut zde umírá jedno dítě na podvýživu a běžné nemoci. Pokud můžete, pomozte prosím dětem v Jemenu ještě dnes.

 Už před vypuknutím nepokojů Jemen patřil k nejchudším zemím světa. Vleklý konflikt rozvrátil veškerou infrastrukturu, děti nemají přístup k lékařské péči a strádají nedostatkem pitné vody. Zemi sužuje sucho a neúroda, rychle se šíří viry a cholera. Chybí zdravotníci i učitelé. Nemocnice, které ještě fungují, jsou zcela přeplněné. Bez pomoci UNICEF by situace byla ještě daleko horší. Naši pracovníci v terénu bojují doslova o každý dětský život. Budujeme vodní zdroje, dodáváme léky a zdravotnický materiál, s místními partnery zajišťujeme psychologickou pomoc traumatizovaným dětem. Snažíme se také dostat děti zpět do školních lavic, aby měly šanci na lepší budoucnost. Prostředky na humanitární programy však rychle docházejí a dětem v Jemenu se krátí čas. Je nutné jednat nyní, než bude příliš pozdě.
Každý den je v Jemenu zabito nebo zmrzačeno šest dětí. Tříletý Rayan přišel minulý rok při stupňujících se bojích v Adenu o ruku. Letecká mina mu utrhla paži, právě když se doma v kuchyni chystal napít vody. Jako zázrakem přežil a svůj úděl nese statečně: „Ruka mě pořád bolí, ale těším se na novou protézu, která nebude tolik tlačit. Chtěl bych se stát lékařem, abych pomáhal lidem, jako jsem já.“ Nyní pravidelně navštěvuje protetické centrum v nemocnici v Adenu, aby podstoupil fyzioterapeutickou léčbu. © UNICEF/Alzekri

Jak může Váš příspěvek pomoci?
  • 162 Kč zajistí 20 dávek terapeutické výživy pro děti trpící akutní podvýživou.
  • 262 Kč zajistí 2 500 tablet na čištění vody, z nichž každá zajistí až 5 litrů pitné vody.
  • 407 Kč zajistí 50 balení terapeutické výživy Plumpy‘Nut® pro léčbu akutní podvýživy. 
  • 701 Kč zajistí soupravu první pomoci pro mobilní zdravotnické týmy.
  • 2 061 Kč zajistí terapeutické mléko F-100 v prášku pro nejmenší děti, které kvůli pokročilému stadiu podvýživy nemohou přijímat jinou stravu. Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Mávnutí křídel

Jiří Petr

Doufám, že má částka aspoň trošku pomůže.

Petr Z.
189 Kč

Doufám že můj příspěvek pomůže. Posílám všechnu lásku co mám :*

Magdalena Rabensová
701 Kč

....přáli bychom si vidět v těch úžasných dětských očích radost, štěstí...ne bolest...a beznaděj...

Jan Šrytr
262 Kč

Děkuji za vaší práci :)
Krásné svátky, Zuzka

Zuzana Junková
407 Kč

Thank you

Věra Nekulová
50 Kč

Snad to alespoň trochu pomůže..

Jan Bures